Co dělá Lin?
Líni milují živočišnou potravu, proto je rozumné chytat buďto na rousnice, klasické žížaly nebo hnojáky. Pokud budeme chytat na menší háčky, pak můžeme tuto nástrahu nastříhat na menší kousky. Osobně ale nejraději lovím líny na červy, ze kterých prostě utvořím na háčku klubíčko (z 5 až 8 kusů).Takovou rybu nemůžete zabít! Líni mají smůlu v tom, že rostou poměrně pomalu a ke všemu mají chutné maso. Proto rybáři, kteří si občas jídelníček rybou zpestří, pěkného lína obvykle nepustí. Lín je skutečná lahůdka.Nejlepší čas pro lov línů bude od výraznějšího jarního oteplení až do podzimu, zhruba tedy od května do září. Lín bere velmi dobře na sklonku dne až do setmění, v letním období i za nastupující tmy.

Co je to lín : Lín obecný je středně velkou kaprovitou rybou specializovanou na život v mělkých zarostlých vodách – obvykle stojatých. Díky přizpůsobení těmto podmínkám je jeho vzhled natolik typický a odlišný od ostatních ryb, že ho pozná prakticky každý.

Čím krmit líný

Línky velikosti 4cm je možné přikrmovat už různými šroty a pod. Pokud by ale měli mít slušnější přírustek tak je potřeba k těm šrotům i nějaké živočišné bílkoviny.To znamená nalovit si na jaře na rybníčcích dostatečné množství planktonu zamrazit si ho a potom ho míchat s tím šrotem nebo mít zdroj nítěnek nebo patentek.

Kam na plotice : Plotice obecné lze lovit po celý rok, jsou stále při chuti a nemají stanovenou dobu hájení. Za ideální techniku lovu se považuje plavaná, ale úspěch není vyloučen ani na položenou. Mnozí rybáři zdolají plotici i na mušku nebo na feeder. Plotice často oždibují nástrahy na kapry a jiné ryby.

Někdy se sice stahuje, ale neškrábe se. Šupiny totiž při tepelné úpravě dokonale změknou a při jídle pak už nevadí. Před kulinářským užitím se ryba obalí z obou stran v soli, ta vytáhne sliz, kůže zbělá a pak se z ní vše stáhne tupou hranou nože.

Postup: Lína vcelku, nebo nakrájeného na tenčí kousky nasolíme, pokapeme citronovou šťávou, opepříme, položíme do pekáče a dáme do vyhřáté trouby. Během pečení podléváme máslem. Rybu je možné péct i na pánvi, ale ne déle než 15 minut, v troubě asi ½ hodiny.

Jak vypadá ryba lín

Lín je charakteristický oblými ploutvemi, přičemž ocasní ploutev se může zdát seseknutá. Břišní ploutve jsou postaveny v abdominální krajině. Tento druh ryby má silnou slizovou vrstvu, pod kterou se nacházejí drobné šupiny, které jsou hluboce zarostlé ve velmi silné kůži.Přípravek se používá k léčbě dráždivého kašle různého původu a před diagnostickými výkony. Používá se též na léčbu slabých a středně silných bolestí. Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti starší 12 let. Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalovou informaci.Lín je charakteristický oblými ploutvemi, přičemž ocasní ploutev se může zdát seseknutá. Břišní ploutve jsou postaveny v abdominální krajině. Tento druh ryby má silnou slizovou vrstvu, pod kterou se nacházejí drobné šupiny, které jsou hluboce zarostlé ve velmi silné kůži.

Potřebuje mělčiny, dostatek vodního porostu a teplejší vodu. Dalším minusem krom velikosti je betonová základna ze všech stran. Každá ryba se tře jenom tam kde má ideální podmínky a kde si je jistá, že potěr najde dostatek potravy, což asi v takhle malém prostoru nezajistíš.

Jak často krmit ryby v jezírku : Ryby v zahradním jezírku krmíme podle teploty. Kaprovité ryby jako karas, KOI a jesen nekrmíme, pokud teplota vody klesne pod 10⁰C. Pokud teplota stoupne na 10-12⁰C, krmíme jednou týdně. Při teplotě nad 20⁰C můžeme krmit v menších dávkách několikrát denně.

Jak vypadá plotice : Popis. Plotice je naší nejběžnější rybou a zároveň nejtypičtější z tzv. “bílých ryb” – má stříbřité zploštělé tělo s tmavým hřbetem, kryté poměrně velkými šupinami. Bývá často zaměňována s perlínem ostrobřichým, od něhož se liší tím, že počátek hřbetní ploutve leží před nebo na úrovni předního okraje ploutví břišních.

Na co chytat Belice

Smí se chytat pouze na plavanou nebo na položenou, čeřínkování není povoleno. Lov dravců (přívlač, žívá či mrtvá nástraha) není povolen. Lov ryb je povolen pouze ze břehu, z vyznačených lovných míst.

Metoda čištění podlahy bílým octem

Navlhčete hadřík bílým octem a položte jej na skvrnu od rzi. Nechte působit 15–20 minut. Jemně otřete skvrnu hadříkem nebo kartáčkem s měkkými štětinami. Otřete hadříkem navlhčeným čistou vodou a osušte.Dobrý den, můžete vyzkoušet navlhčit postižené místo na delší dobu překrytím mokrým hadříkem, houbičkou. Pokud se to nepodaří odstranit, vyzkoušejte opatrně silnější rozpouštědlo např. ředidlo BALTECH ŘEDIDLO C6000 nebo některý z čističů plastů, lina (dodává firma HG).

Jak upéct líná : Lín na kmíně

  1. Líny omyjeme, osušíme a pokapeme z obou stran šťávou vymačkanou z jednoho citronu. Ryby lehce osolíme a důkladně posypeme kmínem.
  2. Na dno pekáčku položíme pečicí papír a rozložíme na něj líny. Druhý citron nakrájíme na plátky.
  3. Pekáček vložíme do rozpálené trouby a pečeme asi 20 minut při teplotě 180 °C.