Kde spát na letisti Vaclava Havla?
Vstup do AeroRooms se nachází ve veřejné části letištního terminálu, ve spojovacím objektu mezi Terminálem 1 a Terminálem 2.Vznik letiště: 1932 – 1937

Historie letiště se začala psát v roce 1929, kdy byl přijat návrh tehdejší vlády ČSR o vybudování nového letiště. Výstavba letiště byla zahájena v červenci 1932 s použitím co nejmenšího podílu mechanizace, aby stavba přispěla ke snížení nezaměstnanosti v době krize.Z Hlavního nádraží na letiště Praha lze využít přímý spoj AE (Airport Express), neplatí na něj ale jízdenky ani lítačky MHD, je třeba zakoupit u řidiče jízdenku za 100 Kč. Pokud jedete do Prahy vlakem, podívejte se na nabídku Českých Drah VLAK + letiště. Airport Express jezdí mezi 5:30 a 22:00.

Jak se dostat z Hlavního nádraží v Praze na letiště : Z Hlavního nádraží je nejrychlejší cesta na letiště autobusem AE (Airport Express). Autobus AE jezdí každých 30 minut (v létě ve špičce 15 minut) a staví přímo na Hlavním nádraží před východem do ulice Wilsonova. Jaké jsou výhody autobusové linky AE Detailní informace o lince AE najdete na webu Dopravního podniku.

Jak dlouho před odletem být na letišti Praha

Doba, kdy můžete být odbaveni na letišti, a kdy se odbavení ukončuje, závisí na jednotlivých aeroliniích, a proto je vždy lepší si tyto informace ověřit na webových stránkách. Obecně platí, že se odbavovací přepážka otevírá 2 hodiny před plánovaným odletem. Odbavit je možné tradičně nebo online.

Na co si dát pozor na letišti : Žádná aerolinka v Evropské unii nepřepravuje munici, výbušniny a zápalné látky. V příručních zavazadlech jsou zakázány také zbraně a jejich napodobeniny, včetně praků. Do kabinové tašky nesmějí ani paralyzéry, slzné plyny a pepřové spreje nebo repelenty.

slotů). Dráhový systém sestává ze dvou vzletových a přistávacích drah (VPD): Hlavní VPD je 06/24 (směr 062/242°, tzn. severovýchod-jihozápad, délka 3715 m), v obou směrech vybavená systémem ILS, druhou VPD je 12/30 (směr 124/304°, tzn. severozápad-jihovýchod, délka 3250 m), ve směru 30 vybavená systémem ILS.

Letiště Václava Havla Praha disponuje dvěma terminály. Terminál 1 je určen pro lety do zemí mimo schengenský prostor, Terminál 2 je určen pro lety do zemí v rámci schengenského prostoru.

Kolik stojí taxi z Hlavního nádraží na letiště

Fixní ceny transferu z/na letiště Praha a také do ostatních měst České republiky a EU

Destinace Osobní vůz (max. 4 cestující) Kč / EUR
Letiště Václava Havla Praha – Praha 750 / 32
Letiště Václava Havla Praha – Praha hlavní nádraží 750 / 32
Letiště Václava Havla Praha – Vzdálené části Prahy 900 / 38
Praha – Brno 4900 / 204

Jízdenky na Airport Express z nádraží na letiště Praha

Jízdenky jsou nepřestupní, platí jen a pouze na této lince a jsou jednorázové. Cena jízdenky AE pro dospělého je 100 Kč. Cena jízdenky pro dítě ve věku 6 až 15 let je 50 Kč. Děti do šesti let cestují zdarma.Fixní ceny transferu z/na letiště Praha a také do ostatních měst České republiky a EU

Destinace Osobní vůz (max. 4 cestující) Kč / EUR
Letiště Václava Havla Praha – Praha 750 / 32
Letiště Václava Havla Praha – Praha hlavní nádraží 750 / 32
Letiště Václava Havla Praha – Vzdálené části Prahy 900 / 38
Praha – Brno 4900 / 204


Povinný příplatek za vjezd na letiště ve výši 40 Kč.

Budete-li tedy například potřebovat odvézt z Prahy, Hlavního nádraží na letiště Václava Havla, zaplatíte celkem (při platbě v hotovosti) 550 Kč + 40 Kč = 590 Kč.

Jak moc dopredu být na letišti : Pokud letíte do země v rámci Schengenského prostoru, je doporučeno dorazit na letiště 2 hodiny před odletem. U letů do země mimo Schengenský prostor je vhodné být na letišti nejméně 3 hodiny před odletem. Pokud u sebe máte zavazadlo, které potřebujete odbavit, přidejte k dané časové rezervě alespoň 40 minut.

Kdy se nastupuje do letadla : Nastupujeme na palubu letadla

Vhodná doba být u své odletové brány je 30 minut před odletem. Před nástupem do letadla předložíte jen palubní lístek a cestovní doklad. Probíhá také kontrola rozměrů vašeho příručního zavazadla. Na to pozor, pokud by přesahovalo stanovené rozměry, mohou být účtovány vysoké poplatky.

Co neprojde letištní kontrolou

S ní a vaším palubním zavazadlem se už můžete vydat na letištní kontrolu. Tam zkontrolují, že nepřevážíte nic nebezpečného a zakázaného (zbraně, ostré předměty, tekutiny nad 100 ml a jiné). Za kontrolou opět budete potřebovat obrazovku či odletovou tabuli.

Při balení příručního zavazadla myslete na to, že na bezpečnostní kontrole z něj budete muset vyjmout větší elektroniku a sáček obsahující tekutiny, aerosoly a gely. Při bezpečnostní kontrole můžete mít prázdnou lahev na nápoje. Po celém letišti máme desítky fontánek s pitnou vodou, kde můžete svoji lahev doplnit.Letiště Václava Havla Praha disponuje dvěma terminály. Terminál 1 je určen pro lety do zemí mimo schengenský prostor, Terminál 2 je určen pro lety do zemí v rámci schengenského prostoru.

Co znamená že je letadlo na bráně : Odbavení, zobrazuje se na tabuli odletů s číslem přepážky pro odbavení Tvého letu. "Jdi na bránu", zobrazuje se na tabuli odletů u čísla daného letu a informuje Tě o tom, že musíš jít k bráně (gate).