Na co pomaha tejp?
Tejpování je fyzioterapeutická metoda, jejímž úkolem je především uvolnit namáhané a přetížené svaly. Dalším využitím je zpevnění svalů, a to v případech kdy se tělo chystá na náročný výkon jako je sport, tůra nebo jiný náročný pohyb. Základem je lepení tejpovacích pásků na vybraná místa.Jak dlouho nechat pusobit temtex tape

Průměrná doba působení kineziologického tejpu (nejen Temtexu) na pokožku je pět dnů až týden. Tuto dobu vydrží kvalitní tejp bez větších problémů nalepený.Jak tejp funguje

Lepidlo tejpu obsahuje lékařskou pryskyřici, která je hypoalergenní. Pokud se tejp správně aplikuje, zvrásní a nadzvedne kůži. Tím pomáhá uvolnit receptory bolesti, cévy a průtok lymfy. Zlepšuje také zásobení minerály a celkově pomáhá k rychlejšímu zotavení.

Co se stane při špatném tejpování : Pokud si je někdo aplikuje špatně, může si ublížit. „Nezpůsobí akutní úraz, mohou ale problém prohloubit. Pokud by někdo například potřeboval úlevu od bolesti, a tím pádem elevaci měkkých tkání, bolest by se v případě špatně nalepeného tejpu pod velkým tahem a ve špatné pozici mohla ještě zhoršit.

Proč jsou tejpy barevné

Čistě pro západní pohled je barva pouze módní trend, např. doplněk k oblečení, ale také nutnost barevného rozlišení např. ve sportovních klubech (klubové barvy) a případně rozlišovat určitou barvou techniky aktivující / zvyšující svalový tonus (např. červená, růžová) nebo techniky pro snížení napětí, tlumící (např.

Kolik stojí kurz tejpování : Jaká je cena kurzu Dvoudenní kurz "Terapeutické využití Temtex tapu" stojí 5500 Kč. V ceně je zahrnutý materiál, skripta a občerstvení.

  1. Můžete využít speciálního odstraňovače tejpů, který zamezí podráždění kůže a lehce odstraní také zbytky lepidla po tejpu.
  2. Druhou variantou je sundat tejp ve sprše: namočený a pod tekoucí vodou půjde dolů prakticky bezbolestně.


Nepředpokládejme, že každý, kdo má tejp, ho má odborně nalepený od certifikovaného terapeuta. Nebo alespoň fyzioterapeuta, kondičního trenéra či chiropraktika.

Jaký je rozdíl v barvách Tejpů

Rozdíly jsou mezi tejpy zůznými značky, případně i typy (H2O, normal, tejpy pro citlivou pokožku), avšak barva samotná na jejich pružnost ani pevnost nemá vliv. Můžeme se však v ojedinělých případech setkat i s tím, že některá barva nebude na Vaší pleti držet. To je následkem chemické reakce.Na konkrétní části sportem těžko zkoušeného těla. Nepředpokládejme, že každý, kdo má tejp, ho má odborně nalepený od certifikovaného terapeuta. Nebo alespoň fyzioterapeuta, kondičního trenéra či chiropraktika.