Kdo to je reportér?
Náplní práce je sbírání, ověřování a šíření informací. Označení novinář/ka bylo původně používáno pro člověka píšícího do novin, ale postupně se rozšířilo i na lidi publikující v rozhlase, televizi či na internetu.Novinář sbírá, analyzuje a prezentuje aktuální událostí veřejnosti prostřednictvím různých médií, jako jsou noviny, časopisy, televize, rozhlas a online platformy. Vede rozhovory, shromažďuje informace, připravuje reportáže a píše publicistické články.Diskutující se shodli na tom, že není nezbytně nutné, aby novinář měl vystudovanou žurnalistiku. Rozhodující není vzdělání, nýbrž to, do jaké míry daný člověk vyhovuje tomu, co organizace právě potřebuje. A samozřejmě to, zda je talentovaný a vnímavý – vysokoškolské vzdělání je nicméně jednoznačně plus.

Kolik si vydělá novinář : Nejvyšší mzda za Novinář v České republice závisí na mnoha faktorech. Podle našeho průzkumu si tento typ specialistů v České republice může vydělat až 680 280 Kč. Jaký je nejnižší plat pro Novinář v České republice Podle našeho průzkumu minimální mzda pro tuto pozici v České republice je 45 690 Kč.

Co dělá reportér

Redaktor novinář je pracovník s vyšší kvalifikací, který připravuje zprávy, články a reportáže pro tisk, rozhlas a televizi, zajišťuje zpravodajské, komentátorské a reportérské činnosti.

Kolik si vydělá popelář v ČR : Průměrný plat na pozici. Popelář je 35 279 Kč

Pokud se podíváme na Právník platové statistiky v České republice během 8. května 2024, reprezentovaný zaměstnanec vydělává 483 516 Kč; přesněji řečeno mzdová sazba je 40 293 Kč za měsíc, 10 073 Kč za týden nebo 251,83 Kč za hodinu. Podrobně jsme prozkoumali trh práce pro tuto profesi a odvodili průměrné hodnoty.

Reportáž (z franc. reporter – přinášet) je původně literární útvar používaný v žurnalistice; reportáž však může být psaná i obrazová, televizní, rozhlasová či internetová. Popisuje a zobrazuje skutečnost na základě konkrétních faktů, většinou získaných přímou účastí nebo pozorováním.

Kolik si vydělá tesař

Hledáte práci na pozici tesař Na Personálka.cz najdete volná pracovní místa z celé České republiky. Vyberte si z 105 nabídek práce u zaměstnavatelů na plný úvazek, zkrácený úvazek, DPP i DPČ. Jako tesař můžete očekávat průměrný plat 38 887 Kč měsíčně.Popelář

Odborný směr: Služby provozní a osobní
Odborný podsměr: služby pro domácnosti a firmy
Kvalifikační úroveň: Základní vzdělání; Střední vzdělání bez výučního listu; Střední vzdělání s výučním listem dvouleté (NSP 2)
Platové rozmezí: 18 000 Kč – 32 000 Kč

Za poslední čtvrtletí roku 2022 dosahovaly mediánové hodnoty hrubých měsíčních mezd pro nejlépe placené pozice následujících výšek:

  • Vrcholoví manažeři velkých společností: 252 876 Kč,
  • Řídící letového provozu: 190 704 Kč,
  • Vedoucí lékaři: 138 580 Kč,
  • Techničtí a výrobní ředitelé: 116 169 Kč,


Kolik vydělává Zubař v České republice Pokud se podíváme na Zubař platové statistiky v České republice během 15. května 2024, reprezentovaný zaměstnanec vydělává 859 656 Kč; přesněji řečeno mzdová sazba je 71 638 Kč za měsíc, 17 910 Kč za týden nebo 447,74 Kč za hodinu.

Jak má vypadat reportáž : Reportáž je více subjektivní a živější. Autor by měl svým pohledem přenést čtenáře na místo události. Je to vyprávění, příběh, v podstatě kratší literární útvar. Měl by být čtivý, může se v něm objevit vtip, ale vždy se musí nějak projevit pocity novináře.

Co obnáší práce tesaře : Pracovní pozice tesaře zahrnuje samostatné zhotovování, montáže, demontáže a údržbu dřevěných konstrukcí, prvků a bednění. Práci si nejdříve musí rozvrhnout, poté změřit prvky, které potřebuje ke zhotovení výrobku. Dále je orýsovat, ořezat a zpracovat přesně dle požadavků.

Kolik si vydělá uklízečka

Kolik vydělává Uklízečka v České republice Pokud se podíváme na Uklízečka platové statistiky v České republice během 15. května 2024, reprezentovaný zaměstnanec vydělává 227 352 Kč; přesněji řečeno mzdová sazba je 18 946 Kč za měsíc, 4 736 Kč za týden nebo 118,41 Kč za hodinu.

Průměrný plat na pozici. Popelář je 35 279 Kč Při práci na plný úvazek je hodinová mzda 198 Kč . Průměrná čistá mzda popeláře vychází na 28 458 Kč.Kolik vydělává Řidič popelářského vozu v České republice Pokud se podíváme na Řidič popelářského vozu platové statistiky v České republice během 8. května 2024, reprezentovaný zaměstnanec vydělává 338 724 Kč; přesněji řečeno mzdová sazba je 28 227 Kč za měsíc, 7 057 Kč za týden nebo 176,42 Kč za hodinu.

Kdo má nejvyšší plat v ČR : Nejlépe placené profese v Česku

Proto nejvyšší platy v ČR mají ředitelé velkých firem nebo dispečeři letového provozu. Statistiky výdělků profesí lze nalézt v Informačním systému o průměrném výdělku (ISPV).