Kde najít fonty?
Známá služba WhatTheFont, pomocí které můžete rozpoznávat písmo, je nyní k dispozici i na mobilu či tabletu. Její použití je na mobilním zařízení dokonce ještě snadnější než na počítači. Neznámé písmo stačí vyfotit, odeslat a během pár sekund vám aplikace naservíruje relevantní výsledky.Odkud stahovat legálně česká písma zdarma

 1. Google Fonts. Jedna z nejpoužívanějších služeb. Písma lze snadno třídit dle různých kritérií.
 2. Font Squirrel. Na stránkách Font Squirrel najdete fonty, které můžete bez obav používat komerčně.
 3. DaFont. DaFont patří mezi klasiku, písma odsud grafici stahují už dlouhá léta.

Prodejci Fontu

 • REDAKCE ČASOPISU FONT, Bubnova 1, Praha 6.
 • KNIHKUPECTVÍ ACADEMIA, Václavské nám. 34, Praha 1.
 • KNIHKUPECTVÍ ACADEMIA, nám. Svobody 13, Brno.
 • ZLATÁ LOĎ, Národní 37, Praha 1.
 • Univerzitní knihkupectví UJEP, Pasteurova 1, Ústí nad Labem.
 • DESIGNBUY.CZ, http://www.designbuy.cz/designeri-a-znacky/31_font.html.

Kam se ukládají fonty : Všechna písma jsou uložená ve složce C:\Windows\Fonts. Volitelně můžete přidat písma tak, že do této složky jednoduše přetáhnete soubory písma ze složky extrahovaných souborů. Windows je pak automaticky nainstaluje.

Jaký je nejlepší font

Výsledky ankety o 10 nejoblíbenějších písem

Celkově Top 10 Autor
1. Garamond Claude Garamond
2. Helvetica Max Miedinger
3. Frutiger Adrian Frutiger
4. Bodoni Giambattista Bodoni

Jak si vytvořit vlastní font : Jak font vytvořit Vlastní font lze vytvořit v aplikaci Microsoft Font Maker. Můžete ji stáhnout zcela zdarma z Microsoft Store. Po jejím stažení a otevření se vám zobrazí tabulka, do které vypíšete, samozřejmě krasopisně a jedinečně, všechna písmena, čísla a speciální znaky.

Nové písmo byste teď měli vidět v seznamu písem.

 1. Najděte soubor písma, který jste stáhli – pravděpodobně má příponu . ttf nebo .
 2. Soubor se otevře v prohlížeči písma. Klikněte na Instalovat písmo.
 3. Zavřete knihu písem. Písmo by teď mělo být dostupné pro Microsoft Office.


Pojem font se využívá především v typografii, kde je definován jako kompletní sada znaků abecedy jedné velikosti a jednotného stylu. Slovo font se dnes pojí především s použitím jednotlivých stylů písma ve výpočetní technice.

Jak přidat do Wordu font

 1. Najděte soubor písma, který jste stáhli, a mějte na paměti, že může být obsažen v souboru . zip.
 2. Pokud chcete soubor písma otevřít v prohlížeči písem, poklikejte na něj.
 3. Pokud jste s daným písmem spokojení, klikněte na Instalovat vlevo nahoře.
 4. Zavřete prohlížeč písem a otevřete aplikaci Office.

Obecně platí, že text musí být pro příjemce dobře čitelný. Pamatujte, že čím je písmo exotičtější, tím hůře text budou příjemci letáku číst. Nic nezkazíte použitím bezpatkového písma jako je Helvetica, Verdana, Century Gothic nebo moderní Futura. V menší velikosti má dobrou čitelnost Calibry.Nástroj Vložit text [T] se vyvolá v Editoru volbou z panelu nástrojů. Poté se myší vybere v obrázku bod, ke kterému se umístí textový rámec budoucího textu. V panelu s parametry nástroje se poté zadá vlastní Text. Dále se volí parametry Písmo, Velikost a Řádkový proklad.

Česká abeceda je soubor všech písmen malých i velkých, která jsou používána v psané češtině. Čeština používá 42 písmen, tedy 26 písmen základní latinky doplněných písmeny s třemi diakritickými znaménky, háčkem (ˇ), čárkou (´) a kroužkem (˚) a spřežku (digraf) ch.

Jaký je nejstarší typ písma : Hieroglyfy jsou považovány s klínovým písmem za nejstarší písmo vůbec. Nápisy v kameni a na papyru sahají až před rok 4 000 př.

Jak přidat font do Canva : Klikněte na kartu Sada pro značku. Pokud máte více sad pro značku, vyberte tu, kterou chcete přizpůsobit. V části Písma značky klikněte na tlačítko Nahrát písmo. Sjeď dolů na Písma a vyber Přidat nové a pak Nahrát písmo.

Jak nainstalovat TTF font

Nové písmo byste teď měli vidět v seznamu písem.

 1. Najděte soubor písma, který jste stáhli – pravděpodobně má příponu . ttf nebo .
 2. Soubor se otevře v prohlížeči písma. Klikněte na Instalovat písmo.
 3. Zavřete knihu písem. Písmo by teď mělo být dostupné pro Microsoft Office.


Při nastavování předplatného Microsoft 365 pro firmy si budete chtít stáhnout a nainstalovat aplikace Microsoft 365, jako je Word, Excel, Microsoft Teams a PowerPoint, na počítač PC nebo Mac. Přejděte na microsoft365.com a přihlaste se pomocí účtu Microsoft 365. Vyberte Instalovat aplikace.Pojem font se využívá především v typografii, kde je definován jako kompletní sada znaků abecedy jedné velikosti a jednotného stylu. Slovo font se dnes pojí především s použitím jednotlivých stylů písma ve výpočetní technice.

Jaké písmo na leták : 5) Jaké fonty použít

Pro nadpis letáku jsou vhodné velké tučné (bold) fonty jako Arial Black. Pro obsah letáku se klidně obraťte na klasické fonty jako Arial, Times New Roman, Verden nebo Tahoma. Jsou to ověřené fonty, které se výborně čtou. Velikost písma nastavte mezi 10 – 14.