Jak zmenit uživatele?
Pokud chcete aktualizovat své jméno, budete muset otevřít Ovládací panely.

 1. Vyberte Start , zadejte Ovládací panely pak vyberte Otevřít.
 2. Vybrat uživatelské účty.
 3. Vyberte Změnit název účtu.

Přepnutí zařízení s Windows 10 na místní účet

 1. Vyberte Start , vyberte Nastavení > Účty > Vaše údaje.
 2. Vyberte Přihlásit se místo toho místním účtem.
 3. Zadejte uživatelské jméno, heslo a nápovědu pro heslo pro nový účet.
 4. Vyberte Další a pak vyberte Odhlásit se a dokončit.

Pokud jste primární uživatel

 1. V zařízení přejděte do aplikace Nastavení.
 2. Klepněte na Systém. Více uživatelů. Pokud toto nastavení není k dispozici, zkuste najít nastavení Uživatelé .
 3. Klepněte na jméno uživatele.
 4. Klepněte na Smazat uživatele. Smazat. Uživatel bude ze seznamu odstraněn.

Jak změnit název složky Users : Dejte spustit a napište: regedit. Po otevření registrů vyhledejte následující: HKEY_Local_machine/software/microsoft/Windows NT/currentversion/profilelist/s-1-5-21-2125537033-187255 (složka, která má daný účet). Vyberte: ab – s daným účtem – kliknout a přejmenovat. Zavřete registr a odhlaste se.

Jak nastavit nového uživatele

Vyberte Start > Nastavení > Účty a pak vyberte Rodina a jiní uživatelé. (V některých edicích Windows uvidíte Jiní uživatelé.) Vedle možnosti Přidat dalšího uživatelevyberte Přidat účet.

Jak si změnit jméno na emailu : Důležité: V aplikaci Gmail si jméno změnit nemůžete.

 1. Otevřete Gmail na počítači.
 2. Vpravo nahoře klikněte na ozubené kolečko.
 3. Klikněte na kartu Účty a import nebo Účty.
 4. V sekci Odesílat poštu jako klikněte na Upravit údaje.
 5. Zadejte jméno, které se má zobrazovat v odeslaných zprávách.
 6. Dole klikněte na Uložit změny.

Vyberte Start , vyberte a podržte ikonu názvu účtu (nebo obrázek) (nebo na ni klikněte pravým tlačítkem) a pak vyberte Přepnout uživatele. Vyberte tlačítko Start na hlavním panelu.

Otevřete uživatelské účty tak, že kliknete na tlačítko Start , kliknete na Ovládací panely, kliknete na Uživatelské účty a Zabezpečení rodiny a pak kliknete na Uživatelské účty. Klikněte na Spravovat jiný účet. Pokud se zobrazí výzva k zadání hesla správce nebo k potvrzení, udělejte to. Klikněte na Vytvořit nový účet.

Co je to uživatelský profil

Uživatelský profil je v informatice souhrn dat, které reprezentují uživatele (v počítači, na sociální síti a podobně).Vyberte Start , vyberte a podržte ikonu názvu účtu (nebo obrázek) (nebo na ni klikněte pravým tlačítkem) a pak vyberte Přepnout uživatele.Každý uživatelský účet je realizován složkou (většinou C:\users\jmeno_uzivatele ). Tato složka obsahuje mimo jiné dokumenty, pracovní plochu a také tzv. složku s daty aplikací. K této složce se lze dostat při zadání klíče %appdata% do cesty.

Přihlaste se na stránku Microsoft, která se otevře, pomocí vašich stávajících přihlašovacích údajů. klikněte Vaše informace na stránce účtu Microsoft a vyberte Upravit jméno. Zadejte své nové uživatelské jméno do Jméno pole a přidejte a Příjmení jestli chceš.

Co to je uživatelský účet : Uživatelský účet (anglicky User Account) jsou informace o uživateli nějakého systému a obsahuje obvykle uživatelské jméno, heslo, osobní nastavení a další. Uživatelský účet je vždy přiřazený ke konkrétnímu uživatelskému jménu. Na principu uživatelských účtů fungují všechna zařízení (počítač, telefon, tablet atd.)

Kde si změnit jméno : O povolení změny jména nebo příjmení je třeba žádat u matričního úřadu příslušného podle místa trvalého pobytu na území ČR, popř.

Jak změnit jméno na Gmailu

Důležité: V aplikaci Gmail si jméno změnit nemůžete.

 1. Otevřete Gmail na počítači.
 2. Vpravo nahoře klikněte na ozubené kolečko.
 3. Klikněte na kartu Účty a import nebo Účty.
 4. V sekci Odesílat poštu jako klikněte na Upravit údaje.
 5. Zadejte jméno, které se má zobrazovat v odeslaných zprávách.
 6. Dole klikněte na Uložit změny.


Vybrat Spravovat můj účet Microsoft. Přihlaste se na stránku Microsoft, která se otevře, pomocí vašich stávajících přihlašovacích údajů. klikněte Vaše informace na stránce účtu Microsoft a vyberte Upravit jméno. Zadejte své nové uživatelské jméno do Jméno pole a přidejte a Příjmení jestli chceš.Vyberte Start > Nastavení > Účty > Jiní uživatelé. Vyberte jméno osoby nebo její e-mailovou adresu a pak vyberte Odebrat.

Jak vytvořit nového uživatele : Vyberte Start > Nastavení > Účty a pak vyberte Rodina a jiní uživatelé. (V některých edicích Windows uvidíte Jiní uživatelé.) Vedle možnosti Přidat dalšího uživatelevyberte Přidat účet.