Kdo snáší černá vejce?
Ayam cemani, tak zní její přesný název. Vejce prý snáší cémanka do kopy páchnoucího hnoje a pak se z nich líhnou bájní bazilišci. I takový mýtus koluje naším světem o černé slepici pocházející z Indonésie. Tento exotický druh slepice patří mezi nejvzácnější druhy drůbeže.Plemeno drůbeže araukany je jedinečné tím, že slepice snášejí tyrkysově zbarvená vejce. Vyznačují se péřovými ozdobami, vrbově zelenými běháky a tím, že nemají ocasy. Araukany pocházejí od indiánů Araukanů v Chile v jižní Americe, podle nichž dostaly své jméno.Hybridky – nejproduktivnější nosné slepice

Hybridky vynikají velikostí roční snůšky nad ostatní plemena slepic, když snesou i přes 300 vajec ročně. Snáší tedy téměř jedno vejce denně, takže při jejich chovu rozhodně nebudete mít v kuchyni problém s jejich nedostatkem.

Kdo snáší bílé vejce : Bílých slepic se chová výrazně méně, proto běloučkých vajec není tolik jako hnědých. A jaká že slepička vás tím bílým vajíčkem obdaruje Lohman bílý. Lohmanka vám při velmi nízké spotřebě krmiva snese až 330 ks bílých vajíček během celého roku, tedy i v zimních měsících.

Která slepice snáší tmavě hnědá vejce

Světle hnědá vejce budou u těžších plemen, jako jsou faverolky, saxexky nebo sumatranky. Hnědá vajíčka jsou typická pro těžká plemena amroksky, australky, plymutky, hempšíry. Tmavě hnědá vejce jsou typická pro barneledky, bílefeldky a velsumky. Tyrkysově zelená budou mít vajíčka chilské slepice araukana.

Který Ptáček má zelená vajíčka : Slepičky Green shell jsou typu Araukana – barva vaječné skořápky je z cca 80 % zelená. O zelených vejcích se traduje, že mají nízký obsah cholesterolu. Dle zjištění Ústavu chemie a analýzy potravin z roku 2010, jsou skutečně hodnoty cholesterolu ve vejcích Arakauny nejnižší.

U jednotlivých druhů drůbeže se odlišuje, stejně tak i u jednotlivých plemen a jejich typovému zařazení. Určitou roli hrají série a intenzita sášky. Slepice nejvíce vajec snese kolem 9. hodiny ranní, denní doba snášky se u nich vyměřuje od 5 do 15 hodin.

Slepička Dominant Green shell je středního tělesného rámce, není plachá, na hlavě má krásnou chocholku, její užitkovost je cca 200-220 ks krásně zelených „velikonočních“ vajec/rok. Dle vyjádření lihní Studenec cca 80% slepiček snáší vejce se zelenou skořápkou. Slepičky Green Shell jsou velmi zajímavé.

Která slepice snáší Dvoužloutková vejce

Jsou plemena slepic, která snáší dvoužloutková vejce častěji Ano, jsou to hlavně hybridy. Víme bezpečně, že se to mnohem častěji stává u plemen hybridů Lohman a Isa Brown. Je zajímavé, že to nejsou žádná obří plemena, ale skvělé nosnice, které snášejí kolem 300 vajec ročně.Nazelenalé skořápky mají slepice křížené s druhem chilského kura araukana, který snáší tyrkysově zelená, někdy až namodralá vejce.Slepičky Green shell jsou typu Araukana – barva vaječné skořápky je z cca 80 % zelená. O zelených vejcích se traduje, že mají nízký obsah cholesterolu. Dle zjištění Ústavu chemie a analýzy potravin z roku 2010, jsou skutečně hodnoty cholesterolu ve vejcích Arakauny nejnižší.

Nazelenalé skořápky mají slepice křížené s druhem chilského kura araukana, který snáší tyrkysově zelená, někdy až namodralá vejce. Zmíněný odstín, pro nějž se mu přezdívá „velikonoční slepice“, má na svědomí zelené barvivo biliverdin obsažené ve žluči.

Kdo snáší modrá vejce : Araucana (araukana)

Snášejí modrá, zelená či modrozelená vejce. Modrou barvu vajec a licousy získaly Araucany pravděpodobně od bažantů, jejichž vejce jsou hnědá, skvrnitá, ale i olivová. Jedna nosnice snese za rok až sto osmdesát vajec. Vejce váží do šedesáti gramů.

Jaký pták má modrá vejce :

Drozd zpěvný
Čeleď drozdovití (Turdidae)
Rod drozd (Turdus)
Binomické jméno
Turdus philomelos Linné, 1758

Čím nikdy Nekrmit slepice

Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.

Cena nosnice slepice se většinou pohybuje mezi 80 až 100 Kč.Hlava. Dospělá slípka má na hlavě kožní výrustky, kterým se také lidově říkají hřebínky. V závislosti na plemeni mohou být tyto hřebeny různě barevné a tvarované. Výrustek se považuje ze jeden z nejdůležitějších rozpoznávacích znaků jednotlivých plemen kuru domácího.

Která slepice snáší černá vejce : Popis. Cemanská slepice se vyznačuje sytě černou barvou. Černé je nejen peří, ale také zobák, hřeben, laloky, nohy a maso. Snášená vejce jsou poměrně velká: jejich hmotnost se pohybuje okolo 45 g.