Kde se vyráběl Pionýr?
Jawa 50/21 Sport je malý motocykl ze série "Pionýr" vyráběný v Považských strojírnách v Československu na Slovensku. Byl vyráběn od roku 1967, kdy nahradil předešlý Pionýr 05 sport.Výroba motorů se přestěhovala do ČZM Strakonice a své sídlo přesunula firma do Týnce nad Sázavou. Zde zůstala dodnes coby Jawa Moto spol. s.r.o., dceřiná společnost Jihostroj a.s. podnikatele Jiřího Gerleho. Dokonce už ani plochodrážní motory a modely nejsou součástí původní Jawy.Nejznámější motocykly byly Jawa 50 Pionýr (ten byl vyráběn ve slovenském závodě v Považské Bystrici), Jawa 250 Pérák (jméno podle fiktivního hrdiny Péráka), Jawa 500 OHC, Kývačka a Panelka“. Jawa vynalezla první automatickou spojku pro motocykly.

Kolik bylo vyrobeno Pionyru : Vyráběn byl 14 let. Dohromady bylo vyrobeno kolem jednoho milionu kusů.

Kde se vyrábí motocykly v ČR

Vyrobené motocykly se hromadily v bednění na loukách kolem továrny v Týnci nad Sázavou. Jawa ztrácela východní trhy a byla nekompromisně hozená do konkurenčního prostředí jednostopé výroby.

Kde se vyrábí Jawa Betka : Moped 50ccm JAWA Betka, vyráběný v Číně se čtyřtaktním motorem…

Vyrobené motocykly se hromadily v bednění na loukách kolem továrny v Týnci nad Sázavou. Jawa ztrácela východní trhy a byla nekompromisně hozená do konkurenčního prostředí jednostopé výroby. A světoví výrobci už dávno byli se svými stroji docela jinde.

Je to jako návrat do socialismu. Výrobní linky továrny na motocykly už zase chrlí desítky tisíc kusů legendární značky Jawa ročně. Neděje se tak ovšem v českém Týnci nad Sázavou, kde se tyto motorky vyrábí již od dob první republiky, ale v indickém městě Púne.

Kde se vyráběla Praga

Praga V3S
Roky produkce 1953–1990
Vyrobeno cca 130 000 kusů
Místa výroby Vysočany, Letňany, Vinoř, Bratislava
Příbuzné vozy Praga S5T

Je to 1 válcový,2taktní motor o objemu 49,8 ccm. A 3,5 koně (2,6 kW)/6500 ot/min.Kola KTM – Made In Austria více než 50 let | Elektrokola KTM – prodej, servis, půjčovna elektrokol KTM.

Motocykly Benelli se v Itálii vyrábí od roku 1911. Aktuální nabídka obsahuje motocykly od 125ccm do 500ccm. Modely v kategorii 500ccm jsou poháněny dvouválcovým motorem o výkonu 35kW, takže je lze řídit s ŘP A2!

Kdo vyrábí Royal Enfield : Motocykly z produkce Enfield India byly určené primárně pro tamní trh. Změna nastala na počátku 90. let, kdy se díky společnosti Eicher, která ve firmě získala velký podíl, vrátily mašiny k prapůvodnímu názvu Royal Enfield.

Kde se vyrábí Tatra v ČR : V Kopřivnici se vyrábí automobily od roku 1897, automobilka je vůbec nejstarší ve střední Evropě.

Kdo vlastni prague

Praga
Produkty Automobily, motokáry, letadla
Mateřská společnost PRAGA-Export s.r.o.
Identifikátory
Oficiální web pragaglobal.com


Plně naložený expediční stroj „žere jako kyselina“: tedy 3,5 až 4 litry paliva na 100 kilometrů. To je pořádný průšvih, když uvážíte, že dieselová fábia si na tu samou vzdálenost vezme čtyři litry paliva a přitom uveze čtyři lidi..Velikost a hmotnost

Jezdečtí koně váží od 300 do 700 kg v závislosti na plemenu. Tažní koně váží od 700 kilogramů do 1 tuny. Největší kůň v historii byl pravděpodobně Shirský kůň jménem Sampson.

Kde se vyrábí Yamaha : Yamaha. Značka tří ladiček, podobně jako Honda, rozvrstvila svou výrobu hned do tří hlavních teritorií. Prvním je logicky Japonsko, kde se naprosto nepřekvapivě vyrábí velké motorky, a to dokonce už od řady MT-07 výš. Výjimkou je pouze Yamaha Ténéré 700, která vzniká ve francouzském závodě Yamahy, původně továrny MBK.