Kdy začne působit Cipralex?
Sebevražedné myšlenky a zhoršení Vaší deprese nebo úzkosti

Tyto myšlenky se mohou projevit častěji v době, kdy poprvé začínáte užívat antidepresiva. Trvá totiž určitou dobu, než tyto přípravky začnou působit, obvykle přibližně dva týdny, ale někdy i déle.nástup účinku Cipralexu bývá pozvolný a objevuje se zhruba za 4 týdny.Osm obecných pravidel pro podávání antidepresiv (AD)

Začínáme s nižší dávkou AD, v prvních týdnech léčby postupně titrujeme na plnou léčebnou dávku. Nástup účinku lze očekávat po 2−3 týdnech užívání.

Kdy Odezni vedlejsi ucinky antidepresiv : u většiny pacientů příznaky spontánně odezní během dvou týdnů. U některých pacientů však mohou trvat delší dobu (2-3 měsíce nebo déle). Pokud nedojde k ústupu obtíží, informujte svého lékaře.

Co dělá Cipralex

Co je Cipralex a k čemu se používá

Přípravky patřící do této skupiny ovlivňují serotoninový systém tím, že zvyšují hladinu serotoninu v mozku. Poruchy serotoninového systému jsou klíčovým faktorem v rozvoji deprese a souvisejících onemocnění.

Jak se cítí člověk po užívání antidepresiv : “ Antidepresiva mají také nežádoucí účinky. Někteří lidé se po nich cítí otupělí, mohou cítit stažení svalů v těle, zažít pokles libida, přibrat na váze nebo zaznamenají potíže se spánkem. Na každého ale léky fungují jinak a vedlejší účinky se dostavit nemusí.

Mezi druhotné příznaky patří poruchy spánku a chuti k jídlu, neklid a tělesné zpomalení, únava a ztráta energie, pocity bezcennosti či viny, neschopnost soustředění a rozhodování, myšlenky na smrt nebo sebevraždu.

Efekt antidepresiv na lidský mozek je dlouhodobý a zahrnuje i změny neuroplasticity a neurogeneze, které souvisí s ovlivněním genové exprese. Nejvíce prostudovanými a nejzásadnějšími v mechanismu účinku antidepresiv jsou faktory CREB a BDNF. V poslední době se rovněž pozornost zaměřuje na Fos rodinu nebo NF-κB.

Co se nesmí na antidepresiva

obecně se k antidepresivům nedoporučují podávat látky s tlumícím účinkem na CNS , aniž by byl informován lékař. Z bylin se jedná například o kozlík, meduňka, chmel, mučenka, levandule… S ohledem na posílení účinku léčiv bych se vyhnula též konzumaci prokázaných inhibitorů funkce jaterních enzymů (tzv. cytochromů).Spolu s dalšími odborníky v oblasti duševního zdraví dali dohromady taktiky, která vám pomohou zastavit lehkou depresi dříve, než se plně rozvine.

  1. Zacvičte si.
  2. Dopřejte si rozmazlovací den.
  3. Nebuďte sami.
  4. Meditujte.
  5. Vyhřívejte se na slunci.
  6. Přestaňte kouřit a pít alkohol.
  7. Dopujte se zdravými potravinami.

Příznaky nízké hladiny serotoninu

  • Deprese.
  • Úzkosti.
  • Panická ataka.
  • Agrese.
  • Podrážděnost.
  • Potíže se spánkem.
  • Změny chuti k jídlu.
  • Chronická bolest.


Léčba. Psychofarmaka – nejsou to drogy, a proto nenavádějí pocity radosti a pohody. Pacient se po nich cítí spíš unavený, ospalý, snižuje se mu krevní tlak a zrychluje se tep. Léčba pomocí nich trvá okolo 20 dní, ale je nutné je užívat ještě několik měsíců, aby se deprese nevracela.

Jak dopadne Neléčená deprese : Deprese patří mezi běžná onemocnění duševního zdraví dnešní populace. Odborníci nyní zjistili, že neléčené letité depresivní stavy mohou vést k neurodegenerativním zánětům mozku. Důkazy poukazují na trvalé biologické změny u lidí, kteří trpí depresí více než deset let.

Co zhorsuje depresí : Mezi nejčastější příčiny patří dědičnost, prožité trauma, nadměrný stres či tzv. nevyrovnanost neurotransmiterů v mozku.

Co snižuje serotonin

Hlavními faktory jsou totiž špatná strava a nedostatek pohybu. Je to přesně to, co způsobuje zvýšení tělesné hmotnosti, která silně ovlivňuje celou řadu správných funkcí organismu! Velmi často se snižuje hladina serotoninu v těle po přijetí různých typů léků, nebo podpůrných prostředků.

Je produkován nervovým systémem, především mozkem, ale také speciálními buňkami v průduškách a gastrointestinálním traktem. V krvi je 90% serotoninu přítomno v krevních destičkách. Serotonin pomáhá přenášet nervové impulsy, má vliv na konstrikci cév, ovlivňuje náladu.Stejně jako každý lék, mají i antidepresiva možné nežádoucí účinky. Nicméně moderní antidepresiva mají nízkou četnost výskytu nežádoucích účinků a většinou velmi nezávažných – v počátcích léčby se mohou vyskytnout např. zažívací obtíže (nevolnost, průjem) či sucho v ústech, tyto příznaky většinou spontánně odezní.

Kdy odejde deprese : Z doby před nalezením účinných antidepresiv víme, že deprese odeznívá i bez léčby. Náš organismus je schopen se s ní vypořádat. Problémem ale je, jak dlouhou dobu k tomu potřebuje. Neléčená deprese trvá kolem šesti měsíců, ale zhruba u pětiny pacientů může trvat i dva roky nebo déle.