Co je potreba na domaci gelové nehty?
Pro modeláž nehtů gel-lakem budete potřebovat:

 • UV nebo LED lampu.
 • prostředek pro lepší přilnavost nehtu (Bonder, Primer, UV Super Stick)
 • pilníky (hrubost 240/240 a 100/180)
 • čistič nehtů a gelu.
 • podkladový a vrchní gel-lak (některé se prodávají přímo 2v1)
 • barevné gel-laky.
 • zdobící materiál.
 • odstraňovač gel-laku.

Základní materiál, který potřebujete na modelaci gelových nehtů:

 1. Čistič (Cleanser) – ten je třeba ke stírání výpotku.
 2. Buničina / Netřepivé ubrousky.
 3. Pusher – zatlačovač nehtové kůžičky, kterým odstraníte i nadnehtovou blanku, která je přirostlá k nehtu.
 4. Pokud máte brusku, tak nástavce na kůžičku = frézky.

Pomocí štětce naneseme slabší vrstvu podkladového gelu. Aplikace gelu by měla začínat od středu nehtu ke špičce nehtu a nakonec k nehtovému lůžku. Před umístěním do UV lampy se ujistíme, že gel nestekl na pokožku a pokud se tak stalo, odstraníme ho pomocí dřevěné tyčinky. Necháme vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut.

Jak dlouho trvá udělat gelové nehty : Jak dlouho trvá nehtová modeláž Počítejte, že v nehtovém studiu strávíte cca od 1 do 2 h. Konkrétní čas je závislý na Vámi požadovaném stylu nehtové modeláže, ještě déle může trvat např. i rozsáhlejší zdobení.

Jaký je rozdíl mezi gelem a gel lakem

Nehty vypadají jako po úpravě klasickou gelovou modeláží, na rozdíl od ní je ale gel-lak nanášen úplně stejně jako klasický lak přímo na přírodní nehet bez broušení, což je šetrnější. Upravené nehty vydrží 1 – 3 týdny, podle kvality přírodního nehtu a mechanického zatížení.

Co je lepší gelové nebo akrylové nehty : Akryl je mnohem tvrdší a pevnější než gel, což je jeho velká přednost. Pěkné nehty si tak mohou dopřát i ženy, které vykonávají manuálně náročnější práci, protože riziko poškození je mnohem menší. Jeho výhodou je i to, že zpevní slabé přírodní nehty nebo opraví nehet zdeformovaný úrazem či nemocí.

U gelových nehtů se báze používá v tzv. třífázovém systému, kdy na nehet nanášíme gel podkladový, poté gel modelovací a nakonec ukončovací neboli finish gel. Samozřejmostí je však použití báze také při modeláži nehtů gel lakem. POZOR: Báze je sice výpotková, tzn.

Použití na gelové nehty – po modeláži 2 vrstev gelu (1 fázový 2x nebo podkladový + modelovací) naneseme dvě malé vrstvy UV Gel laku ve vybrané barvě (buď přes celý nehet nebo pouze francouzskou špičku), necháme vytvrdit každou vrstvu 2 minuty v 36W UV lampě.

Po jaké době sundat gelové nehty

Rozhodnete-li se sundat si gelové nehty, raději zajděte za manikérkou, která to udělá tak, aby nedošlo k ještě většímu poškození vašich vlastních nehtů. Poté počítejte s tím, že může trvat až 6 měsíců, než nehty získají zpět kondici a pevnost.Akryl je mnohem tvrdší a pevnější než gel, což je jeho velká přednost. Pěkné nehty si tak mohou dopřát i ženy, které vykonávají manuálně náročnější práci, protože riziko poškození je mnohem menší. Jeho výhodou je i to, že zpevní slabé přírodní nehty nebo opraví nehet zdeformovaný úrazem či nemocí.Shellac je mnohem odolnější než klasický lak na nehty a navíc zůstává po celou dobu nádherně lesklý, nehty zpevňuje, ale zároveň neomezuje jejich růst. Neuvěřitelně jednoduché je i jeho případné odstranění. Speciální složení a schnutí v UV lampě zaručuje nejen snadnou aplikaci, ale i dlouhou odolnost.

Zatímco gel-lak vydrží na nehtu 2-4 týdny a při pevných nehtech ještě déle, trvanlivost shellacu je o polovinu menší. Vydrží zhruba 14 dní, u slabých nehtů mnohem méně. Někdo si také plete gel-lak se soak off gely.

Kdy se dává Base na nehty : U gelových nehtů se báze používá v tzv. třífázovém systému, kdy na nehet nanášíme gel podkladový, poté gel modelovací a nakonec ukončovací neboli finish gel. Samozřejmostí je však použití báze také při modeláži nehtů gel lakem.

Co to je Base coat : Base coat nebo také podkladový lak na nehty se postará o to, že výsledek bude vypadat jako od profíka. Base coat se nanáší v prvním kroku lakování nehtů a nehet perfektně připraví na nanesení barevného laku na nehty.

Jak dlouho nechat nehty v UV lampě

Postup při práci s gel lakem:

Naneseme malou vrstvu základního gel laku UV Base po celém nehtu a necháme vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut. Po vytvrzení nestírat výpotek!

krok: Podklad. Na řadu přichází nanesení průhledného roztoku, který se nechá na nehtech přirozeně zaschnout. Primer slouží jako podkladová vrstva pro gel lak, který pak lépe drží.Po celou dobu, bez ohledu na to, ve které fázi regenerace jste, aplikujte každý den na nehet a nehtovou kůžičku regenerační olej, určený právě pro tuto část těla. Přípravky často kombinují mandlový, avokádový, arganový nebo některý další olej.

Jaký gel na nehty je nejlepší : Nejoblíbenějším modelovacím gelem je Akrygel – vhodný pro normální nehty, problematické nehty, pinčování, na tipy i šablony. Nejoblíbenější je Akrygel Premium, který doporučujeme začátečníkům. Je velmi odolný, pevný a obvykle není nutné používat podkladový UV gel. Akrygel se osvědčil i pro extrémní tvary a stiletta.