Z jakého dřeva se vyrábí šindele?
Šindel je jednou z tradičních střešních krytin, je to speciálně vyrobená dřevěná destička. Tradičně vyráběný z jedle a smrku. Buď se vyrábí štípáním nebo řezáním. Štípaný šindel má vyšší životnost než řezaný, je pevnější, a protože nemá porušená dřevní vlákna, tak voda ze střechy rychleji odtéká.Výroba dřevěného šindele probíhá štípáním ze smrkového, popřípadě modřínového dřeva, které se kácí v zimě. Vybírá se takové dřevo, které předpokládá ty nejlepší možné výsledky. Ze zkušeností již víme, že nejlepší jsou stromy s hustými letokruhy, které se mírně stačí doleva. Dřevěný šindel se následně opracuje pořízem.Alpský šindel se vyrábí zejména z modřínového dřeva štípáním. Nemá péro a drážku, klade se ve dvou nebo ve třech vrstvách. V alpských zemích ( Rakousko, Německo, Švýcarsko) se používá na střechy i fasády. Životnost Alpské šindele je 60 až 80 let bez jakéhokoliv nátěru.

Kolik stojí šindel : Doplňkové parametry

Běžná cena s DPH:
Naše cena s DPH: 361,67 Kč / m2
Naše cena bez DPH: 896,69 Kč
Cena za bal s DPH: 1 085 Kč
Obsah bal : 3 m2

Co to znamená šindel

Šindele jsou malé tašky naskládané na sebe, připomínající rybí šupiny nebo hobliny. Díky této vlastnosti jsou schopny chránit před vlhkostí a extrémními teplotami.

Čím natřít šindele : Odpověď: Na kanadský šindel (lepenku) je možné aplikovat nátěrové hmoty na bázi asfaltů nebo Sanakryl UV.

Podkladní pás je nedílnou součástí střechy.

Vždy používejte pod šindele podkladní pás, abyste měli zaručenou kvalitní střechu, která bude dlouhodobě odolná jakýmkoliv extrémům počasí.

Kolik stojí zelená střecha

Typ šindele Průměrné náklady u maloobchodníků
Šindele se 3 záložkami (asfalt) 480 – 1056 Kč za m2
Architektonický šindel (asfalt) 660 – 1.476 Kč za m2
Šindel z červeného cedrového dřeva 960 Kč za m2
Hřebenový šindel 1.128 -2.832 Kč za m2

Jak dlouho vydrží Šindel

Životnost šindelů se pohybuje od 30 do 60 let, přičemž výrobci garantují většinou tu spodní hranici. Vždy závisí na zvoleném typu šindele, kvalitě pokládky, zvolené konstrukci krovu a řešení odvětrání střechy. Všechny střešní asfaltové šindele v průběhu své životnosti plešatí – ztrácejí hydrofobizovaný posyp.Došky se zhotovují ze žitné slámy, která má dlouhá a pevná stébla. Vybrané pole se musí šetrně sklidit pomocí jednoduché žačky – samovazu – a neméně opatrně mlátit, aby sláma zůstala nepoškozená. Samotný proces výroby došků není příliš složitý, ale vyžaduje rutinu a zkušenosti.Životnost šindelů se pohybuje od 30 do 60 let, přičemž výrobci garantují většinou tu spodní hranici.

Rekonstrukce střechy stojí v průměru 239.000 Kč, ceny se obvykle pohybují od 194.000 do 284.000 Kč. Maximální částka, se kterou můžete počítat za výměnu střechy je 335.000-400.000 Kč.

Co dát pod IPU : Podkladní pásy slouží jako pojistná hydroizolace pro šindelovou střechu. Jako podkladní pásy pod šindele je nutné používat asfaltové pásy, nikdy difúzní nebo jiné plastové fólie. IKO doporučuje používat lehké podkladní pásy, které má i ve své nabídce, z několika důvodů: jsou lehké – nezatěžují střechu.

Jak připevnit šindele : Samotné šindele se pokládají po řadách od spodní části nahoru, tedy od okapu k hřebeni. Pro startovací řadu můžeme použít prakticky libovolný šindel. Spodní část řady podlepíme bitumenovým tmelem. Startovací řada se přibije rovně na okraj střechy – nejlépe přes oplechování.

Která střecha je nejlevnější

Při rozhodování o tvaru střechy hraje samozřejmě roli také finanční hledisko. Cenové rozdíly jsou značné. Rovná střecha je přitom nejlevnější. Náklady na údržbu jsou však vyšší než u ostatních typů střech.

Podkladní pás je nedílnou součástí střechy.

Vždy používejte pod šindele podkladní pás, abyste měli zaručenou kvalitní střechu, která bude dlouhodobě odolná jakýmkoliv extrémům počasí.Šindele jsou malé tašky naskládané na sebe, připomínající rybí šupiny nebo hobliny. Díky této vlastnosti jsou schopny chránit před vlhkostí a extrémními teplotami. Střecha je jednou z nejdůležitějších částí budovy. Je to to místo, které nás chrání před větrem, deštěm, sněhem nebo kroupami.

Jak vypadají došky : Došky se začínají pokládat na spodní straně a postupuje se od jednoho okraje ke druhému, po řadách (šárech) směrem nahoru. Jednotlivé došky se přirážejí natěsno k sobě a pomocí povřísla se přivazují ke střešním latím, až vznikne hladká, jednolitá plocha.