V kolika km se mění brzdy?
Výdrž nejčastěji používaných kotoučových brzd se odvíjí od stylu jízdy. Normální tempo na nákupy a do práce znamená klidně i přes 100 tisíc kilometrů ujetých na jednu sadu desek, při aktivnější jízdě nebo použití měkčího materiálu může jít klidně i o méně než 10 tisíc km.Výměna se doporučuje minimálně jednou za dva roky. Výměna není časově ani finančně náročná. Moderní vozidla mají kotoučové brzdy. Obě hlavní části kotoučových brzd – brzdové obložení a brzdový kotouč se jízdou (brzděním) opotřebovávají.“ Krom toho platí, že se se sjetím destiček většinou blíží ke konci i životnost brzdového kotouče. Tloušťka nového může být řekněme 26 mm, ovšem po najetí 150 000 kilometrů a sjetí prvních brzdových destiček se tloušťka zúží třeba na 23 mm. Pokud potom výrobce udává minimální tloušťku 22 mm, není již na co déle čekat.

Kolik stojí Výměna brzd : Cena výměny brzd

  1. Diagnostika brzdového systému od 800 Kč
  2. Výměna brzdové kapaliny 1100 Kč
  3. Výměna brzdových destiček na ose od 800 Kč
  4. Výměna brzdových kotoučů a destiček na osa od 1400 Kč

Jak dlouho vydrží brzdy na autě

Brzdové destičky vydrží obvykle minimálně 20 000 km, průměrné brzdové destičky jsou konstruovány tak, aby vydržely v optimálních podmínkách provozu až čtyřnásobek. Obecně platí, že výměna destiček je častější než výměna brzdových kotoučů.

Jak poznat sjeté brzdové kotouče : Když bude vůz na zvedáku a bude mít demontované kolo, podívejte se na stav brzdových kotoučů. Ty by měly mít dostatečnou šířku (alespoň 10 mm) a jejich povrch by měl být hladký, bez škrábanců nebo otřepů na okrajích kotoučů, což by indikovalo opotřebené brzdové destičky.

Brzdové destičky vydrží obvykle minimálně 20 000 km, průměrné brzdové destičky jsou konstruovány tak, aby vydržely v optimálních podmínkách provozu až čtyřnásobek. Obecně platí, že výměna destiček je častější než výměna brzdových kotoučů.

Jak poznám, že jde do tuhého

Co prozradí to, že je čas na výměnu destiček, může být akustický signál – tedy skřípavý zvuk při brzdění, kdy destičce došla brzdící hmota a tak se tře kov o kov. Občas se mohou objevovat i vibrace, nebo v případě že se namáhá jedna strana více než druhá, pak může auto táhnout i do strany.

Jak poznat brzdy na výměnu

Kdy kontrolovat brzdy:

  1. Preventivně při výměně pneumatik.
  2. Pokud vůz brzdí hůře než v minulosti.
  3. Pokud při brždění brzdy pískají nebo vydávají jiný zvuk.
  4. Pokud při brždění cítíte vibrace v brzdovém pedálu nebo volantu.
  5. Pokud při brždění vůz táhne na stranu.

Servis kol

Brzdy Cena
Výměna brzdových špalků na jedné brzdě včetně seřízení 199 – 199 Kč
Výměna brzdových destiček na jedné brzdě včetně vyčištění brzdového třmene 249 Kč
Odvzdušnění jedné hydraulické brzdy včetně seřízení 399 Kč
Výměna brzdových čelistí/ jedna brzda včetně seřízení 299 Kč

Kdy tyto komponenty měnit Obecně platí, že výměna destiček Vás potká častěji, než výměna kotoučů. Dle stylu jízdy, konstrukce vozidla a typu materiálu desek to může být mezi 15 000 až 40 000 km.

Zavzdušněné brzdy poznáš snadno a ani nemusíš mít nastartovaný motor,stačí sešlápnout opakovaně pedál brzdy pokud zůstává po opakovaném sešlápnutí ve stejné poloze je to v pořádku jestli-že se pedál začne zvedat a zabírat dřív znamená to zavzdušněný systém.

Jak zkontrolovat brzdy : Můžete slyšet skřípání nebo jiné nezvyklé zvuky. Při brzdění vám může vibrovat volant či brzdový pedál. Nebo pedál může mít dlouhý nebo naopak krátký zdvih. Vůz také může při brzdění táhnout na stranu.

Jak poznat spatne brzdove kotouce : Když bude vůz na zvedáku a bude mít demontované kolo, podívejte se na stav brzdových kotoučů. Ty by měly mít dostatečnou šířku (alespoň 10 mm) a jejich povrch by měl být hladký, bez škrábanců nebo otřepů na okrajích kotoučů, což by indikovalo opotřebené brzdové destičky.

Jak poznam že mám spatne brzdy

Můžete slyšet skřípání nebo jiné nezvyklé zvuky. Při brzdění vám může vibrovat volant či brzdový pedál. Nebo pedál může mít dlouhý nebo naopak krátký zdvih. Vůz také může při brzdění táhnout na stranu.

Brzdové destičky vydrží obvykle minimálně 20 000 km, průměrné brzdové destičky jsou konstruovány tak, aby vydržely v optimálních podmínkách provozu až čtyřnásobek. Obecně platí, že výměna destiček je častější než výměna brzdových kotoučů.Jak dlouho trvá výměna brzdových destiček Proces výměny těchto komponentů není náročný a v autoservisu jej zvládnou klidně i za hodinu. Závisí to však i na tom, zda bude spolu s brzdovými destičkami třeba vyměnit například i brzdové kotouče. V tom případě se celý proces mírně prodlouží.

Kdy se mění brzdová kapalina : Obecně se doporučuje vyměnit brzdovou kapalinu každé 2-3 roky, nebo po ujetí 30 000 – 50 000 kilometrů. Nicméně, časový interval a kilometrový limit se mohou lišit v závislosti na konkrétním modelu vozidla a provozních podmínkách.