Kolik stojí lístek do studia Harryho Pottera?
Studio Harry Potter Tour se nachází v Londýně, ve čtvrti Leavesden. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je metrem nebo vlakem z centra Londýna do stanice Watford Junction, odkud je k dispozici bezplatný autobusový transfer až ke studiu.Návštěva studií Harryho Pottera Warner Bros. trvá obvykle asi 3 až 4 hodiny. Můžete se rozhodnout, kolik času chcete strávit prohlídkou jednotlivých částí studií.Magická premiéra Harryho Pottera ve Vídni

Harry Potter: Výstava bude slavit svou evropskou premiéru od 16. prosince 2022 ve vídeňském METAStadtu. Originální kostýmy a rekvizity, stejně jako nejmodernější instalace, umožní fanouškům ponořit se hluboko do kouzelného světa Harryho Pottera.

Kde je Harry Potter muzeum : Studio Warner Bros vytvořilo tématické muzeum věnované pouze sérii o kouzelníkovi Harrym Potterovi. Najdete jej na okraji Londýna v části Leavesden. Nemůžete-li se vydat do světa kouzel osobně, nevadí, podívejte se alespoň na fotografie.

Kde koupit lístky do studia Harryho Pottera

Vstupenky do Harry Potter Warner Bros studií musíte zakoupit vždy online. Na místě nejsou k dispozici. Jediný oficiální web ke koupi vstupenek je tento: wbstudiotour.co.uk/tickets. Vstupenky rezervujte s předstihem alespoň 2-3 měsíců!

Proč profesor Snape chránil Harryho Pottera : Severus Snape a Lily Evansová (vdaná Potterová)

Harry se příliš podobá svému otci, na kterého má Snape jen ty nejhorší vzpomínky. Ti dva k sobě nikdy nenajdou cestu, ale přetrvávající láska k Lily způsobí, že Snape nikdy Harrymu doopravdy neublíží, a když mu hrozí smrtelné nebezpečí, vždycky ho chrání.

V prvním díle je Harrymu a jeho spolužákům 11 let, v šestém se na konci blíží k 17. narozeninám.

Vstupenky do Harry Potter Warner Bros studií musíte zakoupit vždy online. Na místě nejsou k dispozici. Jediný oficiální web ke koupi vstupenek je tento: wbstudiotour.co.uk/tickets. Vstupenky rezervujte s předstihem alespoň 2-3 měsíců!

Co je to Avada kedavra

Kouzlo Avada Kedavra, také známé jako "Prokletí smrti", slouží k okamžitému usmrcení cíle. Stačí zaměřit hůlku na osobu a vyslovit zaklínadlo "Avada Kedavra", a cíl okamžitě zemře. Toto kouzlo je nejtemnějším a nejnebezpečnějším kouzlem ze všech, a použití tohoto kouzla je zakázáno zákonem.Turistické atrakce v Londýně, které jsou zadarmo

 1. Britské muzeum. Britské muzeum je jedno z nejoblíbenějších v Londýně.
 2. Muzeum vědy.
 3. Národní galerie.
 4. Národní galerie portrétů
 5. Přírodopisné muzeum.
 6. Galerie Tate Modern.
 7. Galerie Tate Britain.
 8. Temple Church.

Kam jít na tři dny

 • První den v Londýně začněte návštěvou opatství Westminster. Starověká budova v gotickém stylu je místem korunovace a pohřbu panovníků Velké Británie.
 • Druhý den pokračujte v objevování historického centra hlavního města. Jděte na London Bridge.
 • Třetí den se vydejte na hrad Windsor.


Svět obletěla smutná zpráva, která zasáhla především fanoušky Harryho Pottera. Představitel slavného profesora Snapea Alan Rickman zemřel. Rodina potvrdila, že zemřel na rakovinu. Se zprávou přišel britský deník The Sun, kterému smrt Alana Rickmana potvrdila rodina.

Kdo zabil Harryho Pottera rodiče : Jeho rodiči byli James Potter a Lily Potterová, rozená Evansová. Byli však zavražděni zlým čarodějem jménem Lord Voldemort. Harry útok přežil a byl vychováván u své tety a strýce.

Kdy vyjde Harry Potter 9 :

Harry Potter a prokleté dítě
Jazyk angličtina
Žánr fantasy
Ocenění Cena Laurence Oliviera Laurence Olivier Award for Best New Play Tony Award for Best Play
Datum vydání 31. července 2016

Kolik měřil Hagrid

Rubeus Hagrid je napůl obr, napůl člověk a jedno velké srdce. Na výšku měří přes 3,5 metru, je neuvěřitelně silný, a když ho něco rozruší, dává se pláče.

Avada Kedavra.

Na první pohled roztomile znějící kouzlo, skoro jako „Abraka dabra“. Nenechte se ale zmást, jedná se o smrtelné kouzlo, jehož účel je jediný – zabít svou oběť.Pokud máte pronajatý automobil, počítejte s tím, že do centra Londýna je nutné platit poplatek za vjezd ve výši 15 liber. Vjezd do města lze zaplatit i dodatečně, nejdéle tři dny po návštěvě centra, ovšem cena je pak 17,50 liber.

Kolik stojí jídlo v Londýně : Pro představu za jídlo v rychlém občerstvení zaplatíte okolo 10 liber, v restauraci 15 – 40 liber. Noc v průměrném hotelu vás bude stát okolo 2 000 Kč. Pokud však máte hluboko do kapsy, vždy se dá sehnat levnější alternativa, pochopitelně na úkor komfortu, nebo kvality.