Co to je aktivátor?
Aktivátory slouží k urychlení vytvrzování při nízkých teplotách nebo při větších spárách. Primery naopak zajišťují adhezi k nesmáčivým a hůře lepitelným povrchům. S jejich pomocí lepidlo zlepší vytvrzení a přilnavost.Aktivátor vln je stylingový prostředek, který obsahuje velké množství proteinu, čímž pomáhá vlasům v jejich přirozeném vlnění. Používá se v kombinaci s dalšími stylingovými prostředky.Astra Aktivátor ( na sliz) – 500 ml. Aktivátor se používá k vytvoření plastické hmoty(slizu) z lepidla na bázi PVA. Roztok by měl být přidáván do lepidla postupně, za stáleho míchání. Množství použitého aktivátoru závisí na množství lepidla a očekávaném účinku.

Co poškozuje vlasy : Mezi hlavní příčiny poškození vlasů patří vysoušení fénem, žehlení vlasů, používání kulmy a barvení.

Co vysušuje vlasy

Mezi hlavní příčiny suchých vlasů patří v první řadě teplý vzduch, který je nejvíce způsobený častým fénováním či žehlením vlasů, ale samozřejmě také dalšími negativními faktory jako jsou slunce, slaná voda, chlór, časté barvení či odbarvovaní vlasů a další nepříznivé vlivy.

Jak si doma vyrobit sliz : Na sliz bez lepidla potřebujete jen šampon (nebo kondicionér) a kukuřičný škrob, které smíchejte v poměru 1:2 a poctivě uhněťte. Za pár minut je hotovo. Pokud se sliz trhá, přidejte šampon, pokud je lepivý, dejte víc škrobu. Úplně stejným způsobem sliz vyrobíte také z jaru a hladké mouky, opět volte poměr 1:2.

NÁVOD NA VÝROBU SLIZU KROK ZA KROKEM:

  1. Do misky nalij slizové lepidlo.
  2. Po kapkách přidávej aktivátor.
  3. Přidáváním aktivátoru po kapkách vyrob takový sliz, který ti bude nejlépe vyhovovat.
  4. Až bude sliz hotový, přidej do něj barvu.
  5. Pořádně ji do Megaslizouna zapracuj.


Ano, vlasům v podstatě škodí všechno. Mytí, foukání, žehlení, česání, kartáčování apod., ale to pouze tehdy, pokud to děláme nesprávným způsobem.

Co opravdu funguje na vlasy

Do jídelníčku zařaďte vajíčka, avokádo, ořechy, ryby, kurkumu, a lněná semínka. Vhodný je i řecký jogurt, kde se nachází velké množství vitaminu B5, který podporuje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání. Doporučuji také užívat doplňky stravy. Vybírejte opět spíše z těch, jejichž účinnost potvrdily klinické testy.Lékaři specializující se na vypadávání vlasů doporučují zařadit také vitamíny na vlasy, které jsou nabité vitamíny a minerály pro posílení růstu vlasů a nehtů. Ve složení hledejte především biotin, hořčík, zinek, vitaminy A, B, C, E či kyselinu listovou nebo pantotenovou.Sliz z roztoku na kontaktní čočky

Při tvorbě slizu potřebujete kromě lepidla a barviv s třpytkami na zkrášlování také aktivátor. Jak je výše zmíněno, tyto návody budou bez aktivátoru Borax. Vhodnou alternativou je roztok na kontaktní čočky, který se dá koupit zhruba za 100 korun.

Nejlepší aktivátor na výrobu slizu! Stačí pár kapek a z lepidla se stane skvělý a natahovací sliz. Bezpečný, nezávadný, netoxický!

Po čem opravdu rostou vlasy : Zařaďte proto do jídelníčku vajíčka, ořechy, lněná semínka, ryby, řecké jogurty a potraviny bohaté na vitamin A a B5. Důležitá je také aminokyselina cystein, která zrychluje růst vlasů a nachází se v potravinách bohatých na proteiny – a také pšeničných otrubách či v kuskusu.

Co rozpustí vlasy : Z domácích zásob vyzkoušejte použití soli, kypřícího prášku či jedlé soli v kombinaci s octem a horkou vodou. Pozor však, stejně jako hydroxid sodný i tato varianta po zalití horkou vodou prská. Instalatérské péro na odpad. Jeho použití je vhodné až tehdy, pokud je problém příliš hluboko.

Po čem nejvíce rostou vlasy

Nejvyhledávanější složkou pro rychlejší růst vlasů je kofein. Kofein nás dokáže nakopnout při ranní únavě, stejně tak dokáže nakopnout i vlasové folikuly k růstu a pomáhá předejít vypadávání. Zlepšuje totiž prokrvení pokožky hlavy, což je jeden ze zásadních aspektů optimálního růstu vlasů.

Vhodné potraviny, které zlepší kondici a zvýší hustotu vašich vlasů, jsou například vejce, citrusové plody, hnědá rýže, ústřice, některé druhy ořechů, losos, čočka nebo jogurt. Množství potřebných živin dodá vašim vlasům také listová zelenina, jako například kapusta, špenát nebo mangold.Zařaďte proto do jídelníčku vajíčka, ořechy, lněná semínka, ryby, řecké jogurty a potraviny bohaté na vitamin A a B5. Důležitá je také aminokyselina cystein, která zrychluje růst vlasů a nachází se v potravinách bohatých na proteiny – a také pšeničných otrubách či v kuskusu.

Jak si vyrobit sliz bez Aktivátoru : potravinářské barvivo

Do mísy si nasypejte dva hrnky kukuřičného škrobu, přidejte hrnek vlasového kondicionéru a pořádně promíchejte. Směs se nesmí rozpadat, zároveň by se ale také neměla příliš lepit na prsty. Množství surovin následně přidávejte podle toho, jak velký sliz chcete mít.