Kolik stojí fixní Retainer?
Nasazení pevného rovnátka trvá zhruba 60 minut a je naprosto bezbolestné. Postupně začnou součásti rovnátka vyvíjet na zuby jemný tlak. Pacient cítí pnutí v zubech, zuby mohou být mírně citlivé na skus. Tyto počáteční obtíže trvají obvykle 2 dny a mívají různou intenzitu.V České republice je obecně zvykem pacientům uvést ceny pouze za nasazení rovnátek, kdy se často pacientovi sdělí velmi nízká cena v rozmezí 4 000 – 7 000 Kč. Tato částka je však standardně za nasazení pouze jedné čelisti.Materiál fixního ortodontického aparát není hrazený ze zdravotního pojištění. Cena materiálu fixního ortodontického aparátu se stanovuje individuálně. Obvyklá cena je v rozmezí 2000-9000 Kč. Stanovuje se podle náročnosti ortodontické léčby, typu vady a typu ortodontických zámků (kovové, keramické).

Co je fixni Retainer : Fixní retainer (podlepení)

V určitých indikacích po sejmutí fixního aparátu lepíme na zadní stranu zubů tenký drátek, který zabezpečuje stabilizaci výsledku. Nejčastěji je umístěn na předních dolních zubech, méně často i na horních.

Jak dlouho se nosi Fixni retainer

Ortodontická ordinace

fixní retainery a na noc pacient nosí snímací rovnátka nebo průhledné folie. Retenční fáze trvá okolo 3 let, kontroly jsou každé 3 měsíce, později jednou za půl roku. Tato fáze léčby je velmi důležitá a je velmi závislá na Vaši spolupráci.

Jak moc bolí nasazeni rovnátek : Bolí zuby při nošení fixních rovnátek Nasazení fixního ortodontického aparátu nebolí. Po nasazení rovnátek můžou pacienti cítit tlak a bolest při dokousnutí. Do týdne tato bolestivost odezní.

Pokud je zvolena léčba pomocí fixního ortodontického aparátu (tzv. pevná rovnátka), jsou zdravotními pojišťovnami hrazeny výkony související s poskytovanou ortodontickou péčí u pojištěnců do dne dosažení 22 let, omezení věkem se netýká pojištěnců se závažnými onemocněními.

V jakém věku zahájit léčbu Ortodontická léčba není věkem omezená. Rovnátky lze se zuby pohybovat v každém věku. Nejstarší známý pacient měl nasazené fixní aparáty v 98 letech.

Kolik stojí 1 nový zub

Implantáty – 1 zub

Zavedení implantátu Lasak od 16 000 Kč
Korunka na implantát metalokeramická od 17 600 Kč
Korunka na implantát zirkonová od 18 700 Kč

Ortodontická ordinace

fixní retainery a na noc pacient nosí snímací rovnátka nebo průhledné folie. Retenční fáze trvá okolo 3 let, kontroly jsou každé 3 měsíce, později jednou za půl roku. Tato fáze léčby je velmi důležitá a je velmi závislá na Vaši spolupráci.Snímatelné retainery lze před nasazením a po vyjmutí vyčistit zubní pastou. Na čištění existuje také šumivý čisticí prostředek, který lze použít. Fixní retainery lze čistit zubním kartáčkem a zubní nití. K čištění mezizubních prostor lze použít nástavce se zubní nití nebo podobné čisticí pomůcky používané pro rovnátka.

Snímatelné retainery lze před nasazením a po vyjmutí vyčistit zubní pastou. Na čištění existuje také šumivý čisticí prostředek, který lze použít. Fixní retainery lze čistit zubním kartáčkem a zubní nití. K čištění mezizubních prostor lze použít nástavce se zubní nití nebo podobné čisticí pomůcky používané pro rovnátka.

Co se dává po Sundani rovnátek : Po dokončení léčby se fixní rovnátka sundají, zuby se očistí a vyleští. Vždy zároveň zhotovujeme i fixní retainer (podlepení drátem) na dolní přední zuby a často i na horní zuby a otiskujeme na retenční (stabilizační) rovnátka.

Jak dlouho se nosi retencni Dratek : Ortodontická ordinace

Po sejmutí fixního aparátu jsou na zuby ze strany patra a jazyka lepeny retenční dráty – tzv. fixní retainery a na noc pacient nosí snímací rovnátka nebo průhledné folie. Retenční fáze trvá okolo 3 let, kontroly jsou každé 3 měsíce, později jednou za půl roku.

Co se nesmi jíst kdyz máš rovnátka

Držte se jen měkké stravy. Vyhněte se tuhému masu, tvrdému pečivu a syrové zelenině. Budete muset chránit svůj ortodontický aparát tak dlouho, jak budete rovnátka nosit.

Často se pacientovi sdělí nízká cena typu 4 000 – 7 000 Kč za nasazení jedné čelisti. Pacient je poté nemile překvapen, když musí při každé návštěvě platit dalších 250 – 1 000 Kč (návštěv při dvouleté léčbě bývá v průměru 20) a dále platit za retenční aparáty po sundání rovnátek (dle případu to může být i 8 000 Kč).Ortodontická léčba je částečně hrazena zdravotními pojišťovnami. Máme uzavřené smlouvy s následujícími pojišťovnami: VZP, OZP, VOZP, ZPMV, ZPMA, ZPŠ, ZP Media, ČPZP. Zdravotní pojišťovna přispívá na výkony a dětem do 18 let částečně přispívá i na snímací aparáty.

Jak dlouho se musí nosit rovnátka : Délka léčby je závislá na obtížnosti vady. Obvykle ale léčba fixními aparáty trvá u dospívajících 1-2 roky, u dospělých 1,5-2 roky. U velmi malých vad trvá léčba jen několik měsíců. Pro optimální průběh léčby je nezbytné docházet pravidelně na kontroly a používat přídavná zařízení k aparátům dle pokynů lékaře.