Kolik stojí odvzdušnění brzd?
BRZDY (cena za 1 brzdu)

Seřízení brzdy typu „V“, zabroušení a usazení špalíků 120-150,- Kč
Výměna kapaliny, odvzdušnění, seřízení včetně náplně – Shimano brzdy 300,- Kč
Výměna kapaliny, odvzdušnění, seřízení včetně náplně – Shimano brzdy s brzdovou kapalinou 400 – 500,- Kč
Seřízení kotoučové brzdy 100 -150- Kč

Ceník servisních prací na brzdové soustavě:

výměna předních destiček 965,- Kč
výměna zadních destiček a kotoučů 1320,- Kč
výměna zadních destiček a kotoučů (vozy s čelistí ruční brzdy) 1580,- Kč
výměna zadních destiček a kotoučů včetně výměny čelistí ruční brzdy 2245,- Kč
výměna zadních bubnů 1050,- Kč

Náš tým zkušených profesionálů provede výměnu vašich brzd rychle (běžná výměna destiček na jedné nápravě trvá nejčastěji 1-1.5 hodiny v závislosti na typu vozu apod.), přitom se však budete moci spolehnout na kvalitu provedení kontroly i montáže.

Kolik stojí Vypleteni kola : Ceník oprav

Základní ceník běžných oprav Cena v Kč
Výplet předního kola, včetně stříhání drátů a centrování 250,-
Výplet zadního kola, včetně stříhání drátů a centrování 280,-
Centrování s doplněním drátů, rovnání, přeměření 100,- až 250,-
Centrování, přeměření (výška, strana, souosost) 80,- až 200,-

Kdy se musí Odvzdusnit brzdy

Každým zatlačením pedál více ztvrdne. Někdy se brzdění začne až když je pedál úplně zatlačen. Obecně se výrazně prodlouží brzdná dráha vašeho vozidla. Pokud zaznamenáte alespoň jeden z těchto příznaků, nechte si odvzdušnit brzdy vašeho auta.

Kdy je potřeba odvzdušnit brzdy : Odvzdušňování brzd by mělo být součástí pravidelné údržby vozidla. Doporučuje se provádět tento postup každých několik let nebo podle doporučení výrobce vozidla. Pravidelná údržba zajistí optimální výkon brzd a zvýší bezpečnost na silnici.

Kdy kontrolovat brzdy:

  1. Preventivně při výměně pneumatik.
  2. Pokud vůz brzdí hůře než v minulosti.
  3. Pokud při brždění brzdy pískají nebo vydávají jiný zvuk.
  4. Pokud při brždění cítíte vibrace v brzdovém pedálu nebo volantu.
  5. Pokud při brždění vůz táhne na stranu.


Ojeté destičky se projevují zvýšenou hlučností, vada se pozná rovněž taháním auta na stranu, vibracemi ve volantu nebo impulsy v brzdovém pedálu. Opotřebované kotouče zpravidla znamenají vyšší hlučnost a nižší účinek navzdory použití zánovních desek.

Kolik stojí nejdražší kolo na světě

Důvod, proč vám Džin nebude moci vyhovět, se jmenuje Trek Butterfly Madone, respektive jeho cena. Nejdražší kolo na světě bylo v aukční síni Sotheby's při benefiční aukci pro výzkum rakoviny vydraženo za 500 000 $, což je při dnešním kurzu něco přes 11,5 milionu Kč.Stejně tak nelze jednoznačně říci, od jakého věku by mělo dítě na kole jezdit. Obecně se uvádí věk tři roky. Ale jsou děti dvouleté, které na kole řádí jako draci a jsou děti pětileté, které při pohledu na kolo raději znejistí a musíte je do toho nutit.S klíčem v ruce jemně otevřete odvzdušňovací ventil na prvním kole. Po otevření ventilu nechte brzdovou kapalinu proudit do odvzdušňovací nádoby. Postup opakujte pro každé kolo, začínajíc od nejvzdálenějšího od brzdového hlavního válce. Během procesu odvzdušňování sledujte hladinu brzdové kapaliny v nádobě.

Každým zatlačením pedál více ztvrdne. Někdy se brzdění začne až když je pedál úplně zatlačen. Obecně se výrazně prodlouží brzdná dráha vašeho vozidla. Pokud zaznamenáte alespoň jeden z těchto příznaků, nechte si odvzdušnit brzdy vašeho auta.

Jak poznat Zavzdušněné brzdy u auta : Zavzdušněné brzdy poznáš snadno a ani nemusíš mít nastartovaný motor,stačí sešlápnout opakovaně pedál brzdy pokud zůstává po opakovaném sešlápnutí ve stejné poloze je to v pořádku jestli-že se pedál začne zvedat a zabírat dřív znamená to zavzdušněný systém.

Kolik km vydrží brzdy : Výdrž nejčastěji používaných kotoučových brzd se odvíjí od stylu jízdy. Normální tempo na nákupy a do práce znamená klidně i přes 100 tisíc kilometrů ujetých na jednu sadu desek, při aktivnější jízdě nebo použití měkčího materiálu může jít klidně i o méně než 10 tisíc km.

Jak poznat spatne brzdove kotouce

Když bude vůz na zvedáku a bude mít demontované kolo, podívejte se na stav brzdových kotoučů. Ty by měly mít dostatečnou šířku (alespoň 10 mm) a jejich povrch by měl být hladký, bez škrábanců nebo otřepů na okrajích kotoučů, což by indikovalo opotřebené brzdové destičky.

Dle stylu jízdy, konstrukce vozidla a typu materiálu desek to může být mezi 15 000 až 40 000 km. Moderní vozidla již disponují senzorem stavu opotřebení brzdových destiček, starší automobily spoléhají na akustický signál v podově pískavého zvuku (indikační plíšek na brzdové destičce).Výdrž nejčastěji používaných kotoučových brzd se odvíjí od stylu jízdy. Normální tempo na nákupy a do práce znamená klidně i přes 100 tisíc kilometrů ujetých na jednu sadu desek, při aktivnější jízdě nebo použití měkčího materiálu může jít klidně i o méně než 10 tisíc km.

Kolik stojí závodní kolo na Tour de France : Průměrná cena jednoho kola se pohybuje od 250 do 350 tisíc korun! V jediném okamžiku na pokyn ředitele Tour de France Christiana Prudhomma se tudíž do pohybu dává materiál za padesát milionů korun! A vězte, že každý z jezdců má minimálně dvě rezervní kompletně osazená kola.