Na co je Lavekan?
Lavekan je rostlinný léčivý přípravek určený k léčbě přechodných úzkostných nálad, obsahující levanduli lékařskou. Ulevuje od hlavních příznaků úzkosti (vnitřní napětí a neklid, neustálé obavy, problémy s koncentrací, poruchy spánku, bušení srdce, svalové napětí, bolesti hlavy a zad). Jedná se o doplněk stravy.Lavekan se nemá přípravek užívat spolu s jinými anxiolytiky, sedativními léky nebo alkoholem proto by neměl být kombinován ani s GS Anxiolanem. Nástup účinku léku Lavekan je během jedné hodiny.

 • Přírodní 4,3 / 3x. Lavekan 80 mg 28 měkkých tobolek.
 • 5 / 7x. Sédatif Sédatif PC 90 tablet. Můžete mít dnes.
 • 4 / 4x. Persen Forte 40 tobolek.
 • 5 / 7x. Kneipp Kozlík 500 mg 90 tablet.
 • Přírodní Lavekan 80 mg 14 tobolek.
 • Vitabalans Melatonin 3 mg 10 tablet. Můžete mít dnes.
 • -14 % 4,5 / 8x.
 • 4,4 / 10x. Novo-Passit Perorální roztok 200 ml.

Kdy zabere Sedatif PC : U mě účinkuje takřka okamžitě, cítím takové příjemné uvolnění. Beru jen příležitostně, ale funguje to. Výborná cena, bez předpisu,nemůže uškodit. Dokonce i před spaním lze brát na uklidnění, když nemůžete přepnout a jste stále jakoby v pohotovosti.

Co na akutní úzkost

Léky na stres a úzkost

 • LAVEKAN 80 mg 28 kapslí Léčivý přípravek.
 • KNEIPP Kozlík potahované tablety 90 tablet. Léčivý přípravek.
 • NOVO-PASSIT Roztok 200 ml. Léčivý přípravek.
 • BOIRON SÉDATIF PC 90 tablet.
 • PERSEN obalené tablety 40 kusů
 • MAGNE B6 470 mg / 5 mg 100 tablet.
 • LAVEKAN 80 mg 14 kapslí
 • PERSEN Forte 40 tobolek.

Jak dlouho se může užívat guajacuran : nástup účinku léku Guajacuran je do hodiny. Jestliže Vaše obtíže neustupují během 3 dnů léčby Guajacuranem nebo dojde ke zhoršení stavu, obraťte se na lékaře.

Léky zmírňující úzkost a psychické napětí

Mezi nejčastěji užívaná anxiolytika patří benzodiazepiny: krátkodobě působící (do cca 2 hodin) – oxazepam, triazolam. se střední dobou účinku (6 – 8 hodin) – nitrazepam, flunitrazepam, alprazolam. dlouhodobě působící (až 12 hodin a více) – diazepam, klonazepam, chlordiazepoxid.

Nejčastěji předepisovanými typy antidepresiv jsou tzv. SSRI (selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu), MAOI (inhibitory monoaminooxidázy) a tricyklická antidepresiva. Tyto druhy léků ovlivňují funkci neurotransmiterů v centrální nervové soustavě.

Co na zklidnění psychiky

Mírné projevy úzkosti a stresu mohou pomoci zvládnout léky s obsahem guaiafenesinu, vitamínů skupiny B, třezalky, kozlíku, chmele, meduňky, mučenky, hořčíku či rhodioly.Léky zmírňující úzkost a psychické napětí

Mezi nejčastěji užívaná anxiolytika patří benzodiazepiny: krátkodobě působící (do cca 2 hodin) – oxazepam, triazolam. se střední dobou účinku (6 – 8 hodin) – nitrazepam, flunitrazepam, alprazolam. dlouhodobě působící (až 12 hodin a více) – diazepam, klonazepam, chlordiazepoxid.10 konkrétních tipů jak zvládat úzkost

 1. Dělejte opak toho, co vám radí vaše mysl.
 2. Nesnažte se to rychle rozdýchat.
 3. Zapojte na pomoc sílu přírody.
 4. Myslete na fyzickou aktivitu.
 5. Zařaďte do svého života vitamíny.
 6. Omezte sociální sítě
 7. Tvořte.
 8. Naučte se uvolňovat své tělo svalovou relaxací


Úzkosti nepřijdou ze dne na den. Vždy tomu něco předchází. Většinou je to kombinace dlouhodobého stresu, nedostatečného odpočinku a obavy nejrůznějšího typu. Kromě chronického stresu mohou být úzkosti vyvolány dlouhodobým reálným strachem, který doprovází špatný spánek nebo nervozita.

Na co pomáhá guajacuran : Přípravek se užívá k usnadnění vykašlávání při zahlenění a k úlevě napětí … Přípravek se užívá k usnadnění vykašlávání při zahlenění a k úlevě napětí kosterního svalstva, včetně zvýšeného napětí šíjových svalů, u dospělých, dospívajících a dětí od 6 let.

Co na uvolnění kosterního svalstva : Guajacuran usnadňuje vykašlávání při zahlenění a pomáhá při napětí kosterního svalstva. Ulevuje i od zvýšeného napětí šíjových svalů. Mohou ho užívat dospělí, dospívající a děti starších 6 let. Děti od 6 do 12 let užívají přípravek jen na doporučení lékaře.

Co na lepší usínání

Pravidelně se pohybujte a cvičte – tělesná námaha je vhodná pro lepší spánek. Zajistěte, aby pokoj, kde spíte byl tichý a tmavý. Spěte v dobře vyvětrané místnosti a na kvalitní posteli. Důležitý je také správný výběr matrace a kvalitní lůžkoviny.

Následující tipy vám pomohou zklidnit se již za několik málo vteřin.

 1. Vyzkoušejte osvědčené dechové techniky. „Dýchej zhluboka“, zní často rada, když s vámi stres lomcuje.
 2. Poslouchejte hudbu, nejlépe po ránu.
 3. Obklopte se jasnými barvami.
 4. Jděte se projít ven.
 5. Dejte si bylinný čaj.
 6. Zkuste masáž dlaně
 7. Zajděte si za zvířaty.

Antidepresiva se obvykle užívají nejen na depresi, ale i pro léčbu jiných psychiatrických poruch, jako jsou anxiozita, bipolární afektivní porucha, úzkostná porucha, obsedantně-kompulzivní poruchy, poruchy spánku a poruchy příjmu potravy.

Jak se cítí člověk po užívání antidepresiv : “ Antidepresiva mají také nežádoucí účinky. Někteří lidé se po nich cítí otupělí, mohou cítit stažení svalů v těle, zažít pokles libida, přibrat na váze nebo zaznamenají potíže se spánkem. Na každého ale léky fungují jinak a vedlejší účinky se dostavit nemusí.