Která snáší zelená vejce?
Slepičky Green shell jsou typu Araukana – barva vaječné skořápky je z cca 80 % zelená. O zelených vejcích se traduje, že mají nízký obsah cholesterolu. FOTO POUZE… Slepičky Green shell jsou typu Araukana – barva vaječné skořápky je z cca 80 % zelená. O zelených vejcích se traduje, že mají nízký obsah cholesterolu.Tyrkysově zelená budou mít vajíčka chilské slepice araukana. Její kříženci budou mít vajíčka nazelenalá.Plemeno drůbeže araukany je jedinečné tím, že slepice snášejí tyrkysově zbarvená vejce. Vyznačují se péřovými ozdobami, vrbově zelenými běháky a tím, že nemají ocasy. Araukany pocházejí od indiánů Araukanů v Chile v jižní Americe, podle nichž dostaly své jméno.

Které slepice snáší nejvíc vajec : Jestli vám jde jen o snášení co největšího počtu vajec, jednoznačnou volbu představují hybridky. Nejsou určeny k množení, v jejich případě jde opravdu hlavně o maximální produkci vajec. Od hybridek se dočkáte vejce téměř každý den, když snáší i přes 300 vajec s hnědou skořápkou ročně.

Kdo snáší zelené vejce

Nazelenalé skořápky mají slepice křížené s druhem chilského kura araukana, který snáší tyrkysově zelená, někdy až namodralá vejce.

Co znamenají barvy vajec : Pravda je taková, že barvu skořápky řídí plemeno nosnice, která vejce snesla. Modrá, zelená a (čokoládově) hnědá vejce vypadají zvláštně a jsou zajímavější než bílá vejce, ale jen protože bílým vejcím chybí barva na skořápce neznamená, že jim chybí něco uvnitř. Barvu skořápky ovlivňuje pouze genetika.

Jsou plemena slepic, která snáší dvoužloutková vejce častěji Ano, jsou to hlavně hybridy. Víme bezpečně, že se to mnohem častěji stává u plemen hybridů Lohman a Isa Brown. Je zajímavé, že to nejsou žádná obří plemena, ale skvělé nosnice, které snášejí kolem 300 vajec ročně.

U jednotlivých druhů drůbeže se odlišuje, stejně tak i u jednotlivých plemen a jejich typovému zařazení. Určitou roli hrají série a intenzita sášky. Slepice nejvíce vajec snese kolem 9. hodiny ranní, denní doba snášky se u nich vyměřuje od 5 do 15 hodin.

Které slepice jsou nejlepší nosnice

Pořiďte si vlašku nebo leghornku, doporučuje chovatel. Pokud si ale chcete pořídit slepice, které budou dobře a dlouho snášet vejce, pořiďte si vlašku. To je plemeno, které určitě znáte z vesnického dvorku u babičky. Výborné jsou i leghornky nebo šumavanky.Bílých slepic se chová výrazně méně, proto běloučkých vajec není tolik jako hnědých. A jaká že slepička vás tím bílým vajíčkem obdaruje Lohman bílý. Lohmanka vám při velmi nízké spotřebě krmiva snese až 330 ks bílých vajíček během celého roku, tedy i v zimních měsících.Araucana (araukana)

Snášejí modrá, zelená či modrozelená vejce. Modrou barvu vajec a licousy získaly Araucany pravděpodobně od bažantů, jejichž vejce jsou hnědá, skvrnitá, ale i olivová. Jedna nosnice snese za rok až sto osmdesát vajec. Vejce váží do šedesáti gramů.

Ještě podivnějšími savci jsou ptakořitní, mezi něž patří kromě ptakopyska také ježury a paježury. Jedná se o jediné savce, kteří snáší vejce.

Co jaká barva znamená : VÝZNAM BAREV

  • Zlatá barva nám dává pocit hojnosti, lesku, bohatství, úspěchu, prosperity, vyššího vlivu, sebevědomí, stěstí, inteligence.
  • Stříbrná barva přináší naději, hojnost a romantiku.
  • Bílá barva znamená ctnost, vznešenost, lásku k pravdě a přímost.
  • Černá barva nás ochraňuje.

Co znamenají 2 žloutky ve vajíčku : Dva žloutky se ve vejci objeví v případě ovulace dvou folikulů zároveň nebo v krátkém časovém rozestupu. Žloutek je ekvivalentem savčího nebo třeba žabího oocytu. Je to jedna velká buňka. Jak tyto žloutky putují vejcovodem obalují se společně bílkem, papírovými blánami a nakonec skořápkou.

Čím nikdy Nekrmit slepice

Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.

Počítejte s tím, že s každým rokem se produkce vajec o něco sníží. Nejvíce jich můžete očekávat v prvním roce života poté, co nosnice začne kolem 20. týdne života snášet první vejce. Ve druhém roce velikost snůšky dosahuje přibližně 80 procent ve srovnání s prvním rokem a ve třetím až čtvrtém roce klesá až na polovinu.Jedno je jisté, pokud budete mít vše, co slepice ve snášce nebo i mladé kuřice ke spokojenému chovu potřebují, můžete si je koupit kdy chcete, tedy i na podzim nebo dokonce v zimě. Počítejte ovšem s tím, že zakoupené slepice na podzim budou potřebovat jinou péči než ty, které byste kupovali na jaře.

Jak poznat která slepice snáší a která ne : Kloaka: u slepic, které snášejí, bývá kloaka zvětšená, vlhká a zarudlá. U slepic, které nenese, bývá kloaka menší, suchá a bledá. Břicho: u slepic, které snášejí, bývá břicho měkké, pružné a široké. U slepic, které nenese, bývá břicho tvrdé, napjaté a úzké.