Kolik unese balónek naplněný heliem?
Kolik balónků nafoukne jedna héliová láhev

Typ balónků Počet nafoukaní balónků z heliové láhve 30 s objemem 0,25 m3 Počet nafoukaní balónků z heliové láhve 50 s objemem 0,42 m3
12 "latexové balónky 14 22
11 "latexové balónky 16 26
10 "latexové balónky 20 40
9 "latexové balónky 30 50

Foliové balonky nafouknuté vzduchem Vám vydrží několik měsíců bez výrazných změn. Pokud chcete, aby balonek létal, lze balonek nafouknout speciálním netoxickým a nevýbušným plynem – heliem. Při nafouknutí foliového balonku heliem Vám bude balonek létat cca 14 dnů, tvar nezmění cca 1 týden.Plnění balónků heliem (balónkovým plynem) Pokud chcete, aby vaše balónky létaly, naplňte je heliem, nebo přesněji, balónkovým plynem, který je tvořen z 98 % heliem a ze 2 % vzduchem. Helium je lehčí než vzduch.

Kolik stojí nafouknutí balónků : Ceník nafukování fóliových balónků:

Velikost Cena
S 60 Kč
M 90 Kč
L 120 Kč
XL 150 Kč

Jak nafouknout balónky bez helia

Nafukovat můžete dvoucestnou pumpou nebo elektrickým kompresorem. Ten si můžete zakoupit v našem eshopu, nebo si ho od nás pouze vypůjčit. Naopak balónky nikdy nenafukujte průmyslovým kompresorem. Obsahuje olejové částice, které latex narušují a způsobují praskání balonků.

Kolik stojí Nafouknuti balónků heliem Albi : To vše Vás bude stát jen 190 Kč (dováží se do vzdálenosti 15 km od prodejny dle aktuálních rozvozových oblastí Wolt). Rozvozové oblasti vám sdělí personál prodejny.

Balónek nafouknutý vzduchem a správně zauzlovaný Vám vydrží dlouho v nezměněném stavu (týden až tři týdny – podle okolní teploty). Vzduch prchá povrchem balónků mnohem pomaleji než hélium.

Jak dlouho vydrží létat balonek napuštěný heliem

Foliový nebo mikrofoliový balonek je vyroben ze specielní folie, která umožní balonkům létat déle. Z létajícího balonků se tak můžete těšít téměř celý týden. Balonky z microfolie dokáží létat i dva měsíce a dají se dofukovat.

Jak dlouho vydrží nafouknuté balónky

Balónky nafouklé héliem létají. Na zavazování se používají stuhy na balónky a závaží. Pro rychlejší uvazování se ale používají taky rychlovazače. Hélium ale prchá povrchem balónků mnohem rychleji, takže balónek vydrží létat cca 8–12 hodin – závisí na objemu balonků a okolní teplotě.Malé fóliové balónky se nafukují pouze vzduchem, protože by i při naplnění héliem nelétaly. Fóliové nápisy se nafukují také pouze vzduchem. Každý fóliový balónek má samouzavíratelný ventil, díky kterému vydrží déle nafouknutý, a v případě potřeby se dá jednoduše dofouknout.U latexových balónků ve velikosti 22-30cm vydrží balónek vznášet se zpravidla 8 až 12 hodin (2-4× déle s balónky hi-float). Ty větší vydrží až 2-3 dny.

To vše Vás bude stát jen 190 Kč (dováží se do vzdálenosti 15 km od prodejny dle aktuálních rozvozových oblastí Wolt). Rozvozové oblasti vám sdělí personál prodejny.

Kdy praskne balónek : Helium se totiž vlivem tepla začne rozpínat a pokud je balónek nafouknutý na maximum, tak helium nemá další prostor pro svoje rozpínání a jednoduše balónek praskne.

Jak nafouknout balónek s heliem : Návod k použití heliové bomby:

Zatlačte na ventil a vychylte ho z jeho pozice. (viz obrázek) Tímto pohybem uvolníte bezpečnostní ventil a helium začne proudit do balónku. 5. Po nafouknutí balónku uvolněte tlak na ventil, proudění plynu se zastaví.

Jak dlouho vydrzi balónek nafouknuty

Balónky nafouklé héliem létají. Na zavazování se používají stuhy na balónky a závaží. Pro rychlejší uvazování se ale používají taky rychlovazače. Hélium ale prchá povrchem balónků mnohem rychleji, takže balónek vydrží létat cca 8–12 hodin – závisí na objemu balonků a okolní teplotě.

Napíchnutí balónku: Na černý ventil napíchněte balónek tak, aby nedocházelo k úniku po stranách. Nafouknutí balónku: Zatlačte na ventil a vychylte ho z jeho pozice. Tím uvolníte bezpečnostní ventil a helium začne proudit do balónku. Ujistěte se, že balónek má tvar kapky, což je znak správného nafouknutí.Propichování balónku

  1. Připravíme si pomůcky.
  2. Poprosíme dospělou osobu, aby nám ořezala pomocí nože špejli do špičky. Pokud provádíme pokus sami, špejli zaostříme pomocí ořezávátka na tužky.
  3. Nafoukneme balónek a konec zavážeme na uzel.
  4. Zkusíme balónek propíchnout špejlí tak, aby nepraskl.

Jak naplnit balónek : Nejlepším způsobem, jak je naplnit je naplnit balónek obyčejnou balonovou pumpou na vzduch. Tak zajistíte, že balónek bude mít v sobě ten správný tlak a bude dostatečně tuhý. Pokud nemáte po ruce balónek, dá se to i prostřednictvím tyčky na balónky, kde otvorem nafouknete balónek do požadovaného tvaru.