Co je nejlepší na mech v trávníku?
Vertikutace trávníku pomáhá zbavit se veškerého plevele a tím pomáhá proti příchodu mechu. Špatná drenáž – Když je trávník špatně odvodněný, mech roste velmi snadno. Samotný mech je z 90 % tvořen vodou, proto rád roste ve vlhkém prostředí. Tomu opět pomůže zabránit pravidelné provzdušňování, které do půdy udělá díry.Mechy milují kyselé pH, tak úpravou pH půdy se dá jejich výskyt omezit. Proti mechům v trávníku byly doposud dostupné převážně minerální hnojiva (zelená skalice, aj.). Jedná se o přípravky, které jsou na bázi solí.Mechům svědčí také kyselé pH půdy, trávník však snese i mírně zásaditý substrát. Velmi jednoduchým způsobem, jak zabránit růstu mechu, je tedy aplikace vápna či vápenných hnojiv přímo na trávník.

Jaké vápno na mech v trávníku : Mechu se nezbavíte nikdy. Lze jej omezit např. změnou reakce půdy z kyselé na zásaditou. To se provádí posypem dolomitickým vápencem nebo hašeným vápnem, ideálně na podzim, kdy je dost vláhy, aby se vápno rozpustilo.

Kdy hnojit trávník proti mechu

Trávníkové hnojivo pro likvidaci mechu v trávníku

Aplikují se rozhozem, ideálně pro přesné dávkování použijte rozmetadlo nebo aplikační vozík. Hnojiva proti mechu se nejčastěji aplikují v průběhu jara ( duben – začátek června ).

Kdy použít Mechostop : Přípravek se používá na jaře. V průběhu léta a podzimu můžete jako prevenci proti opětovné tvorbě mechu na trávník aplikovat dusíkaté vápno, které snižuje kyselost půdy.

Mechu v zámkové dlažbě se můžete zbavit i dřevěným popelem. Obsahuje totiž směs fosforu, draslíku a hořčíku. Jednoduše dlažbu posypte a počkejte, než se mech udusí. Pokud se vydáte touto cestou, nezapomeňte, že stačí málo a popel zašpiní co může.

Ujistěte se, že jste půdu rozdrtili na kousky menší než 1 cm , a zkontrolujte obsah vápníku pomocí půdního testu. Při hodnotě pH pod 5,5 byste měli do půdy přidat trávníkové vápno (cca 5 kg/100 m²). Chcete-li vytvořit odolný okraj trávníku, vytvořte pomocí násady hrábí na okrajích plochy malý výkop.

Jaké vápno na hnojení

Nejlepším prostředkem je použití dusíkatého vápna. Jedná se o víceúčelové pozvolně působící granulované dusíkato-vápenaté hnojivo. Barva tohoto hnojiva je tmavě šedá až černá s výrazným zápachem po karbidu. Obsahuje přibližně 18 % dusíku a 50 % vápníku.Síran železnatý může být škodlivý pro zvířata, takže po jeho aplikaci bychom trávník měli chránit asi týden a v případě pastviny po dobu 4 týdnů. Jak používat síran železnatý Síran železnatý se používá brzy na jaře, ale může být použit i v průběhu vegetačního období od dubna do června.Přírodní hnojiva jsou nejprospěšnější

Je možné použít například močovinu, ale je třeba u ní hlídat přesné dávkování, aby nedošlo ke spálení trávníku. Výborným hnojivem pro zelený trávník je kompost, ovšem ten je třeba nechat odležet a po vyklíčení chemicky odstranit semena plevele.

na jaře a po seči, v případě potřeby, ale i v létě a na podzim rovnoměrně rozhodíme Mech-stop na suchý travní porost. Po této aplikaci na trávník nevstupujeme a následně 48 hodin po aplikaci trávník dobře zalijeme. Aplikaci AGRO Mech-stopu je dobré spojit s vyhrabáním mechů, listí apod.

Jak se zbavit mechu na ovocných stromech : Jak se jich naopak zbavit

Jejich životní činností zahnívá kůra stromů a poté zasychají větve. Nejlepším prostředkem proti mechům a lišejníkům je postřik pěti- až osmiprocentním roztokem zelené skalice. Postřikujeme na podzim nebo záhy na jaře, před rašením pupenů. Napadené větve po postřiku dobře očistěte.

Jak se zbavit mechu z chodniku : Pro odstranění mechu a plevele jsou nejvhodnější mechanické prostředky. Ideálně použijte odstraňovač plevele. Odstraňovače plevele s rychle rotující kartáčovou hlavou usnadní mechanickou práci a měkké štětiny jsou šetrné k povrchu dlažby. Takto vyčištěný povrch zbavte veškerých zbytkových nečistot pomocí oplachu vodou.

Čím zasít trávník

Výsev travních semen

Pro výsev travních semen (přibližně 25 g/m² až 50 g/m²) zvolte den s co nejmenším větrem. Práci vám usnadní rozmetadlo. Semena můžete také zasít ručně. Při výsevu dbejte na to, abyste travní semena vysévali rovnoměrně.

Vápnění trávníku se používá pro odstranění mechu. Ten se tvoří na ostíněných místech s kyselou půdou. Hašené vápno z českého nebo dolomitického vápence snižuje kyselost půdy a vytváří optimální pH.Základní hnojení (nad 50 g/m2) 2 až 3 týdny před setím či výsadbou, kdy dusíkaté vápno rozhodíme na plochu a zapravíme. při aplikaci by měla být půda vlhká. Hnojivo je určené především k dezinfekci půdy před výsadbou a dále pro obnovu trávníku a k urychlení zrání kompostu, k použití i na podzim.

Které rostliny nesnášejí vápno : Kyselomilné rostliny, jako jsou například kanadské borůvky, azalky, brusinky, rododendrony nebo hortenzie, nesnášejí vápno. To znamená, že je nutné se vyvarovat všech hnojiv, která jsou plněna na sádrovci.