Kde se natáčel Nosferatu?
Znáte je například z pohádek Třetí princ, Princ a Večernice nebo Peklo s princeznou. Filmaři si oblíbili i Broumovský klášter a pevnost Josefov, pamětníci se rádi podívají do Babiččina údolí coby dějiště Babičky Boženy Němcové nebo do Dobrušky a Nového Města nad Metují, kde se natáčel seriál F. L.Praha si zahrála třeba ve filmech Batman navždy, Hannibal – Zrození, Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Anthropoid, bondovce Casino Royal, filmu Spiderman: Daleko od domova nebo třeba v dosud nejdražším snímku Netflixu – akčním filmu Gray Man.V pohádkovém příběhu se objeví zámek Sychrov, ale i další různá místa po celém Česku. Kde všude se nová vánoční pohádka roku 2023 natáčela, vám prozradí Kudy z nudy.

Co se natáčelo na hradě Špilberk : Nejnavštěvovanější filmy:

Kámen z nejstarších aneb Poselství Avigdora Kary seriálu Záhady Toma Wizárda. Milsn vložil reálnou fotografii k místu natáčení Telefonát z Prahy z epizody 243.

Jaká Pohádka se natáčela v Českém Krumlově

Anděl Páně 2, Císařovy nové šaty nebo Z pekla štěstí. Co mají tyto filmy společného Zčásti se natáčely v Českém Krumlově. Přijeďte se podívat do města, jehož historické centrum působí pohádkově snad na každého.

Co se natáčelo v Českém Švýcarsku : Příkladem může být Peklo s princeznou a Šíleně smutná princezna. Avšak v Pyšné princezně se objevuje více míst z Českého Švýcarska: louka v Huntířově, Pánská skála, Česká silnice a Křížový vrch v Rynarticích.

Stojí na skalnaté ostrožně asi jeden kilometr severně od obce Zvíkovské podhradí v nadmořské výšce 370 m. Od roku 1963 je chráněn jako kulturní památka a v roce 1978 byl zapsán na seznam národních kulturních památek. Na Zvíkově se točily například pohádky Marie Růžička, Sedmero krkavců, či Lotrando a Zubejda.

Natáčelo se zde

 • Kopretiny pro zámeckou paní (1981)
 • O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)
 • Princezna Fantaghiro (1991)
 • Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993)
 • Princezna zakletá v čase (2020)
 • Princezna zakletá v čase II (2021)

Které filmy se natáčely v Českém Krumlově

Anděl Páně 2, Císařovy nové šaty nebo Z pekla štěstí. Co mají tyto filmy společného Zčásti se natáčely v Českém Krumlově. Přijeďte se podívat do města, jehož historické centrum působí pohádkově snad na každého.3. Lednice: Dračí prsten i Princezna Fantaghiro.Jinak se na hradě Kosti natáčely pohádky O ztracené lásce (2002) a O ztraceném princi (2008) i horor Hannibal – Zrození (2007). Kopicův statek si zahrál v následujících pohádkách a filmech: Nesmrtelná teta (1993), Princ a Večernice (1978), Princ Bajaja (1971), O ztracené lásce (2002) a Prima sezóna (1994).

Český Krumlov: Z pekla štěstí i Tři životy

Natáčela se tady pohádka Z pekla štěstí i Tři životy, film Řeka čaruje, Pyšná princezna (i když ta se natáčela hlavně na Hluboké a v Telči), zámek se mihl v Jen ho nechte, ať se bojí a dalších filmech.

Co se natáčelo na zámku Bojnice : Bojnický zámek je známý z pohádky Šíleně smutná princezna a se svou historií sahající až do 11. století patří k nejstarším a nejvýznamnějším památkám na Slovensku.

Na jakém hradě se natáčela pohádka o létajícím ševci : na hradě Bouzov v olomouckém kraji.

Kde se natáčel film zámek v Čechách

Řada venkovních scén prvního dílu v „Praze u dvora“ se natáčela v zahradě zámeckého parku v Lysé nad Labem. Naopak za interiéry paláce „ve Vídni“ posloužil Colloredo-Mansfeldský palác, Arcibiskupský zámek Kroměříž i zámek Valtice. Úplně jako vídeňská jízdárna vypadala barokní jízdárna ve Světcích v západních Čechách.

Možná byste se divili, ale název Lednice opravdu má spojitost s chladničkou. Dochází tu totiž k tzv. inverzi, kdy v důsledku položení parku v prohlubni kolem blízkých vodních ploch teplý vzduch stoupá a ten studený se drží v údolí jako „v lednici“. Já považuji Lednici spolu s Hlubokou za nejkrásnější zámek Čech.Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Českém ráji

 • Autocamp Sedmihorky v Českém ráji.
 • Rybaření a relaxace v autokempu Lužany u Jičína.
 • Kemp s koupalištěm v Sobotce.
 • Duo Camp Branžež u Komárovského rybníka.
 • Kemp Dolánky v romantickém údolí Jizery.
 • Autokemp Ostrov v Malé Skále.
 • Autocamping Příhrazy.

Co se natacelo na hradu Trosky : Zřícenina hradu Trosky se objevila například ve filmu Máj (2008) anebo v pohádce Princ a Večernice (1978) – právě zde princ Velen bojuje o Večernici se zlým čarodějem Mrakomorem.