Kde parkovat v Plzni zdarma?
Parkování

  • Parkovací zóny a prodej parkovacích lístků Ve vybraných částech města mohou občané využít k odstavení svého vozidla tzv.
  • Parkovací karty. Město Plzeň nabízí dva druhy parkovacích karet.
  • Parkovací dům Rychtářka.
  • Parkovací dům Nové divadlo.
  • Placená parkoviště
  • Odtahy a autovraky.

Zóna A

30 minut 20 Kč
1. hodina 40 Kč
2. hodina 50 Kč
Každá další započatá hod. 100 Kč

8. 3. 2024Zóna A. Historické centrum Brna (zóna A) je výjimečné. Zde mohou parkovat jen držitelé dlouhodobého oprávnění. Všem ostatním doporučujeme parkovací domy poblíž centra, například Domini park.

Co znamená parkovací zóna C : Co je parkovací zóna C Do zóny C spadá zbytek města, kde platí regulace jen přes noc (od 17 do 6 hodin). V tuto dobu je parkování pro návštěvníky zpoplatněno sazbou 20 Kč/hod. s tím, že prvních 60 minut je 1x denně zdarma.

Jak funguje ParkSimply

QR kód ParkSimply je na všech parkovacích stojanech, kde je možné ji použít. V rozhraní aplikace je možné zadat lokalitu (město), nebo si pomocí GPS nechat lokalitu najít. Dále do aplikace doplníme SPZ a typ vozidla (auto, autobus, motorka) a zvolíme způsob platby. Následně už jen zadáme parametry parkování, resp.

Kde přihlásit auto v Plzni : Dopravní inspektoráty

  • Název úřadu. Magistrát města Plzně, Pracoviště odboru registru vozidel a řidičů
  • Koterovská 162. Plzeň 306 32.
  • http://www.plzen.eu.

Nejvýhodněji na P&R parkovištích

Chcete-li ve Vídni parkovat na déle než pár hodin, jsou nejvýhodnější variantou městská parkoviště Park & Ride. Všechna P&R parkoviště se nachází u stanic a zastávek MHD a denní parkování vyjde na 3,60 eur.

Parkování zdarma platí nově už pouze pro automobily, které splňují přísnou emisní normu do 50 g CO2 na kilometr. Takováto auta mohou být registrována spolu s elektromobily a mohou také získat speciální registrační značku „EL“.

Co znamená zóna 1

Do zóny 1 patří země Evropské unie a navíc Island, Lichtenštejnsko, Norsko a Velká Británie. Když se například vydáte do Francie, můžete s tarifem Red neomezeně volat na místní francouzská čísla, domů do ČR i do jakékoliv země v zóně 1 – třeba známým do Velké Británie.FIALOVÁ ZÓNA

Bez omezení zde mohou parkovat pouze lidé s platným parkovacím oprávněním (rezidenti a abonenti) pro Prahu 1. Ostatní motoristé (návštěvníci) mohou ve fialové zóně parkovat maximálně 24 hodin, a to jen po platbě v parkovacím automatu nebo přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace).Zapněte blinkr ve směru jízdy. Zařaďte zpátečku, stočte volant na doraz ve směru parkování a pomalu couvejte. Vůz pojede obloukem a vy kontrolujete situaci v zrcátkách. Jakmile docílíte s vozem stejného úhlu, jako okolní zaparkovaná auta (v jedné rovině), srovnejte volant a couvejte dál, dokud nebudete na místě.

Systém je zaveden na živnostenském úřadě (Tylova 36), na agendě občanských průkazů, cestovních pasů a evidence obyvatel (nám. Republiky 16), na odboru registru vozidel a řidičů (Koterovská 162) a na obvodních úřadech 1 – 5 (alej Svobody 60, Koterovská 83, sady Pětatřicátníků 7, Mohylová 55, Prvomájová 100).

Kolik se platí za přepis auta : Kolik stojí přepis auta

Většinou se jedná o částku 1 200 korun, konkrétně 800 korun za evidenci vozidla, 400 korun za evidenční kontrolu a případně připočítejte i poplatky za ověření podpisu například na Czech POINTU. Další peníze navíc jsou za novou registrační značku (u značky na přání je to až 10 000 korun).

Kde parkovat ve Vídni o vikendu : O víkendech však lze parkovat na ulicích bezplatně, s výjimkou zón označených jako pro parkování pro obyvatele. Mapa zón pro obyvatele je k dispozici na oficiálním webu města Vídeň. Všechna místa pro místní jsou v mapě vyznačena modrou čárou.

Jak funguje Parktiger

Po zaparkování auta na parkovišti Parktiger vyjdete z parkoviště pomocí hlavní brány nebo malého postranního východu, pak zahnete doprava a budete následovat osvětlený chodník k podchodu. Projděte jím, zahněte doprava, a jste na stanici Schwechat.

Fialová zóna

Označuje placené úseky, kde může na časově omezenou dobu uvedenou na dopravní značce zaparkovat každý návštěvník Prahy. Parkování snadno uhradíte online nebo u platebních automatů v ulicích.“ Zastavit a stát po tři minuty tak můžete třeba na parkovacím stání s označením „réservé“ nebo právě na modré zóně. Nelze to ale třeba na vyhrazeném stání pro handicapované (symbol vozíčkáře). Pravidlo tří minut neplatí ani na fialové a oranžové zóně, kde můžete krátce zastavit jen za účelem nastoupení či nákladu.

Kolik stojí Fialová zóna : Bez omezení zde mohou parkovat pouze lidé s platným parkovacím oprávněním (rezidenti a abonenti) pro Prahu 1. Ostatní motoristé (návštěvníci) mohou ve fialové zóně parkovat maximálně 24 hodin, a to jen po platbě v parkovacím automatu nebo přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 40,–Kč/1 hod.