Kde je chladici kapalina?
Kam nalít chladicí kapalinu a jak ji ředit Vyrovnávací nádobu s barevnou kapalinou najdete v motorovém prostoru a poznáte ji podle (většinou) baňatého tvaru. Jsou na ní měrné rysky MIN a MAX, mezi kterými by správně hladina kapaliny měla být.Přesný typ chladicí kapaliny do vašeho automobilu naleznete v manuálu vašeho vozidla nebo jej vyčtete z nádobky chladicí soustavy, která se nachází v motorové části vašeho auta.Dolijte chladicí kapalinu stejné barvy, jako už vidíte v nádržce. Opatrně dolijte chladicí kapalinu do nádržky tak, aby její hladina nepřesáhla rysku s maximální hladinou. Přelití chladicí kapaliny by mohlo způsobit přetlakování motoru. Po doplnění kapaliny do chladiče pevně uzavřete nádržku a ujistěte se, že těsní.

Co se stane když Smíchám chladící kapaliny : Z těchto a dalších důvodů nelijeme do chladícího okruhu obyčejnou vodu, ale speciální chladící kapaliny, které je možné ředit jen destilovanou vodou. Výsledná směs se postará o to, že se bod tuhnutí dostane pod nejnižší reálně očekávatelnou teplotu.

Kde je chladicí kapalina v autě

Nádobku pro dolití chladící kapaliny najdete pod kapotou vašeho vozu. V jeho motorové části najdete obvykle „baňatou” nádobku s barevnou tekutinou, se šroubovacím víkem a měrkou s maximálním a minimálním doporučeným množstvím. Hladina chladící kapaliny by se měla pohybovat nejlépe mezi těmito dvěma ryskami.

Jak často se doleva chladicí kapalina : Výměnu chladicí kapaliny je třeba provádět jednou za tři roky u starších kapalin G11 a jednou za pět u kapalin novějších. Interval doporučený výrobcem vašeho auta byste měli najít v manuálu. Pokud tam žádný nenajdete, případně se dočtete, že není nutné kapalinu měnit, platí výše popsaný interval 3 nebo 5 let.

„Chladič se nachází v přední části vozidla, a proto se s ubíhajícími lety nejenom intenzivně znečišťuje, ale také je vystaven drobným poškozením, např. od kamínků.

V jeho motorové části najdete obvykle „baňatou” nádobku s barevnou tekutinou, se šroubovacím víkem a měrkou s maximálním a minimálním doporučeným množstvím. Hladina chladící kapaliny by se měla pohybovat nejlépe mezi těmito dvěma ryskami. Hladina pod ryskou minima a nad nebo zároveň maxima se nedoporučuje.

Co se stane když zamrzne chladicí kapalina

Když už tedy víte, že Vaše kapalina mrazu neodolala, nezbývá, než auto dostat do teplé garáže, kde ho necháte, než rozmrzne. Raději ale nezkoušejte rozmrazování urychlit nějakým teplometem nebo podobným přístrojem, protože takovýmto zbrklým činem můžete napáchat ještě větší škody než mráz.Fridex G 13

Cena Firdexu G 13 se pohybuje mezi 120 a 160 Kč za jeden litr.Výměnu chladicí kapaliny je třeba provádět jednou za tři roky u starších kapalin G11 a jednou za pět u kapalin novějších. Interval doporučený výrobcem vašeho auta byste měli najít v manuálu. Pokud tam žádný nenajdete, případně se dočtete, že není nutné kapalinu měnit, platí výše popsaný interval 3 nebo 5 let.

Běžné Příčiny Úniku Chladící Kapaliny

Poškozené hadice a těsnění: Hadice a těsnění se mohou opotřebovávat, praskat nebo oslabovat, což může vést k únikům. Praskliny v chladiči: Chladiče mohou být poškozeny kvůli korozi nebo nárazům.

Co je chladicí kapalina v autě : Chladicí kapalina je kombinací nemrznoucí směsi a destilované vody, která má za úkol odvádět teplo z motoru do chladicí soustavy. Voda, která byla použita na chlazení motoru, se v chladiči znovu ochladí vzduchem a následně je připravena celý cyklus opakovat.

Jaké jsou kapaliny v autě : Jak už název napovídá, provozní kapaliny zajišťují provoz našeho automobilu. Není to jen benzín nebo nafta, v autě máme dalších 5 míst, kam se dolévají provozní kapaliny. Totiž to máme – vodu do ostřikovačů, chladicí kapalinu, motorový olej a taky brzdovou kapalinu. Někteří doplňují i aditiva.

Jak dlouho vydrží chladicí kapalina

U nových aut vydrží chladicí kapalina až pět let

Pokud jde o koncernové vozy značky Škoda, mluvíme o favoritu až felicii, doporučená výměnná lhůta je dva až tři roky.

Výměnu chladicí kapaliny je třeba provádět jednou za tři roky u starších kapalin G11 a jednou za pět u kapalin novějších. Interval doporučený výrobcem vašeho auta byste měli najít v manuálu. Pokud tam žádný nenajdete, případně se dočtete, že není nutné kapalinu měnit, platí výše popsaný interval 3 nebo 5 let.U nových aut vydrží chladicí kapalina až pět let

Pokud jde o koncernové vozy značky Škoda, mluvíme o favoritu až felicii, doporučená výměnná lhůta je dva až tři roky.

Kde jsou v autě kapaliny : Chladicí kapalina by neměla být kontrolována, pokud je motor stále horký. Otevřete kapotu vozidla a najděte nádržku chladicí kapaliny. Obvykle se nachází blízko přední části motoru a je označena příslušným symbolem.