Kdo vymyslel Ikeu?
IKEA Centres

Vlastní 28 obchodních center s rozlohou více než 1 000 000 m2 maloobchodní plochy v Rakousku, České republice, Slovenské republice, Polsku, Německu, Francii a Švýcarsku.Největší obchod IKEA se v současné době nachází v Gwangmyeong, Gyeonggi v Jižní Koreji. IKEA má tedy více než 300 poboček ve 38 zemích. Její ústředí se nyní nachází v Delftu v Nizozemsku. Během tak obrovského úspěchu společnosti si Kamprad nikdy nepůjčil peníze ani nevydal žádné akcie.IKEA vyrábí ve velkém. Design vzniká ve Švédsku, většina nábytku se vyrábí v zemích, kde je levnější pracovní síla. Jako materiál se používá především dřevotříska.

Co to je IKEA : Společnost IKEA založil v roce 1943 Ingvar Kamprad. Ze začátku šlo o katalogový zásilkový obchod se sídlem v zalesněném městečku Älmhult ve Švédsku. Dnes je IKEA globální značka bytového zařízení, která přináší cenově dostupné výrobky, design a pohodlí lidem po celém světě.

Kde byla prvni IKEA

Protože se Älmhult, město, kde vznikla IKEA, nachází v poněkud odlehlé části Švédska, bylo dost obtížné dostat se z ní k zákazníkům ve větších městech. Proto v roce 1951 vyšel první katalog IKEA. Již tehdy byl Ingvar Kamprad rozhodnutý prodávat dobrý nábytek za nízké ceny.

Kdo je majitel IKEA :

Ingvar Kamprad
Povolání podnikatel a podnikatel
Majetek 58,7 mld. $ (2018)
Znám jako zakladatel společnosti IKEA
Ocenění Global Economy Prize (2007) International Swede of the Year Řád přátelství rytíř 1. třídy Vasova řádu čestný doktor Lundské univerzity

Ingvar KampradIKEA / Zakladatel

Ingvar Kamprad založil společnost IKEA v roce 1943 ve věku 17 let. Začínal prodejem drobných předmětů jako byla pera, peněženky či rámečky. Småland, kde Ingvar vyrůstal, byl region drsný a plný kamenů.

IKEA – švédský nábytek v Evropě

Zkratka IKEA jsou počáteční písmena Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd. Elmtaryd byl jeho rodný statek u městečka Agunnaryd.

Kolik platí v IKEA

Přibližný měsíční plat ve společnosti IKEA je v rozmezí od 17 515Kč měsíčně pro pozici Přípravář až po 90 000Kč měsíčně pro pozici Production Leader. Přibližný hodinový plat ve společnosti IKEA je v rozmezí od 108Kč na hodinu pro pozici Doplňování Zboží až po 125Kč na hodinu pro pozici Pracovník Restauračního Provozu.IKEA je akronym, složený z prvních písmen jména zakladatele Ingvar Kamprad, farmy, kde vyrostl – Elmtaryd, a sousední vesnice – Agunnaryd.IKEA je akronym, složený z prvních písmen jména zakladatele Ingvar Kamprad, farmy, kde vyrostl – Elmtaryd, a sousední vesnice – Agunnaryd.

V roce 2003 uzavřela společnost Whirlpool Europe dohodu se společností IKEA a začala poskytovat výhradní řešení kompletních produktových řad pro tohoto celosvětového prodejce, což mělo za následek rozšíření distribuce a navýšení výroby ve všech provozech Whirlpool Corporation.

Co znamená zkratka Lego : Slovo „LEGO“ je zkratka dvou dánských slov „leg“ (hrát si) a „godt“ (dobře), tudíž něco ve smyslu "dobře si hraj!". Dánský zakladatel Ole Kirk Kristiansen razil toto heslo v roce 1932. Firma je od založení předávána z otce na syna.

Kolik stojí montáž IKEA : 1 520 Kč + doprava montážního týmu dle zóny

Cena montáže skříní PAX se odvíjí od velikosti kombinace a vnitřního vybavení. Přesnou cenu vám sdělí naši zaměstnanci.

Kam Dovazi IKEA

Dopravu zboží si můžete objednat online při vytváření objednávky, osobně v obchodním domě IKEA na oddělení služeb zákazníkům nebo v plánovacím studiu. V rámci nákupu on-line je po zadání doručovací adresy přiřazeno každé PSČ automaticky k jednomu z obchodních domů IKEA dle spádové oblasti.

Myslím, že je vždy dobré začít u našeho zakladatele, který IKEA ve 40. letech založil, Ingvara Kamprada.Vývoj nových materiálů, způsobů výroby, osazení budov solárními panely a další technologické změny si vyžadují masivní investice. Jako každá jiná výrobní společnost, i LEGO tyto náklady musí nutně promítnou do ceny výrobků. Zaplatit se samozřejmě musí i vývoj samotných stavebnic i výrobních kapacit.

Jaký obor je LEGO : Většina designérů modelů LEGO vystuduje vysokou školu v oboru 3D designu a grafiky.