Kdy se založila skupina ABBA?
ABBA byla založena v roce 1972 v hlavním městě země tří korunek – Stockholmu. Ještě předtím však zpěvák Benny Anderson a kytarista Björn Ulvaeus začali spolu psát písně, a to i když byli stále součástí i různých jiných skupin.

ABBA
Původ Stockholm, Švédsko
Žánry Pop glam rock pop rock disco
Nástroje hlas, klavír, kytara, klávesy a akordeon
Aktivní roky 1972–1982 2016–dosud

ABBA je jednou z nejúspěšnějších hudebních skupin historie, prodala více než 385 milionů nosičů.

Kdy se rozpadla ABBA : Zatímco Björn Ulvaeus (76) a Benny Andersson (74) si po rozpadu kapely v roce 1982 díky muzikálům Chess a Mamma Mia! přišli na tučné sumy, jejich kolegyně a exmanželky čekalo soukromé peklo.

Kdy vznikla skupina Nazareth

Skupinu Nazareth, která byla založena v roce 1968, není nutné dlouze představovat. Nejslavnějšími hity této skotské kapely jsou písně Love Hurts a Dream On, které se zařadily mezi 100 nejlepších skladeb všech dob v žebříčku prestižního časopisu Rolling Stone.

Kdy byla zalozena skupina Rammstein : Rammstein je německá industrial metalová hudební skupina, která vznikla v lednu 1994. Členové skupiny pocházejí z bývalé NDR. Rammstein bývají považováni za hlavní představitele hudebního stylu Neue Deutsche Härte s prvky elektronické hudby.

Slovenská pop-rocková skupina Elán byla založena v roce 1968 výraznou osobností slovenské hudební scény Václavem „Vašem“ Patejdlem. Ten tvořil dlouhou dobu nerozlučnou dvojici s frontmanem Elánu, baskytaristou a zpěvákem Josefem „Jožem“ Rážem.

ABBA | 45 alb | GRAMODESKY.CZ.

V jakém jazyce zpívala ABBA

ABBA , The Best of … (25 top hits) klavír/zpěv/kytara

Vydavatel: Hal Leonard Corporation
Hudební styl: evergreeny • oblíbené melodie populární • rocková hudba
Hudební úprava: klavír / zpěv / akordy
Obsazení: solo
Text skladeb: anglicky

Diskografie ABBY

Vydané nahrávky
↙Studiová alba 8
↙Koncertní alba 1
↙Kompilační alba 7
↙Singly 73

Jelen je česká akustická hudební skupina založená v roce 2012, hrající tzv. roots music. Písně z vlastní tvorby vycházející z populární hudby jako je country, folk, bluegrass a blues. Kapela získala cenu Anděl v kategorii Objev roku za rok 2014 a cenu Anděl v kategorii Skupina roku za rok 2016.

Pink Floyd byla anglická hudební skupina založená v Londýně v roce 1965.

Odkud je skupina jelen : Bio a historie. Jelen je akustická kapela se členy na ose Přibyslav – Praha, jejíž členové se potkali na jam session ve studiu producenta Martina Ledviny (Debbi, Lenka Dusilová, Aneta Langerová, Tomáš Klus, Mandrage).

Odkud je skupina Argema : Argema je moravská rocková hudební skupina původem z Hodonínska. Začínala v Čejkovicích, odkud pochází zakládající člen, bubeník a aktuální frontman kapely Josef Pavka.

Jaká je první česká duchovní píseň

Nejznámějšími písněmi z českých zemí jsou písně Hospodine, pomiluj ny – první česká duchovní píseň z druhé poloviny 10. století, jež obsahuje staroslověnské prvky (pomiluj ny = smiluj se nad námi, Krleš = Kyrie eleison), které dokládají původní staroslověnskou podobu písně.

Queen | 60 alb | GRAMODESKY.CZ.Diskografie kapely The Rolling Stones sestává z 30 studiových alb, 26 živých (live) alb, 33 kompilačních alb, 3 EP alb a 127 singlů.

Kdy vznikla skupina Chinaski : Skupina vznikla v roce 1987 jako Starý hrady, později ji však fanoušci spontánně přejmenovali na Starý hadry, dali ji dohromady Pavel Grohman a Michal Novotný (později Malátný).