Kdy vyjde vyproštění 3?
Lockdownová opatření proti COVIDu však situací zatočila o celou planetu. Vyproštění 2 se odehrává v úplně jiné exotice, tedy alespoň z pohledu Hollywoodu – v České republice. Natáčení probíhalo v Praze, v Ústeckém kraji či v okolí Mladé Boleslavi nebo Litoměřic.Vyproštění 2 (2023)Klášter Agia Triada je největším klášterem na Krétě a již po dlouhá léta se specializuje na výrobu bio vína a bio olivového oleje. Součástí kláštera je i malý obchod, kde je možné tyto produkty zakoupit, případně objednat po internetu. Středisko Stavros proslavil především světoznámý film ze 60. let – Řek Zorba.

Kde se natacel seriál nadace : Nadace se natáčela po celé České republice, hlavně v severních Čechách, na severní Moravě a v Ostravě. Štáby seriálu natáčely v Sedleci, Pardubicích, Střemech, na Kladně, v Nevřeni, lomu Homolák, Prachovských skalách, Tisé, Dobříši, na zámku Kačina a v Praze.

Kdy vyjde tenkrát poprvé 4

poprvé (Never Have I Ever) je za dveřmi a bude to závěr, jak se patří. Připravte se na maturitní ročník, cvoci! Závěrečné díly seriálu mají premiéru 8.6.2023.

Kde se točil Extraction 2 : Vše o Vyproštění 2

Pro našince je atraktivní, že se velká část snímku točila v Krušných horách a na řadě dalších míst České republiky. Snímek opět režíruje Sam Hargrave, scénář znovu napsal Joe Russo, jenž je spolu s bratrem Anthonym také producentem filmu.

Středisko Stavros proslavil především světoznámý film ze 60. let – Řek Zorba. Známá závěrečná scéna s Anthony Quinnem v hlavní roli se natáčela právě zde.

Řek Zorba (film)

Řek Zorba
Hlavní role Anthony Quinn, Alan Bates, Irene Papas, Lila Kedrova, Pia Lindström
Hudba Mikis Theodorakis
Výroba a distribuce
Premiéra 1964

Kde se Natačel Jan Žižka

Historický velkofilm se točil na hradech Orlík, Křivoklát, Zvíkov, Kolín či Točník a v jejich okolí. Natáčelo se také v lomu Velká Amerika, u Dolského mlýna v Českém Švýcarsku, na pražském Karlově mostě a na dalších ikonických místech České republiky.Natáčelo se na Kružberku, na Žermanické přehradě i na přilehlé Moravici. Většina děje se odehrávala na vodním díle nazvaném Velké sedlo, ve skutečnosti Kružberku, přehrady postavené v 50. letech. Pro pamětníky může být zajímavé sledovat Kružberk před necelými třiceti roky.Prvních pět dílů třetí série je k dispozici na streamovací službě Netflix od 29. června. Zbylé tři díly dorazily o měsíc později, 27. července 2023.

poprvé (Never Have I Ever) mají premiéru 8.6.2023.

Kde se natáčel Kamenák 3 : Popis skutečného místa: Zámek v Kolodějích nad Lužnicí je postupně opravován a rozhodně stojí za návštěvu!

Kde se natáčely Bobule 3 : Známé herecké tváře už mohli zahlédnout také lidé v Klentnici, Dolních Dunajovicích, Strachotíně, Pavlově, Mikulově, Zaječí nebo v Bulharech. „Právě v Bulharech jsme natáčeli oficiálně poprvé, přestože se interiéry sklepů objevily už v předchozím dílu.

Na co si dát pozor v Řecku

Co určitě nedělat v Řecku

  • Nespěchejte. Jste na dovolené, užívejte si místní atmosféru.
  • Toaletní papír nepatří do záchodu. Použitý toaletní papír určitě neházejte do záchodu, nýbrž do odpadkového koše vedle.
  • Neukazujte, že je něco OK.
  • Nechoďte na svatá místa s odhalenými rameny a koleny.
  • Neplýtvejte vodou.


levandule, majoránka, oregano, rozmarýn, tymián, šalvěj a mnoho dalších. Na ostrově se pěstují ovocné stromy, vinná réva a mnoho druhů zeleniny a květin. Na suchých místech rostou agáve, rohovníky a fíkové kaktusy.Zorba (šrot), souhrnné označení pro drcený a předupravený neželezný kovový šrot.

Kdo vladl za zizky : Nejznámějším představitelem rodu byl husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova. Po husitských válkách se rodina z historie vytrácí. Roku 1735 byl ale predikát z Trocnova obnoven pro další rod Žižků, jejichž souvislost se středověkým rodem Jana Žižky je nejasná.