Kde se natáčel film Na západní frontě klid?
Děj se odehrává v prostředí války na západní frontě, kde Němci bojují převážně proti Francouzům, ale i Rusům. Příběhy jsou líčeny z prostředí vojenských zákopů a trychtýřů, kde se vojáci schovávají před hrozbou smrti a také proti ní bojují.Film se natáčel v létě a v dotáčkách i na podzim 2013 v Ústí nad Labem, Litoměřicích, Úštěku a Praze. Plánováno bylo 35 natáčecích dní, v létě se točilo 33 dní. Natáčení bylo o týden posunuto kvůli záplavám v Ústí nad Labem.Ke konci románu je Kropp raněn a podstupuje amputaci nohy. Albert a Paul se zraněnou rukou a nohou nakonec spolu skončí v katolické nemocnici. Ačkoliv chtěl Kropp původně spáchat sebevraždu, pokud mu bude odejmuta noha, kniha naznačuje, že díky silnému přátelství ji nakonec odkládá.

Kde byla západní fronta : Západní fronta během druhé světové války byla válečná fronta v Dánsku, Norsku, Lucembursku, Belgii, Nizozemí, Francii a Německu a zahrnuje dvě střetnutí v období let 1939 až 1940 a v druhou frontu v období roků 1944 a 1945.

Kolik stránek má na západní frontě klid

Podrobnosti tohoto vydání

Popis
Rozměry
Počet stran 382
Doprovodný materiál
Název edice Světový válečný román ;

Kde se tocilo Zahori : Osada je český komediální seriál Radka Bajgara a Jana Bártka, podle scénáře Petra Kolečka. Třináctidílný seriál vypráví o vztahu různorodých hrdinů v chatové oblasti Záhoří. Natáčení probíhalo od května do října 2020 v Nižboru u Berouna; filmaři zde vybudovali fiktivní chatovou osadu.

Místa natáčení

Interiéry pro film se natáčely ve studiích Cinecittà, Řím, druhá část natáčení filmu Sergia Leoneho Tenkrát na Západě Úvodní sekvence se třemi pistolníky, kteří se setkávají s vlakem, byla jednou ze sekvencí natáčených v Španělsku.

Eskalace napětí mezi Trojspolkem a Trojdohodou bylo jednou z hlavních příčin první světové války. Spolek definitivně zanikl vypovězením smlouvy neutrální Itálií a jejím přechodem na stranu Dohody roku 1915.

Jak dlouho trvala bitva o Stalingrad

Bitva u Stalingradu

Bitva o Stalingrad
Trvání 21. srpen 1942 – 2. únor 1943
Místo Stalingrad, SSSR
Souřadnice 48°42′ s. š., 44°31′ v. d.
Výsledek Rozhodující sovětské vítězství zničení německé 6. armády ústup vojsk Osy od Volhy a z Kavkazu

Protože se šířily zvěsti, že válka má skončit, začínal Pavel nanovo přemýšlet, zda bude schopen zapojit se zpět do normálního života. V jedné bitvě poraní střepina do nohy Katczu, a on utíká s ním na zádech do polní nemocnice. Cestou však dostane Katcza do hlavy střepinou z granátu, a do nemocnice už ho donese mrtvého.Břehy přehrady, ukryté zátoky, kempy, chatové osady, hausbóty a hlavně příběhy ze života policejních potápěčů a poříční policie mapuje detektivní seriál Pod hladinou. Režisér Vojtěch Moravec ho podle scénáře Lucie Paulové natáčel na přehradě Slapy, hlavně v okolí Častoboře a Štěchovic.

Televize Nova a Prima jako by se domluvily – obě natáčejí seriály, které se odehrávají v Chorvatsku. Prima připravuje v oblíbené destinaci českých turistů novinku nazvanou Na vlnách Jadranu, Nova zde natáčí série rovnou dvě – s pracovními názvy Dobro došli a Bóra.

Kde se natáčel film Zámek v Čechách : Řada venkovních scén prvního dílu v „Praze u dvora“ se natáčela v zahradě zámeckého parku v Lysé nad Labem. Naopak za interiéry paláce „ve Vídni“ posloužil Colloredo-Mansfeldský palác, Arcibiskupský zámek Kroměříž i zámek Valtice. Úplně jako vídeňská jízdárna vypadala barokní jízdárna ve Světcích v západních Čechách.

Kde se natáčel Český film tchán : Jižní Čechy – /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Komedie z roku 1979 vznikla v jihočeských reáliích. Štáb využil statky a družstvo ve vesnici Chlumec u Olešníku a náměstí a obřadní síň v Týně nad Vltavou.

Kde byla Italska fronta

Italská fronta (první světová válka)

Italská fronta
Trvání 23. května 1915 – 3./4. listopadu 1918
Místo východní Alpy, severní Itálie
Výsledek Italské vítězství, rozpad Rakouska-Uherska, Trianonská smlouva
Strany


Bitva u Lipska (známá též jako Bitva národů) byla rozhodující a největší bitva napoleonských válek. Odehrála se ve dnech 16. října až 19. října 1813 u německého Lipska.listopadu 1942 uzavřen v gigantické kapse, ze které pro ně nakonec nebylo úniku. Koncem prosince se sice tanková armáda generála Hermanna Hotha přiblížila na 50 kilometrů ke Stalingradu.

Kde se toci Na vlnách Jadranu : Seriálová novinka Na vlnách Jadranu se natáčí na chorvatském ostrově Brač v česko-slovensko-chorvatské produkci. Jde o volné pokračování seriálu Pod hladinou a v hlavní roli se opět představí Matěj Hádek jako Jan Zach. „Točí se tu téměř stejně jako v Česku, všichni jsou v pohodě.