Kde se nachází obchod Temu?
Vyjádření e-shopu Temu: Jak může Temu nabídnout nižší ceny než ostatní Temu přímo spojuje zákazníky s nákladově efektivními výrobci, což umožňuje nabízet zboží za konkurenceschopné ceny. Odstraněním více zprostředkovatelů a zasíláním z továren přímo spotřebitelům zákazníci těží z velkoobchodních cen od zdroje.Čínský internetový obchod Temu spolupracuje se stále větší počtem výrobců levného zboží, s nimiž se rozešel jeho konkurent Shein.Nebezpečí ukryté v aplikaci

Riziko NÚKIB spatřuje v možnosti úniku citlivých uživatelských informací. Temu je navíc podezřené z přeprodeje těchto citlivých informací svých uživatelů. Zároveň se aplikace může chovat jako tzv. malware či spyware.

Z jaké země je Temu : Temu totiž patří čínské společnosti PDD, která už má za sebou jeden velký skandál.

Jak dlouho trva Temu doprava

Dodací lhůta objednávky Temu

Standardní doručení obvykle trvá 7-15 pracovních dnů, expresní dodací lhůty naleznete v potvrzení objednávky. Každý záznam o produktu na Temu také poskytuje odhadovanou dodací lhůtu, což vám dává více přizpůsobené očekávání.

Kdo vyrabi pro Temu : TEMU bylo založeno v červenci 2022 společností PDD Holdings. Tato nadnárodní obchodní skupina vlastní a provozuje portfolio podniků zaměřených na zemědělství, technologie a internetové nakupování. Mezi nimi je kromě TEMU i jeho sourozenec, jeden z nejúspěšnějších čínských online prodejců, Pinduoduo.

Byl to falešný inzerát na práci v továrně módního giganta původem z Číny s názvem Shein. Za řetězcem stojí miliony fanoušků, ale i obrovská kritika.

TEMU s.r.o. "v likvidaci" – výpis z obchodního rejstříku k datu 4. 5. 2024

Datum vzniku a zápisu 8. 9. 1999
Adresa sídla společnosti Zolova č. 36, 783 01 Olomouc – Slavonín zapsáno 8. 9. 1999
IČO 25843826 zapsáno 8. 9. 1999
DIČ CZ25843826
Identifikátor datové schránky zfrhynw

Kdo doručuje zásilky z Temu

Společnost Temu však spolupracuje s předními dopravci balíků, jako jsou UPS, FedEx a USPS, aby zajistila, že všechny objednávky budou doručeny zákazníkům rychle a bezpečně.

Výběr zboží
Filtrování dle velikostí Ne
Jasně vypsaná dostupnost zboží Ano
Uvedená orientační doba dodání 5–14 dní
Zákaznické recenze produktů Ano

Doba doručení z e-shopu Shein

Komunikace e-shopu po objednávce
Informace o expedici Ano
Doba expedice 2 dny
Zaslání sledovacího čísla Ne

29. 2. 2024

Shein provází špatná pověst

Například čelí žalobám za plagiátorství designu mnoha módních kousků. Minulý týden módní instagramový účet Diet Prada upozornil na obvinění návrhářky Bailey Prado, že Shein okopíroval více než 45 jejích návrhů, které následně prodával a vydával za své.

Kdo vlastni Temu : Temu nevzniklo jen tak z čistého nebe. Provozuje ho nadnárodní korporace PDD Holdings Inc., která stojí i za čínským prodejcem Pinduoduo. Ten na trhu působí už od roku 2015.

Co je Temu Europe : Temu poskytuje technickou a provozní podporu pro aplikaci a je zprostředkovatelem plateb pro prodejce. V podmínkách uvádí, že v žádném případě nenese „odpovědnost za jednání nebo opomenutí prodejců nebo za produkty prodávané prodejci“.

Odkud jezdí SHEIN

SHEIN je velmi známý čínský online obchod s oblečením a doplňky, zasílají do mnoha států.

Shein provází špatná pověst

Například čelí žalobám za plagiátorství designu mnoha módních kousků. Minulý týden módní instagramový účet Diet Prada upozornil na obvinění návrhářky Bailey Prado, že Shein okopíroval více než 45 jejích návrhů, které následně prodával a vydával za své.Shein, čínský gigant rychlé módy, jehož výslovnost je "she-in", byl založen v roce 2008. Během let se Shein proměnil z levného čínského prodejce oděvů v globálního online giganta módy.

Co je Temu a jak funguje : Jedná se o online tržiště, které shromažďuje různé prodejce (tzn. třetí strany) nabízející své produkty prostřednictvím platformy Temu. Proto zde můžete nakoupit prakticky cokoliv od klarinetu po vibrátory. U platforem, jako jsou tržiště AliExpress a Shein, se dá snadno zjistit, že jde o čínské firmy.