Odkud letaji rakety?
Kosmodromy sestávají ze základny a střeleckého sektoru. Na základně jsou odpalovací rampy. Ty se zpravidla skládají z vypouštěcího stolu, kde je umístěna raketa, pod raketou bývá šachta pro odvod spalin a z boku bývá věž, nesoucí kabelová vedení a potrubí dopravující pohonné látky do nádrží rakety.Kennedymu, na Merritt Islandu na Floridě ve Spojených státech, které sousedí se základnou Cape Canaveral Space Force Station. Jedná se o jedno z deseti středisek spravovaných národní agenturou NASA, přičemž od prosince 1968 je hlavním startovacím střediskem kosmických letů.Centrála NASA je umístěna ve Washingtonu. Středisko sdílených služeb (Shared Services center) leží na pozemcích Stennisova vesmírného střediska u zálivu St. Louis ve státě Mississippi.

Jak se jmenuje myš odkud startuji rakety : Mys Canaveral se společně s kazašským Bajkonurem stal nejznámějším kosmodromem světa. Právě odtud se v roce 1969 vydala k Měsíci posádka Apolla 11, psaly zde svou slavnou i tragickou historii raketoplány a odstartovala tu i éra soukromých vesmírných lodí.

Odkud startují ruské rakety

Kosmodrom Vostočnyj (rusky Космодром Восточный – fonetická výslovnost Kasmodrom Vastočnyj) je ruský kosmodrom ve výstavbě určený pro civilní i vojenské starty. Nachází se na ruském území, a to v Amurské oblasti asi 300 km severně od města Blagověščensk.

Odkud startují evropské rakety : Agentura provozuje kosmodrom v Kourou ve Francouzské Guyaně, odkud startují evropské rakety na oběžnou dráhu. Dne 13. července úspěšně proběhl první start evropské rakety Vega-C. Jde o vylepšenou verzi evropské rakety Vega používané od roku 2012, která má silnější pohon a je proto schopná nést větší náklad.

Podle FAI (Mezinárodní letecké federace) je hranicí vesmírného prostoru vzdálenost 100 km od povrchu Země – tzv. Kármánova hranice. Do této hranice se hovoří o nadmořské výšce. V případě Země do této hranice zasahují i další vrstvy její atmosféry (termosféra a exosféra).

Vysoko nad našimi hlavami létá ve vesmíru Mezinárodní vesmírná stanice, zkráceně ISS. V současnosti je to jediná vesmírná stanice trvale obydlená lidmi, není ale první. Ještě před ní obíhala naši Zemi v letech 1986 až 2001 ruská stanice Mir, která byla první trvale obydlenou stanicí ve vesmíru.

Na kterém vesmírném tělese již stanul člověk

vázanou rotací (doba oběhu a rotace je shodná). Díky tomu stále vidíme přibližně jen přivrácenou polokouli Měsíce. Měsíc je prvním cizím tělesem, na kterém stanul člověk (Neil Armstrong, 1969, Apollo 11).Myši slyší až tóny do frekvence až 100kHz, což je o 80kHz více než člověk. K dorozumívání mezi matkou a mláďaty myši používají vysoké pískavé zvuky. Jsou neobyčejně rychlé a obratné. Dokáží snadno běhat po hrubších stěnách a lézt do výšek.Návnadu můžete připravit několika způsoby, například malými kousky sýra či ořechů, nebo rozetřením másla na past. Můžete také použít drobné kousky jídla, které máte doma, ale vždy dejte pozor na to, aby návnada byla dostatečně malá a nezabránění aktivaci pasti. Můžete také použít správné přípravky na hubení myší.

Startuje-li tedy raketa např. se zrychlením 20 m/s2 činí celkové přetížení 3 g. Fyziologické působení přetížení na člověka se projevuje dvěma směry. Jednak ztěžuje pohyby těla a jednak působí přelévání krve v těle (překrvení a odkrvení).

Kdy byla vyrobena první raketa : První zmínka o raketách pochází ze čtvrtého století před naším letopočtem, kdy řecký učenec Archytas Tarentský údajně postavil jednoduchý parní raketový motor a objevil princip raketového pohonu. První skutečné rakety, zvané "šípy létajícího ohně", spatřily světlo světa v Číně na přelomu 10. a 11. století.

Odkud startuje Falcon 9 : Falcon 9 startuje na Floridě z Kennedyho vesmírného střediska ze startovacího komplexu 39A, z komplexu SLC-40 na Mysu Canaveral , nebo z komplexu SLC-4E Vandenbergovy letecké základny v Kalifornii.

Kde je konec vesmíru

Vesmír je celý viditelný, končí za sférou stálic, jejíž poloměr je jen několikanásobek poloměru centrálně situované kulové Země. Aristotelovská fyzika – musela se vypořádat s děním v okolním světě, na obloze a skutečností, že Země má podobu koule.

Zahrnuje tedy hvězdy, planety, galaxie, mezigalaktický prostor, temnou hmotu a další. V užším smyslu se vesmír také někdy užívá jako označení pro kosmický prostor, tedy část/díl vesmíru mimo Zemi.Podle FAI (Mezinárodní letecké federace) je hranicí vesmírného prostoru vzdálenost 100 km od povrchu Země – tzv. Kármánova hranice. Do této hranice se hovoří o nadmořské výšce. V případě Země do této hranice zasahují i další vrstvy její atmosféry (termosféra a exosféra).

Kde je hranice vesmíru : Kármánova hranice je všeobecně přijímaná hranice mezi zemskou atmosférou a kosmickým prostorem. Je určena výškou 100 km nad povrchem Země. Jejím autorem je Theodore von Kármán, inženýr a fyzik maďarsko-amerického původu, a v současné době je hodnota uznávána Mezinárodní leteckou federací (FAI).