Kde zaparkovat motorku v Praze?
Protože se na motorky z hlediska parkování hledí jako na ostatní motorová vozidla, smí se parkovat jen na vozovce, a to stejným způsobem, jako parkují auta. Stejně tak platí omezení týkající se parkování v křižovatce, před přechodem apod.Obecně platí, že skútr je motorové vozidlo, a to smí parkovat tam, kde parkují auta. Výhodou proti autu, je že skútr může na podélných parkovacích místech parkovat i kolmo, a tak zabírá méně místa.Čtyřkolky a skútry napájené olověnými akumulátory je tedy nutné parkovat v garáži, kde neklesá teplota pod 0 °C, a akumulátory udržovat plně nabité. Čtyřkolka může samozřejmě i v zimě posloužit jako pomocník, vyvarujte se ale dlouhodobého provozu v silném mrazu a po jízdě baterii ihned nabijte!

Jak začít s motorkou : Netlačte na pilu a učte se postupně. Nepouštějte se hned ze začátku do provozu „na plný plyn“, ale ani nejezděte zbytečně pomalu. Bude vás to stát jen trochu sebeovládání a disciplíny. Mějte také na paměti, že řidiči vozidel vás nemusí registrovat s dostatečným předstihem.

Jak zaparkovat motorku z kopce

Postavení – parkování motocyklu

Přesvěčte se zda není motocykl příliž,případně málo nakloněn(u bočního stojanu) Při parkování na kopci parkujeme vždy směrem jízdy do kopce !! Při parkování směrem jízdy z kopce zpravidla dojde po čase vahou motocyklu k překonání odporu pružiny stojánku,ten se narovná a posléze sklopí.

Jak parkovat v modré zóně Praha : V modré zóně, vyhrazené pro rezidenty a abonenty, mohou bez omezení parkovat pouze osoby s platným parkovacím oprávněním. Využít ji mohou také návštěvníci, avšak maximálně na 3 hodiny, a to po platbě přes aplikaci Virtuální parkovací hodiny. V modré zóně nejsou umístěny parkovací automaty.

(Nejen) elektrické skútry zdarma všude

Zde platí ještě benevolentnější pravidlo – ať už jezdí na elektřinu nebo jsou poháněny spalovacím motorem, mohou všechny skútry parkovat zdarma ve všech zónách (v modré, fialové i zelené a oranžové), ovšem nikoli na chodníku, jak si někteří myslí.

Postavení – parkování motocyklu

Přesvěčte se zda není motocykl příliž,případně málo nakloněn(u bočního stojanu) Při parkování na kopci parkujeme vždy směrem jízdy do kopce !! Při parkování směrem jízdy z kopce zpravidla dojde po čase vahou motocyklu k překonání odporu pružiny stojánku,ten se narovná a posléze sklopí.

Kolik se může táhnout za čtyřkolkou

Běžné nebržděné vleky za auta mají celkovou homologovanou hmotnost do 750 kg. Ale většina běžných aut umožňuje táhnutí nebržděného přívěsu cca 500 kg. Prázdný vlek má hmotnost kolem 170 kg. To znamená, že za toto auto tento vlek můžeš připojit, ale můžeš na něm vést cca 330 kg.S homologovanou čtyřkolkou můžete bez problémů vyrazit i na dálnici. Jedinou podmínkou, kterou stroj musí splňovat je minimální konstrukční rychlost 80 km/hod. Tento údaj zjistíte z technického průkazu čtyřkolky.Obecně lze říci, že na silnici si při běžné jízdě ve většině případů vystačíte s přední brzdou. Přesto však zadní brzdu nezatracujte, hodí se třeba v krizových situacích, kdy potřebujete zabrzdit co nejrychleji. I když je v tu chvíli většina hmotnosti motorky na předním kole, zadní brzda stejně pomůže.

Jde o řidičský průkaz, malý techničák (osvědčení o registraci vozidla, část I.) a zelenou kartu (stačí v elektronické verzi). Motorkáři musejí mít navíc ještě lékárničku, aby se ošetřili po případné havárii.

Jak se nasedá na motorku : "Mělo by to být v poměru asi tak dvě třetiny na přední brzdu a třetina na zadní,“ dodává Olšan. Důležitá je podle něj i role spolujezdce, který by měl vždy sedět co nejblíže řidiči, nedržet se ve vzpřímené poloze zadního madla a nebránit v řízení stroje.

Jak parkovat do kopce : Správný postup při zajištění auta stojícího v kopci by měl tedy začínat tím, že stojíme na brzdě, zatáhneme ruční brzdu, klasickou brzdu pustíme a teprve potom zařadíme jedničku. Nechávat auto stát v kopci jen na ruční brzdě taky není vhodné.

Kolik je pokuta za parkování na modré zóně

Parkování "na modrý" je ve velkých městech jedním z nejčastějších přestupků. Za parkování v zóně pro rezidenty vám na místě hrozí pokuta až 1 500 Kč, ve správním řízení od 2 000 do 4 000 Kč. Body vám za tento přestupek nehrozí, může na vás ale čekat nepříjemné překvapení v podobě botičky.

Hodina parkování v modré zóně se pohybuje od 80 Kč (Praha 1) přes 60 Kč (širší centrum) až po 40 Kč (např. Praha 8 a 9).Obvykle platí omezení ve všední dny od 8 do 20 hodin, ale přesná doba se může lišit. Například v některých modrých zónách v centru Prahy platí omezení od pondělí do neděle. Proto si vždy řiďte údajem na značce. Mimo vyznačenou dobu jsou modré zóny zdarma a časově neomezené.

Kde parkují elektromobily zdarma : 2024. Všechny elektromobily, vozidla na vodíkový pohon a vozidla hybridní (s hodnotou emisí CO2 v kombinovaném provozu nejvýše 50 g/km) mohou parkovat ve smíšených a rezidentních zónách placeného stání zdarma. Podmínkou je registrační značka vozidla ze série “EL” (§ 7b odst.