Kolik měří šmoula?
Jsou vysocí jako tři na sebe postavená jablka, všechno umí, se vším si poradí a jsou bledě modří. Jsou to Šmoulové. Proslavili se hlavně díky animovanému seriálu z filmových dílen v Kalifornii.20 až 30 cm vysoký modrý dobromyslný a přátelský skřítek, nosící nejčastěji bílé kalhoty a bílou čapku. Šmoulové zrovna začli, zapni televizu.Na TV Barrandov byly odvysílány mezi lety 2010 až 2014 všechny zbývající díly ze všech řad (kromě dílů z Novy a některých od ČST, 266 dílů). Ze všech 52 dílů seriálu vysílaných na ČST jich bylo při té příležitosti v roce 2011 34 dílů opatřeno novým dabingem, pouze 18 dílů bylo zachováno s původním dabingem ČST.

Kolik let už Šmoulové baví svět : ​ŠMOULOVÉ NÁS BAVÍ UŽ 65 LET

Kreslíř Peyo vytvořil první modré postavičky už v roce 1958, tehdy se objevovaly po zahrání na kouzelnou flétnu. Původně vedlejší postavy jeho komiksu si rychle získaly svoje fanoušky a v roce 1959 už měly svůj vlastní komiks.

Jak se jmenují všechny Šmoulové

Co jste o nich možná nevěděli Taťka šmoula, šmoulinka, ale i čaroděj Gargamel a jeho kocour Azrael. Přesně před šedesáti lety poznal svět šmouly. Modří skřítkové se nejdřív objevili v belgickém komiksu o středověkém pážeti Johanovi a rychle si získali velkou oblibu.

Jak se jmenuje Šmoulí vesnice : Šmoulí vesnice se jmenuje Júzcar (čti pchúskar) a nachází se v jižním Španělsku v provincii Malaga. V této části Španělska je typické, že mají domy bílou omítku a jsou vidět už z dálky. To se ale v této vesnici změnilo, od roku 2011 jsou všechny domy oděné do modrého šmoulího kabátku.

Taťka Šmoula je vůdce Šmoulí vesnice. Jeho věk by měl být 542 let a je to třetí nejstarší Šmoula.

Podle animátorů filmového studia měří Šmoulové přesně 7 a 1/2 palce, což odpovídá našim 19 cm. K tomuto číslu došli po mnoha testech a studiích: větší už by nebyli tak roztomilí; menší by zase byli moc malí pro fungování v reálném světě.

Jak jsou starý Šmoulové

"To je jednoduché. Šmoulové vznikli v roce 1958 a jejich příběhy byly psané pro děti, hlavně pro kluky.Použití šmoulů je pro Gargamela různé. Občas šmouly chytá, protože je chce sníst, občas z nich chce vyrobit zlato.Taťka Šmoula je vůdce Šmoulí vesnice. Jeho věk by měl být 542 let a je to třetí nejstarší Šmoula.