Co je super last minute?
V souvislosti s Last Minute zájezdy se začal v posledních letech objevovat také pojem Super Last Minute, kterým se označují zájezdy, které lze zakoupit na letišti pouze několik hodin před odletem.Našel jsem několik internetových vyhledávačů zájezdů – Invia, zajezdy.cz, last.cz… je toho plnej google .Jak vybrat Last Minute dovolenou

  1. Nabídky pečlivě sledujte.
  2. Pokud nechcete odjíždět doslova za pár hodin, nabídka pro vás bude podle znalců nejvýhodnější už 2-3 týdny před termínem.
  3. Nekývejte hned na první, která se vám zalíbí.
  4. Ověřte si cenu, kterou stál zájezd ještě předtím, než se objevil v sekci Last Minute.

Kde najdu levné last minute : Kontaktujte ihned prodejce zájezdu, který Vám ověří jeho dostupnost, a zájezd Vám zarezervuje. Sjednanou cenu je potřeba zaplatit ještě ten den, a to většinou vhotovosti na pobočce cestovní kanceláře nebo vkladem do banky prodejce zájezdu.

Kolik se plati zaloha na zájezd

Obecně se dá říci, že zálohu nabízí většina cestovek. Obvykle zaplatíte předem mezi 1 000 – 1 500 Kč za osobu a doplatit celý zájezd musíte nejpozději 21 – 45 dní před začátkem dovolené.

Jak fungují Last minute letenky : Last minute letenky (letenky na poslední chvíli) jsou obvykle výrazně dražší než letenky, které koupíte s předstihem. Důvodem je to, že čím více se blíží termín odletu a tím stoupá naplněnost letadla, ceny letenek se zvyšují.

Mimo sezónní dovolená Nejlevnější dovolená letecky, autobusové zájezdy i pobyty s vlastní dopravou je mimo sezonu, květen – červen, září – říjen. Výhody: nejnižší ceny, menší nápor turistů – můžete si svou dovolenou prožít v klidu, nepřelidněné pláže i v rušnějších střediscích.

Vůbec největší slevy, výhody a výběr je na začátku prodeje. Když máte „svoji“ vyzkoušenou cestovní kancelář, která organizuje zájezd tam, kam chcete jet, tak pokud dotyčná cestovní kancelář zahájila prodej již v prosinci, byl nejlepším termínem prosinec.

Kdy se vyplatí last minute

LAST MINUTE – tyto slevy začínají platit v době, kdy se blíží termín odletu. Bývá to zhruba měsíc – měsíc a půl před odletem.Kdy jsou ceny nejnižší Ceny klesají na minimum zhruba dva týdny až týden před odletem. Zajímavé ceny taky můžete nalézt na odlet za pár dní nebo třeba i druhý den.Zájezdy Last minute doporučujeme : nejméně týden i více dní před odletem, vybírejte si hotely a destinace které se Vám líbí a my Vám pohlídáme cenu a volné kapacity. Rezervace bývá většinou pár hodin nebo 1 den. S klienty jsme ve stálém spojení a sledujeme vývoj ceny a počet volných míst.

Kdy jsou ceny nejnižší Ceny klesají na minimum zhruba dva týdny až týden před odletem. Zajímavé ceny taky můžete nalézt na odlet za pár dní nebo třeba i druhý den.

Co znamená zájezd na vyzadani : Co je „zájezd na vyžádání“ Občas se stává, že zájezd je možné rezervovat pouze v režimu „zájezd na vyžádání“, protože kontingent letenek nebo ubytovací kapacity má příslušná cestovní kancelář vyčerpána. V takovém případě CK musí závazně vyžádat u letecké společnosti nebo hotelu požadovaná místa.

Kolik stojí storno zájezdu : V případě, že si vyberete variantu Storno, zaplatíte pouze 4 % z ceny zájezdu, letenky, ubytování apod. U varianty Storno Plus, kdy můžete zrušit cestu také kvůli potížím osob, které s Vámi neměly cestovat, bude pojištění stát 7 % z celkové ceny služeb.

Kdy se vyplati koupit Last minute

Zájezdy Last minute doporučujeme : nejméně týden i více dní před odletem, vybírejte si hotely a destinace které se Vám líbí a my Vám pohlídáme cenu a volné kapacity. Rezervace bývá většinou pár hodin nebo 1 den. S klienty jsme ve stálém spojení a sledujeme vývoj ceny a počet volných míst.

Kdy jsou nejlevnější letenky v rámci týdne V úterý, středu a čtvrtek. Nejdražší letenky pak zpravidla najdete s odletem o víkendu, o svátcích nebo v dovolenkové sezoně. Svou roli hraje samozřejmě také hodina odletu – levně nakoupíte především v okrajových denních hodinách.V případě, kdy tě limituje třeba práce nebo partner, je nejvýhodnější nakupovat letní dovolenou už na podzim, případně pod stromeček nebo nejpozději do 31. ledna následujícího roku. Některé z cestovních kanceláří nabízejí výhodný nákup třeba až do 28.2. Omrkni nabídku třeba od Fischer nebo Exim tours.

Kdy je nejlepší kupovat zájezd : Rychlost je výhodou

Vůbec největší slevy, výhody a výběr je na začátku prodeje. Když máte „svoji“ vyzkoušenou cestovní kancelář, která organizuje zájezd tam, kam chcete jet, tak pokud dotyčná cestovní kancelář zahájila prodej již v prosinci, byl nejlepším termínem prosinec.