Kolik dilu mají Hvezdy nad hlavou?
Za vznikem seriálu stojí producenti Tomáš Hoffman, Jana Gospičová a režiséři Martin Kopp a David Laňka. Seriál, sestávající ze šestnácti dílů, se natáčel v létě a na podzim roku 2020 v exteriérech na Rokycansku. Seriál měl premiéru na televizi Prima dne 30. srpna 2021 v hlavním vysílacím čase.Chinaski – Hvězdy nad hlavou – text – KaraokeTexty.cz.Seriál se natáčí v exteriérech na Rokycansku a na obrazovkách se objeví příští rok (2021). Za vznikem seriálu Hvězdy nad hlavou stojí produkční společnost Infinity Prague, producent Tomáš Hoffman, výkonná producentka Jana Gospičová a režiséři Martin Knopp a David Laňka.

Kde se točil film Andělské oči : Původní scénář psal Dušan Klein s Václavem Nývltem původně pro nikdy nerealizovanou televizní inscenaci v roce 1987. Rozpočet filmu Andělské oči činil 18 miliónů korun. Bohumil Hrabal nechtěl do scénáře zasahovat, a nechtěl jej dokonce ani číst. Film se natáčel převážně v Kutné hoře a Dobřichovicích.

Co se natáčelo v Mělníku

Nejvíce Mělník proslavila série filmů Dušana Kleina o básnících, která mapovala trable dospívání dvou mladých chlapců. Jak svět přichází o básníky (1982), Jak básníci přicházejí o iluze (1984), Jak básníkům chutná život (1987).

Kde se natáčel film Indiáni z Větrova : Dnes už legendární film režiséra Radima Cvrčka z roku 1983 se vedle Pavlova natáčel také v sousední Klentnici a v Mikulově. Pamětníci natáčení se dokonce před třemi lety sešli na mikulovské radnici, aby na něj zavzpomínali.

Slavný snímek Dovolená s Andělem se před téměř 70 lety natáčel v Hamru na Jezeře a filmový odkaz je v malebné vesničce na Českolipsku stále živý. Ne náhodou se místní chatová osada jmenuje Anděl. Pláž a celé okolí jsou nasáklé vzpomínkami na film. Jeho záběry sice evokují k tomu, že celý děj pochází z hamerské pláže.

Jinak se na hradě Kosti natáčely pohádky O ztracené lásce (2002) a O ztraceném princi (2008) i horor Hannibal – Zrození (2007). Kopicův statek si zahrál v následujících pohádkách a filmech: Nesmrtelná teta (1993), Princ a Večernice (1978), Princ Bajaja (1971), O ztracené lásce (2002) a Prima sezóna (1994).

V jakém městě se točili básníci

Filmové lokace: Středobodem všech dílů básníků je město Mělník. Záběry z dílu Jak básníci přicházejí o iluze ale pochází z Kladna, například nemocnice, kde Štěpán potká Borůvku. Na Kladenském vlakovém nádraží se také natáčely odjezdy a příjezdy Štěpána.Znáte je například z pohádek Třetí princ, Princ a Večernice nebo Peklo s princeznou. Filmaři si oblíbili i Broumovský klášter a pevnost Josefov, pamětníci se rádi podívají do Babiččina údolí coby dějiště Babičky Boženy Němcové nebo do Dobrušky a Nového Města nad Metují, kde se natáčel seriál F. L.Co se točilo v Pavlově

 • Velká samota (1959)
 • Náš dědek Josef (1976)
 • Indiáni z Větrova (1979)
 • Třetí skoba pro Kocoura (1983)
 • My holky z městečka (1986)
 • Četnické humoresky (1997)
 • Vinaři (2014)


Pohádka Anděl Páně 2 měla v kinech premiéru v prosinci 2016. Režisér Jiří Strach si kromě Českého Krumlova vybral jako exteriéry i hrad, který se tyčí na kopci nad městem Ledeč nad Sázavou. Ostatně, o Ledči se někdy říká, že je to malý Český Krumlov.

Na jakém hradě se natáčela pohádka Anděl Páně 1 : Oblíbená televizní pohádka se vrací! Na hrad Kašperk se vrací Anděl Páně a to 28. prosince ve 12 a 14 hod.

V jakých skalách se natáčelo S čerty nejsou žerty : Skalní město s velkým množstvím jeskyní. Skalní hrádek založený před rokem 1300. Nachází se v jihovýchodní části Klokočských skal. Skály u Rotštejna posloužily filmařům jako vstup do pekla v pohádce „S čerty nejsou žerty“.

Kde spát v Českém ráji

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Českém ráji

 • Autocamp Sedmihorky v Českém ráji.
 • Rybaření a relaxace v autokempu Lužany u Jičína.
 • Kemp s koupalištěm v Sobotce.
 • Duo Camp Branžež u Komárovského rybníka.
 • Kemp Dolánky v romantickém údolí Jizery.
 • Autokemp Ostrov v Malé Skále.
 • Autocamping Příhrazy.


Kamarádi a bývalí spolužáci z maloměstského gymnázia Štěpán a Kendy odjíždějí studovat do Prahy – Štěpán medicínu na Karlově univerzitě, Kendy režii na FAMU.Jak básníci čekají na zázrak je česká filmová komedie, poslední část „básnické“ hexalogie režiséra Dušana Kleina a scenáristy Ladislava Pecháčka s podtitulem Konec legendy, která měla premiéru 14. dubna 2016. Natáčení probíhalo v Praze, Litoměřicích, Kladně a Mělníku.

Co se natáčelo na hradě Křivoklát : Hrad Křivoklát je vyhledávanou filmovou lokací. Natáčelo se zde množství pohádek a historických filmů, z těch starších například Slasti otce vlasti nebo náš nejznámější muzikál Noc na Karlštejně. Z novějších například Tři veteráni, Kletba bratří Grimmů, Škola princů, část z trilogie Jan Hus a mnohé další.