Kolik objetí potřebuje člověk?
„Pro běžné přežití potřebujeme čtyři objetí denně, pro prevenci, co se spokojenosti a zdraví týče pak osm, a pro růst a osobní vývoj postačí 12 objetí během dne,” uvedla psycholožka Virginie Satirová. A proč zrovna objímáníKolik objetí denně potřebujeme Terapeutka Virginia Satir kdysi prohlásila, že denně potřebujeme 4 objetí pro přežití, 8 pro udržení zdravého psychického stavu a 12 pro to, abychom rostli. To se může zdát jako poměrně vysoké číslo, ale v tomto případě rozhodně neplatí, že méně je více.V době, která fyzické blízkosti nepřeje, došly k závěru, že správné objetí by mělo trvat pět až deset sekund. Tým vedený Annou Lenou Dürenovou z Goldsmiths, University of London zkoumal vliv trvání objetí, jeho styl s ohledem na to, zda se objímají dva muži nebo dvě ženy, i na citovou blízkost objímajících se lidí.

Jak dlouho trvá objetí : Jak dlouho trvá objetí Zkráceně řečeno tři vteřiny. Alespoň to vyplývá z poslední studie posoutěžních objetí mezi olympijskými sportovci. Nebude to ale asi náhoda, tři vteřiny totiž trvá i celá řada jiných lidských akcí a neurologických procesů.

Proč se objímat

V ten moment se v mozku zvyšuje produkce serotoninu, základní chemické látky, která je stavebním kamenem dobré nálady. Zároveň se během objímání uvolňuje do krve endorfin, který vytváří pocit potěšení a vyhání veškerý smutek. Pokud se cítíte v permanentním napětí, pak hezky rychle najděte někoho, koho můžete obejmout.

Co způsobuje objetí : Objímání je důležitou formou komunikace i mezi primáty, především jako pozdrav. Během objetí je do lidského těla vylučován hormon oxytocin, přezdívaný „hormon lásky“, jež posiluje optimismus, vzájemnou důvěru i sebevědomí, snižuje stres, pocity úzkosti i krevní tlak.

Během objetí je do lidského těla vylučován hormon oxytocin, přezdívaný „hormon lásky“, jež posiluje optimismus, vzájemnou důvěru i sebevědomí, snižuje stres, pocity úzkosti i krevní tlak. Formální objetí však naopak může hladinu stresu zvýšit.

Objímání je důležitou formou komunikace i mezi primáty, především jako pozdrav. Během objetí je do lidského těla vylučován hormon oxytocin, přezdívaný „hormon lásky“, jež posiluje optimismus, vzájemnou důvěru i sebevědomí, snižuje stres, pocity úzkosti i krevní tlak.

Co prozradí objetí

Objetím dáváme najevo svou náklonnost, poděkování, lásku, radost i něhu. Při vřelém, opravdovém a spontánním objetí proudí oběma směry energie, která může být doslova léčivá. Objetí jednostranné, nebo dokonce vynucené energii často bere. Mezi objetím doopravdy a objetím jako je rozdíl světelných let.💜 Produkuje dopamin – zdroj motivace. 💜 Buduje sebevědomí. 💜 Léčí stres a úzkost. 💜 Zvyšuje trpělivost.Objetí je krásné, tělu i duši prospěšné gesto. Z partnerské komunikace ale většinou vyšumí spolu s vášní prvních let. Místo vzájemného fyzického kontaktu začneme chovat miminka. S dětmi se pak dotýkáme a na procházce nebo při usínání držíme za ruku, dokud nám to dovolí.

Dlouhé objetí

Přesto vám vzájemné objímání může leccos napovědět. Pokud objetí trvá déle než obvyklé dvousekundové stisknutí na přivítanou a je opravdu pevné, může to být známka romantických citů.

Jaké může být objetí : Patří mezi projevy fyzické intimity a může být doprovázeno polibkem, stisknutím těla druhého, poplácáním, dotykem tváří či intenzivním očním kontaktem. Může být použito jako pozdrav i při loučení, nebo jako vyjádření útěchy a sounáležitosti.

Co znamenají jeho doteky : Pohlazení, objetí, letmý dotek. To jsou způsoby, kterými si lidé vzájemně vyjadřují náklonnost, lásku, přátelství, ale také třeba soucit či obdiv. Doteky jsou pro mezilidské vztahy důležitější, než si mnohdy myslíme.

Jak poznat jeho náklonnost

10 znamení, která prozradí jeho náklonnost

 1. Narovnal se.
 2. Zvláštně se dívá
 3. Pokouší se upoutat vaši pozornost.
 4. Dotýká se různých částí těla.
 5. Má pohyby lovce.
 6. Dal se s vámi do řeči (není podmínkou)
 7. Přehání
 8. Stará se o vás.


Tohle jsou náznaky, že váš kamarád chce něco víc

 • Chce se vídat častěji.
 • Počítá s vámi v dlouhodobém výhledu.
 • Častěji se vás dotýká
 • Cítíte sexuální napětí
 • Představuje vás více lidem.
 • Chce poznat vaši rodinu.
 • Rád mluví o vašem přátelském vztahu.
 • Nerad se baví o vašich romantických vztazích.

Signály, které znamenají, že má o vás muž opravdový zájem

 • neustále vás sleduje, navazuje oční kontakt.
 • snaží se vás co nejvíce dotýkat, naklání se co nejblíže k vám.
 • má uvolněný výraz tváře, přivírá oči.
 • i když jste mezi přáteli směřuje špičkou nohy k vám.
 • napodobuje vaši řeč těla.

Jaké typy žen se líbí mužům : Muže láká, je-li žena přirozeně sebevědomá, trochu zdrženlivá, hrdá, citlivá a hodně empatická. Emancipovaná soběstačná žena to však nemá moc lehké. Přestože muži ocení její sebevědomí a soběstačnost, nesmí jí chybět potřebná dávka ženskosti.