Kde koupit celodenní jízdenku v Praze?
Jízdenku si můžete zakoupit v automatech (především ve stanicích metra), trafikách nebo formou SMS z českých telefonních čísel. Pokud cestujete po Praze pravidelně a často, vyplatí se vám zakoupit elektronickou jízdenku, tzv. Lítačku. V dopravních prostředcích a v prostorách metra kontrolují platnost jízdenek revizoři.Cena jízdného – cestování po Praze

Přestupní jízdenka pro dospělého stojí 40 Kč a má platnost 90 minut. Na kratší vzdálenosti do 30 minut lze využít jízdenky za 30 Kč. Turistická jízdenka na 24 hodin stojí 120 Kč, na tři dny 330 Kč.Celodenní jízdenku lze zakoupit u pokladní přepážky v předprodeji až 2 měsíce předem nebo u průvodčího ve vlaku (při nástupu do vlaku bez jízdenky ve stanici s otevřenou pokladní přepážkou zaplatíte navíc manipulační přirážku).

Kde koupit jízdenku PID : Online na webových stránkách PID Lítačky. Expresně (na počkání) v Praze v infocentru PID Lítačky ve Škodově paláci a ve vybraných infocentrech a předprodejních místech pražského dopravního podniku.

Jak se kupuje jízdenka na MHD

mobilní aplikace PID Lítačka (plný sortiment, platba kartou) SMS jízdenky na čísle 90206 (jen MHD Praha, platí pouze v pásmu P) jízdenkové automaty a platební terminály v metru a na vybraných zastávkách povrchové dopravy (plný sortiment, platba bezkontaktní kartou nebo mincemi)

Kde koupit papírový kupon MHD Praha : Kde zakoupím dlouhodobé kupóny Elektronické dlouhodobé kupóny lze zakoupit na e-shopu pidlitacka.cz, v mobilní aplikaci PID Lítačka, v Zákaznickém centru Lítačka ve Škodově paláci, na e-shopu DPP nebo na kontaktních prodejních místech DPP. Na kartu lze kupón zakoupit taktéž na pobočkách ve Středočeském kraji.

Kde lze koupit jízdenky:

 • bezkontaktní platy jízdného:
 • terminály na prodej jízdenek: Jsou instalovány ve všech stanicích metra a v některých zastávkách povrchové dopravy (u některých stále platí jen možnost platby mincemi)
 • informační centra Dopravního podniku hl.
 • trafiky a některé další obchody.


Na slevu ve výši 75 procent z obyčejného jízdného mají nárok studenti do 26 let a senioři nad 65 let. Senioři nemusí být zároveň důchodci, rozhodující je věk, nikoli pobírání starobního důchodu. „Při nároku na slevu stačí občanský průkaz nebo pas, kde je fotografie, jméno a datum narození.

Jak si koupit jízdenku v Praze

Kde koupit jízdenku

 1. V automatech na výdej jízdenek PID, které naleznete ve všech stanicích metra a ve vybraných zastávkách povrchové dopravy. Kompletní seznam automatů naleznete zde.
 2. V informačních střediscích DPP nebo v trafikách. Seznam infocenter naleznete zde.
 3. Kupte si SMS jízdenku ze svého mobilního telefonu.

Traťová jízdenka nabízí

Traťová jízdenka je ideální pro denní dojíždění do vzdálenosti 150 km do práce nebo školy. U traťových jízdenek nezáleží na tom, jak často cestujete, zda cestujete jednosměrně, obousměrně či jen v části vámi předplacené trasy. Na traťovou jízdenku můžete cestovat libovolně často a opakovaně.Kde lze koupit jízdenky:

 • bezkontaktní platy jízdného:
 • terminály na prodej jízdenek: Jsou instalovány ve všech stanicích metra a v některých zastávkách povrchové dopravy (u některých stále platí jen možnost platby mincemi)
 • informační centra Dopravního podniku hl.
 • trafiky a některé další obchody.


Jízdní doklad PID si můžete zakoupit při nástupu do autobusu příměstské či regionální linky. Tyto jízdní doklady se již neoznačují a platí okamžitě. Jízdné je možné zaplatit hotově (max. 100 Kč bankovky) nebo bezkontaktní platební kartou.

Jak platí důchodci v metru : Senioři od 65 let cestují po Praze bezplatně vyjma vlaků, pokud prokáží věk předepsaným způsobem. K prokázání věku lze využít jakoukoliv osobní průkazku ověřenou jejím vydavatelem (právnickou osobou) se jménem, příjmením, datem narození a fotografií: občanský průkaz, cestovní pas, In Karta, žákovský průkaz, příp.

Jak funguje elektronická jízdenka : Od prosince 2014 již cestující nemusí předkládat jízdenku vytištěnou na papíře/zobrazenou na displeji počítače nebo mobilního telefonu, ale stačí při kontrole předložit jen In-kartu, na jejíž číslo byla jízdenka v e-shopu zakoupena, nebo šestimístný kód transakce, který zákazník po nákupu v e-shopu obdrží v SMS zprávě.

Kde koupit kupon MHD

Kde zakoupím dlouhodobé kupóny Elektronické dlouhodobé kupóny lze zakoupit na e-shopu pidlitacka.cz, v mobilní aplikaci PID Lítačka, v Zákaznickém centru Lítačka ve Škodově paláci, na e-shopu DPP nebo na kontaktních prodejních místech DPP. Na kartu lze kupón zakoupit taktéž na pobočkách ve Středočeském kraji.

Papírové předplatní kupony se vydávají k průkazce PID Junior 15-18 a Student 18-26 let Průkazku vystavíme žadatelům na počkání na prodejních místech DPP a v Infocentrech DPP. Povinné je předložit doklad totožnosti a fotografii o rozměrech 4,5 x 3,5 cm. Cena za vystavení průkazky je 60 Kč, pouzdro 15 Kč.Jednotlivé jízdné v regionu

Počet pásem Doba platnosti Plnocenná
2 pásma 15 min. 20 Kč
3 pásma 30 min. 30 Kč
4 pásma 60 min. 40 Kč
5 pásem 90 min. 50 Kč

Jak jezdí důchodci po Praze : Senioři od 65 let cestují po Praze bezplatně vyjma vlaků, pokud prokáží věk předepsaným způsobem. K prokázání věku lze využít jakoukoliv osobní průkazku ověřenou jejím vydavatelem (právnickou osobou) se jménem, příjmením, datem narození a fotografií: občanský průkaz, cestovní pas, In Karta, žákovský průkaz, příp.