Kdy se má menit brzdová kapalina?
Pokud k úniku dojde za jízdy, měli byste se to dozvědět alespoň s drobným předstihem díky kontrolce. Buď je samostatná pro brzdovou kapalinu, nebo se ukáže závada brzd. Modernější vozy vám na displeji vypíší, že je na brzdách závada. V každém případě doporučujeme ihned zastavit (dokud to jde) a prověřit to.Stačí odšroubovat víčko na nádržce a potřebné množství prostě a jednoduše dolít. I takovou věc ale dokáží někteří zdramatizovat. Předně je dobré se pokusit kapalinou nepocintat. Na oblečení to vytváří nevzhledné skvrny.Na výměnu stačí litr. Nejhorší je vydloubnout sítko zásobní nádobky aby se dala vysát stará náplň. Pak se dolije nová kapalina a postupně se odvzdušní všechny třmeny. Takže s půllitrem navíc je to tutovka.

Co se stane když dojde brzdová kapalina : Má ale smysl zdůraznit, že je nutné brzdovou kapalinu pravidelně měnit. Řidiči na to totiž často zapomínají, pokud o tom tedy vůbec vědí. Auto se starou brzdovou kapalinou nejen špatně brzdí, ale může přestat brzdit úplně. Význam pravidelného servisu je proto v tomto případě obrovský.

Po kolika km se mění brzdové destičky

Dle stylu jízdy, konstrukce vozidla a typu materiálu desek to může být mezi 15 000 až 40 000 km. Moderní vozidla již disponují senzorem stavu opotřebení brzdových destiček, starší automobily spoléhají na akustický signál v podově pískavého zvuku (indikační plíšek na brzdové destičce).

Jak se pozná Zavzdušněná brzda : Odvzdušnění je poměrně běžný servisní úkon, který časem čeká skoro každou brzdu. Poznáte to hlavně tak, že brzdová páka po stlačení změkne před koncem, tedy tam, kde by měla klást výrazný odpor a brzdy by měli pořádně zabrat.

Zavzdušněné brzdy poznáš snadno a ani nemusíš mít nastartovaný motor,stačí sešlápnout opakovaně pedál brzdy pokud zůstává po opakovaném sešlápnutí ve stejné poloze je to v pořádku jestli-že se pedál začne zvedat a zabírat dřív znamená to zavzdušněný systém.

Rozeznání opotřebovaných brzd se za jízdy dá spolehlivě poznat sluchem či citem v rukou a nohách. Ojeté destičky se projevují zvýšenou hlučností, vada se pozná rovněž taháním auta na stranu, vibracemi ve volantu nebo impulsy v brzdovém pedálu.

Po kolika kilometrech měnit brzdové destičky

Dle stylu jízdy, konstrukce vozidla a typu materiálu desek to může být mezi 15 000 až 40 000 km. Moderní vozidla již disponují senzorem stavu opotřebení brzdových destiček, starší automobily spoléhají na akustický signál v podově pískavého zvuku (indikační plíšek na brzdové destičce).Ojeté destičky se projevují zvýšenou hlučností, vada se pozná rovněž taháním auta na stranu, vibracemi ve volantu nebo impulsy v brzdovém pedálu. Opotřebované kotouče zpravidla znamenají vyšší hlučnost a nižší účinek navzdory použití zánovních desek.KDY SI DÁT POZOR

Pokud se vám zdá, že se brzdná dráha prodlužuje, brzdy nereagují jak by měli, cítíte při brzdění vibrace na pedálu, nebo slyšíte jejich nepřirozené skřípání, zbystřete a raději si do servisu zajeďte hned.

Odvzdušňování brzd by mělo být součástí pravidelné údržby vozidla. Doporučuje se provádět tento postup každých několik let nebo podle doporučení výrobce vozidla. Pravidelná údržba zajistí optimální výkon brzd a zvýší bezpečnost na silnici.

Jak se poznají špatně brzdy : Rozeznání opotřebovaných brzd se za jízdy dá spolehlivě poznat sluchem či citem v rukou a nohách. Ojeté destičky se projevují zvýšenou hlučností, vada se pozná rovněž taháním auta na stranu, vibracemi ve volantu nebo impulsy v brzdovém pedálu.

Jak poznat spatne odvzdušnit brzdy : Každým zatlačením pedál více ztvrdne. Někdy se brzdění začne až když je pedál úplně zatlačen. Obecně se výrazně prodlouží brzdná dráha vašeho vozidla. Pokud zaznamenáte alespoň jeden z těchto příznaků, nechte si odvzdušnit brzdy vašeho auta.

Jak spravne odvzdušnit brzdy

S klíčem v ruce jemně otevřete odvzdušňovací ventil na prvním kole. Po otevření ventilu nechte brzdovou kapalinu proudit do odvzdušňovací nádoby. Postup opakujte pro každé kolo, začínajíc od nejvzdálenějšího od brzdového hlavního válce. Během procesu odvzdušňování sledujte hladinu brzdové kapaliny v nádobě.

Ojeté destičky se projevují zvýšenou hlučností, vada se pozná rovněž taháním auta na stranu, vibracemi ve volantu nebo impulsy v brzdovém pedálu. Opotřebované kotouče zpravidla znamenají vyšší hlučnost a nižší účinek navzdory použití zánovních desek.Dle stylu jízdy, konstrukce vozidla a typu materiálu desek to může být mezi 15 000 až 40 000 km. Moderní vozidla již disponují senzorem stavu opotřebení brzdových destiček, starší automobily spoléhají na akustický signál v podově pískavého zvuku (indikační plíšek na brzdové destičce).

Po kolika km menit brzdové destičky : Brzdové destičky vydrží obvykle minimálně 20 000 km, průměrné brzdové destičky jsou konstruovány tak, aby vydržely v optimálních podmínkách provozu až čtyřnásobek. Obecně platí, že výměna destiček je častější než výměna brzdových kotoučů.