Kde se natacely Letopisy Narnie 2?
Film Letopisy Narnie – Lev, čarodějnice a skříň z produkce studia Walt Disney Pictures se natáčel na třech kontinentech, filmaři navštívili Velkou Británii, různé kouty USA, Nový Zéland, Polsko a také Českou republiku – především skalní město v Tisé.Natáčení Hlavní natáčecí lokace jsou: Nový Zéland, Česká republika, Slovinsko a Polsko.The Chronicles of Narnia: The Silver Chair (2024) | Filmotéka | ČSFD. cz.

Kde se natacel film zenska pomsta : Ženská pomsta – natáčení Ostrava.

Kde se Natačel trhák

Film se kromě barrandovských ateliérů natáčel na mnoha (zejména jihočeských) lokacích: Červený Hrádek u Sedlčan – pravé místo, kde se nachází „produkcí postavený“ Lenského zámeček. Dřešín – prodejna Jednoty se svůdnou vedoucí Janou Kratochvílovou. Krušlov – několikasekundové záběry z unikátního vyřezávaného včelínu.

Kde se filmoval a Pyšná princezna : Slavné filmové pohádce Pyšná princezna (1952) bude letos neuvěřitelných 69 let. Populární je i díky místům, kde se natáčela. Pyšná a půvabná Krasomila žila na zámku v Hluboké nad Vltavou, zatímco sídlo krále Miroslava se nacházelo v Telči.

Český Krumlov: Z pekla štěstí i Tři životy

Natáčela se tady pohádka Z pekla štěstí i Tři životy, film Řeka čaruje, Pyšná princezna (i když ta se natáčela hlavně na Hluboké a v Telči), zámek se mihl v Jen ho nechte, ať se bojí a dalších filmech.

První čtyři díly (Lev, Kaspian, Plavba a Židle) natočila v letech 1988–1990 BBC jako televizní seriál. Později jej upravila na 3 celovečerní filmy (spojením 2. a 3. dílu), které vyšly na DVD.

Kdo je to Aslan

Aslan – syn Císaře za mořem, objevuje se v podobě lva. Je pravým vládcem Narnie, z jeho pověření usedli na trůn František I., později sourozenci Pevensieovi a potom Kaspian X. František I. – Úplně první král Narnie vyvolený Aslanem, dříve drožkář.Točilo se na několika místech v Praze – stadion Sokol Vinohrady v Riegrových sadech, Stromovka, Stadion Evžena Rošického na Strahově, dále v Plzni i okolí Lipna, náročné scény dvou olympijských klání – londýnského a helsinského, s desítkami komparsistů vznikaly v Brně na stadionu Za Lužánkami.Pohádka Zakletá jeskyně se natáčela v průběhu čtyř ročních období nejen u nás, ale i na Slovensku a v Maďarsku. V Čechách se natáčelo například na hradě Pernštejn, na Křivoklátsku, v lomu Malá Amerika, na Slovensku v opálových dolech v Červenici, v jeskyních Domice a Driny i v známé Demänovské jeskyni.

Zřícenina hradu Trosky se objevila například ve filmu Máj (2008) anebo v pohádce Princ a Večernice (1978) – právě zde princ Velen bojuje o Večernici se zlým čarodějem Mrakomorem.

Co se natacelo na hradě Sovinec : Jiříkov na Bruntálsku objevili i filmaři, kteří zde natočili skvělé filmy Divoké včely a Podvraťáci. Pro úplnost dodejme, že sem patří také hrad Sovinec, kde se natáčel výpravný historický velkofilm Juraje Jakubiska Bathory.

Co se točilo na Hluboké : Hluboká nad Vltavou

Výběrem uvádíme např. opět Pan Tau, Tři bratři, Pyšná princezna, Underworld, Jezerní královna, Au Pair II aneb Pohádka pokračuje, Šípková Růženka, Dýmky nebo Nejlepší přítel.

Kde se točila pohádka Pyšná princezna v Českém Švýcarsku

Dolský mlýn – Jetřichovice, České Švýcarsko. Vydejte se do pohádky nejen pro krásu tohoto místa, ale také proto, že se zde natáčela slavná pohádka Pyšná princezna. Hluboké skalní údolí řeky Kamenice Vás ohromí.

Zámek Králova Koruna patří k nejvýznamnějším barokním stavbám v Čechách. Stojí na návrší Chlumec, v západní části města Chlumec nad Cidlinou. V zámku je interiérová expozice seznamující s dějinami rodu Kinských a chovem koní Kinských – chlumeckých plaváků. Na zámku se natáčela půvabná zimní pohádka O vánoční hvězdě.3. Lednice: Dračí prsten i Princezna Fantaghiro.

Jak skončí Narnie : Poslední bitva (1956) – Eustác a Julie pomáhají při záchraně Narnie před silami zla. Ty nakonec porazí zásah Aslana, který zároveň přináší konec Narnie; postavy z předchozích dílů včetně těch mrtvých jsou souzeny a ty dobré jsou vpuštěny do další Aslanovy říše.