Co je oranžová kontrolka motoru?
Oranžová kontrolka motoru značí nesprávné spalování paliva. Příčin může být celá řada – od vadné lambda sondy až po vstřikovače či EGR ventil. Někdy může kontrolku doprovázet i přepnutí motoru do nouzového režimu. Můžete pokračovat v jízdě, ale co nejdříve navštivte autoservis, kde závadu odhalí.Kontrolka motoru

Tato žlutá kontrolka upozorňuje na závadu v systémech souvisejících s motorem nebo poruchu výkonu motoru samotného. Pokud se za jízdy rozsvítí, řidiči by měli vyhledat pomoc odborného servisu Škoda. Spolu s kontrolkou motoru může blikat jiná kontrolka – okamžitě zastavte, pokud svítí: Přehřátí motoru.Pokud se rozsvítí oranžová kontrolka, je možné pokračovat v jízdě, ale je důležité včas řešit závadu. V některých případech může oranžová kontrolka také brzy přejít na červenou, což obvykle znamená konec jízdy.

Jak se zbavit kontrolky motoru : Budete k tomu potřebovat jen obyčejný klíč číslo 10. Nejprve otevřete kapotu, abyste se dostali k baterii vozu. Poté odmontujte svorku ze záporného pólu autobaterie a nechte ji přibližně 20 minut ležet v klidu. Systém vašeho vozu se po této době resetuje a kontrolka zhasne.

Co znamená Check Engine

Kontrolka poruchy motoru (Check Engine)

Check Engine kontrolka může signalizovat širokou škálu problémů, včetně poruch spalování, problémů s emisemi, závad na senzorech, problémů s palivovým systémem, problémů s výfukovým systémem, a mnoho dalších.

Jak vypada kontrolka brzd : Kontrolka brzd: Jakmile se rozsvítí červený brzdový indikátor s vykřičníkem uprostřed, na nic nečekejte a až to bude bezpečné, tak zastavte vozidlo. Je totiž dost pravděpodobné, že nemáte dostatek brzdové kapaliny, což velice fatálně ovlivňuje brzdný účinek samotné soustavy.

Nejčastější příčinou klepání motoru je detonace paliva. Detonace se vyskytuje, když palivo nehoří řádně v určité části spalovacího cyklu a dochází k explozivním reakcím. To může být způsobeno nevhodným palivem, špatnou kvalitou paliva, nesprávným časováním zapalování, příliš vysokou kompresí nebo přehříváním motoru.

Pokud vám svítí oranžová kontrolka oleje znamená to, že hladina oleje v motoru je příliš nízká. Pokud je cíl vaší cesty nedaleko, můžete pokračovat v cestě a poté doma dolít olej. Pokud je rozsvícena červená kontrolka oleje znamená to, že motor není dostatečně mazán (například kvůli velmi nízké hladině oleje).

Co znamená jaká kontrolka

Napovědět by nám měla barva signalizace – žluté a oranžové značí drobnou závadu či nedostatek, červené závažnější problém, se kterým bychom neměli pokračovat v jízdě. Naopak zelené kontrolky značí, že je funkce v chodu – například světla, tempomat či zvolený jízdní režim.Kontrolka motoru je indikátor signalizace poruchy výkonu motoru či s ním spjatých systémů. V moderních automobilech informuje o systému zapalování nebo selhání automatického přenosu, změně v otáčkách motoru po určité době nebo ve spalovací směsi a tak dále.Blikající kontrolka upozorňuje na poruchu katalyzátoru, která může vést ke snížení výkonu motoru. V takovém případě je nutné zajet do autoservisu.

Blikající kontrolka poruchy motoru může často signalizovat naléhavý technický problém, který je třeba odstranit. Pokud na přístrojové desce vidíte neustále blikající kontrolku závady motoru, je dobré nechat vozidlo co nejdříve zkontrolovat technikem. Kontrolka závady kontrolního motoru svítí vždy.

Kdy se rozsviti kontrolka brzd : Kontrolku brzd zaznamenáte, kdykoli zatáhnete ruční brzdu. Pokud však zataženou ruční brzdu nemáte, je problém někde jinde. V lepším případě se jedná o nedostatek brzdové kapaliny, v horším případě je to závada na brzdách. Ze všeho nejdříve tedy zkontrolujte množství kapaliny a v případě potřeby doplňte.

Jak poznat málo brzdové kapaliny : Nedostatek brzdové kapaliny v lepším případě zjistíte rozsvícenou kontrolkou brzd nebo louží pod autem, v horším případě pak propadlým pedálem až na podlahu a náhlé ztráty brzdného účinku.

Jak se projevuje zadřený motor

Zadření motoru je snadno rozpoznatelná věc. Příznaky jsou klasické: ráno nastartujete motorku a vyrazíte na zahřívací jízdu. Dva týdny jste nejezdili, chcete to prohnat, tak přidáte plyn a rozjedete to naplno po polní cestě. Všechno je v pořádku, motor silně táhne, když najednou ztichne a vypne.

Pozná se to snadno, když sundáš vačky a vahadla, musí se motor pořád ztuha točit, komprese je tam neustále, když jsou ventily pořád zavřeny.. A to dá vědět, že těsní.. Pokud to bude kafemlejnek, ,musí to dolů…Já se takhle napálil, auto chcíplo, já vezmu za př. kolo a komprese jako blázen..Při nastartování auta se na palubní desce rozsvítí olejová kontrolka, která upozorňuje na nízký tlak motorového oleje. Po spuštění motoru ale tlak oleje vzroste, membrána v čidlu se prohne a kontrolka by se měla sama zhasnout. Pokud však kontrolka nezhasne, znamená to problém s tlakem motorového oleje.

Jak poznat že je potřeba vyměnit olej : Když si nejste jisti nebo nevíte, doporučuje se provést celkovou výměnu oleje. Je-li ujetá vzdálenost mezi 4 000 km a 15 000 km, budete potřebovat jenom doplnit olej. Je-li větší než 15 000 km, potřebujete vyměnit olej. Jestliže jste ujeli méně než 4 000 km a hladina oleje je nízká, může to znamenat technický problém.