Co znamená kontrolka vykřičník?
Vykřičník v trojúhelníku svítící červeně značí problém kritický, kterým může být například nízký tlak oleje. Rozsvícená oranžová kontrolka oleje znamená nutnost jeho dolití, ale také zkontrolování, zda nikde neuniká. Oranžově svítící vykřičník v kolečku, které je navíc ozubené značí problém s převodovkou.Kontrolky na palubní desce najdeme ve třech barvách, stejně jako na semaforu: Zelená – „můžeš jet“ (= funkčnost systému) Oranžová – „pozor“ (= varování před potenciálním problémem) Červená – „stůj“ (= upozornění na již vzniklý problém vyžadující vaši pozornost)Na nedostatečné rozlišení fotografií upozorňují výstražné vykřičníky (najedete-li kurzorem na vykřičník, zobrazí se vám více informací). Žlutý vykřičník se objeví u fotografií, které sice nelze vytisknout v perfektní kvalitě, ale pokud nepatříte k opravdu náročným tvůrcům, výsledek by vás měl uspokojit.

Co dělat když se rozsvítí kontrolka motoru : Pokud světlo kontrolky motoru začne blikat během jízdy, zastavte vozidlo a vypněte motor.

Proč svítí oranžová kontrolka motoru

Oranžová kontrolka motoru značí nesprávné spalování paliva. Příčin může být celá řada – od vadné lambda sondy až po vstřikovače či EGR ventil. Někdy může kontrolku doprovázet i přepnutí motoru do nouzového režimu. Můžete pokračovat v jízdě, ale co nejdříve navštivte autoservis, kde závadu odhalí.

Co znamená vykřičník v Kolecku v autě : Brzdy: Když červená kontrolka vykřičníku v kolečku svítí, je to nejčastěji zcela banálně kvůli zatažené či neúplně povolené ruční brzdě; stává se, že ji nespustíte až dolů a kontrolka stále svítí.

Brzdy: Když červená kontrolka vykřičníku v kolečku svítí, je to nejčastěji zcela banálně kvůli zatažené či neúplně povolené ruční brzdě; stává se, že ji nespustíte až dolů a kontrolka stále svítí.

Napovědět by nám měla barva signalizace – žluté a oranžové značí drobnou závadu či nedostatek, červené závažnější problém, se kterým bychom neměli pokračovat v jízdě. Naopak zelené kontrolky značí, že je funkce v chodu – například světla, tempomat či zvolený jízdní režim.

Proč se klepe motor

Nejčastější příčinou klepání motoru je detonace paliva. Detonace se vyskytuje, když palivo nehoří řádně v určité části spalovacího cyklu a dochází k explozivním reakcím. To může být způsobeno nevhodným palivem, špatnou kvalitou paliva, nesprávným časováním zapalování, příliš vysokou kompresí nebo přehříváním motoru.Kontrolka brzd: Jakmile se rozsvítí červený brzdový indikátor s vykřičníkem uprostřed, na nic nečekejte a až to bude bezpečné, tak zastavte vozidlo. Je totiž dost pravděpodobné, že nemáte dostatek brzdové kapaliny, což velice fatálně ovlivňuje brzdný účinek samotné soustavy.Napovědět by nám měla barva signalizace – žluté a oranžové značí drobnou závadu či nedostatek, červené závažnější problém, se kterým bychom neměli pokračovat v jízdě. Naopak zelené kontrolky značí, že je funkce v chodu – například světla, tempomat či zvolený jízdní režim.

Kontrolka imobilizéru

Pokud se rozsvítí červená kontrolka s klíčem, který připomíná ten na vaší klíčence, značí to, je aktivní elektronický imobilizér. Imobilizér je zařízení, které brání vozu v pohybu, pokud nepoužíváte správný klíč.

Co znamená univerzalni vystraha : Univerzální výstraha „STŮJ! “. Řada nákladních automobilů je vybavena touto univerzální červenou kontrolkou, která stručně a jasně řidiči říká, aby zastavil vozidlo a vypnul motor, případně aby se vůbec nerozjížděl. Tvar může být kruhový nebo trojúhelníkový, vždy je však doplněn vykřičníkem.

Co delat kdyz klepe motor : Mechanické klepání

Pokud se například nedostatečně maže ložisko klikového hřídele, zahřívá se a může dojít k jeho deformaci. Deformované ložisko pak vede přímo k deformaci klikové hřídele. Pokud tedy uslyšíte během celé jízdy kovové klepání, které neutichá v jakýchkoli otáčkách, okamžitě jeďte do servisu.

Jak poznat že klepe motor

Příklady hluku (klepání) signalizujících závadu

Závadu klikového hřídele poznáte podle kovového suchého zvuku, přičemž rychlost klepání se zvyšuje s rostoucími otáčkami. Příliš velká vůle v hlavním ložisku je poznat podle nepravidelného ostrého zvuku s přestávkami. Tento zvuk je nejpatrnější při rozjíždění.

Brzdy. Běžně se kontrolka s červeným vykřičníkem rozsvítí při zatáhnutí ruční brzdy. Pokud se kontrolka rozsvítí, když ruční brzdu nemáte zataženou, naznačuje to pravděpodobně problém v brzdové soustavě. Může se jednat například o nedostatek brzdové kapaliny, nebo v horším případě o vážnější závadu na brzdách.Kontrolku brzd zaznamenáte, kdykoli zatáhnete ruční brzdu. Pokud však zataženou ruční brzdu nemáte, je problém někde jinde. V lepším případě se jedná o nedostatek brzdové kapaliny, v horším případě je to závada na brzdách. Ze všeho nejdříve tedy zkontrolujte množství kapaliny a v případě potřeby doplňte.

Co znamenaji znaky v autě : Vysvětlení všech kontrolek v autě najdete zde. Kontrolky v autě mohou svítit zeleně, oranžově (žlutě) nebo červeně. Zelené kontrolky jsou informativní, oranžová barva značí výstrahu a varují řidiče před problémem. Červené kontrolky již značí vážný problém s autem a je třeba je ihned řešit.