Na co se pouziva aspartam?
V současné době se aspartam používá ve většině light nápojů, do potravin, stolních sladidel, nealkoholických nápojů, mléčných výrobků, pudinků, dezertů, zmrzlin, cukrovinek a čokolád, cereálních výrobků, žvýkaček, ovocných konzerv, marinád, dresinků, zubních past a farmaceutických výrobků.Fenylalanin v aspartamu zvyšuje riziko onemocnění mozku a blokuje produkci serotoninu. Nízká produkce serotoninu vede k depresím, zuřivosti a paranoie. Zapomnělo se také říci, že aspartam díky tomu, že snižuje hladinu serotoninu, zvyšuje touhu po cukru, tudíž můžete přibírat na váze.Nabízíme čekankové slazení nejen pro děti, erythritol, xylitol, kokosový a třtinový cukr, datlový a agávový sirup, sladidlo ze stévie nebo dia sacharin, dia chrom a také stále populárnější panelu.

Kolik aspartamu : Ať už sladíte aspartamem kvůli štíhlé linii, nebo kvůli zdravotnímu stavu (diabetici), musíte podobně jako u léků dbát na doporučená množství. U aspartamu je povolen denní příjem do 40 miligramů na 1 kg tělesné hmotnosti pro zdravého dospělého člověka. To odpovídá např. u 70 kilového člověka 2,8 gramům.

Co znamená aspartam

Aspartam je nízkokalorické umělé sladidlo, které je přibližně 200krát sladší než cukr. Je to bílý prášek bez zápachu.

Co se dá použít místo cukru :

  • Alternativy cukru, které nejsou o nic zdravější Med. Třtinový cukr. Javorový sirup. Agávový sirup. Kokosový cukr. Sukralóza.
  • Sladidla, která jsou opravdu zdravější Čekankový sirup. Stévie. Xylitol. Erythritol.

Aspartam se používá jako náhražka cukru k běžnému slazení, k výrobě sypkých nápojů, čajů, žvýkaček, některých jogurtů, některých dezertů, pudinků, snídaňových cereálií, mražených krémů, majonézy, hořčice, nakládané zeleniny a ovoce,vitamínových doplňků a další.

Umělá sladidla patří mezi látky, které napodobují sladkou chuť a obvykle jsou i několikanásobně sladší v porovnání s běžnými cukry, ale na rozdíl od sacharidů umělá sladidla neobsahují téměř žádné kalorie, čehož se využívá v potravinářství ke snížení energetického obsahu potravin i nápojů současně se zachováním …

Co způsobují umělá sladidla

Umělá sladidla mají výrazně vyšší sladivost než běžný cukr, a mohou tak způsobovat nadměrnou stimulaci chuťových receptorů. Dlouhodobá nadměrná stimulace těchto receptorů může postupně omezit vnímání komplexnějších přirozených chutí.Umělé sladidla byla také spojena s poškozením jater , ledvinovými kameny a srdečními chorobami. Spolu se zvýšeným rizikem vzniku cukrovky, mrtvice a demence existuje obrovský důvod vynechat umělé sladidla. Ale tyto toxiny mají ještě další špinavý trik na rukávu.Aspartam byl objeven v roce 1965 zcela náhodně při hledá- ní léku proti žaludečním vředům. Chemik James Schlatter si jaksi z nedbalosti olízl palec potřísněný tekutinou a s pře- kvapením zjistil, že tekutina s připravenou látkou chutná velmi sladce. A tak započal výzkum aspartamu, látky dvě- stěkrát sladší než cukr.

Stevia rabaudia neboli stévie sladká je bíle kvetoucí rostlina, která má svůj původ v Jižní Americe a dorůstá asi půlmetrové výšky. Jako sladidlo se používá výtažek z jejích listů. Za sladivost zodpovídají glykosidy, souhrnně označované jako steviosid. Tato látka je asi 300x sladší než běžný řepný cukr.

V čem všem je aspartam : Aspartam se používá jako náhražka cukru k běžnému slazení, k výrobě sypkých nápojů, čajů, žvýkaček, některých jogurtů, některých dezertů, pudinků, snídaňových cereálií, mražených krémů, majonézy, hořčice, nakládané zeleniny a ovoce,vitamínových doplňků a další.

Který cukr je zdravější : Březový cukr, neboli xylitol je z hlediska glykemického indexu a obsahu kalorií vhodnou volbou pro diabetiky a lidi na redukční dietě. Nezvyšuje hladinu krevního cukru, má nízký glykemický index a minimum kalorií.

Které sladidlo je nejzdravější

A teď vám prozradím, že existují pouze dvě sladidla podporující zdraví – pouze dvě sladidla, která jsou pro nás opravdu vhodná. A to jsou – fanfáry prosím – melasa a datlový cukr.

S umělými sladidly ani dlouhodobě nezhubnete

Začne tedy do krve uvolňovat inzulin, který snižuje hladinu glukózy v krvi. Pokud ale místo klasického cukru přijmete umělá sladidla s 0 kaloriemi, tělo se začne cítit podvedené a mozek začne uvolňovat hormony, které vyvolávají hlad.Přírodní sladidla na rozdíl od nenutričních sladidel obsahují kalorie, ale i živiny. Patří mezi ně třeba čekankový sirup, kokosový cukr, stévie, erythritol, xylitol či javorový sirup. Vybírejte z široké nabídky přírodních sladidel, se kterými budou vaše moučníky sladké jako med.

Na co je Stévie sladká : Stévie sladká je bylina původem z Paraguaye tradičně používaná indiány jako sladidlo do čaje Yerba maté. Je známá tím, že je až 200x sladší než řepný cukr. Podílí se na regulaci hladiny cukru v krvi, napomáhá ke snížení krevního tlaku a má také pozitivní vliv při boji proti lupům a akné.