Jaký bazén do země?
u zapuštěného betonového bazénu v průměru 20 000 až 35 000 EUR; u zapuštěného nekonečného nebo zrcadlového bazénu v průměru 20 000 až 50 000 EUR; u přírodního bazénu mezi 30 000 a 60 000 EUR; za bazén krytý přístřeškem v průměru 25 000 až 35 000 EUR.Laminátový bazén vychází nejlépe v poměru ceny a kvality

Ke sklolaminátovým neboli laminátovým bazénům nás dovedly roky zkušeností. Ty, které jsme stavěli před 20 lety, stále slouží bez nutnosti oprav nebo výměn. Cenově vyjdou jen o kousek dráž než plastové bazény, jejich zabudování do země je dokonce méně nákladné.Plechový bazén s vnitřní fólií je nejlevnější bazén hned po nafukovacím. Na druhém místě a už o dost dražší jsou bazény plastové. Zabudované fóliové a plastové bazény vydrží zhruba 10 – 15 let a hodí se spíš jako provizorní řešení. Nejdražší variantou jsou bazény nerezové.

Jak vybrat zapuštěný bazén : Zapuštěný bazén si můžete vybrat z různých tvarů, velikostí a materiálů jako je: plast, sklolaminát, beton a nerez. Oproti nadzemním bazénům nejste příliš omezeni rozměry, ty mohou dosahovat i několik desítek metrů. To by v případě nadzemních bazénů nebylo kvůli stabilitě možné.

Kolik stojí roční provoz bazénu

Většinu domácností, které se budou koupat od poloviny června do poloviny září, tak vyjde roční provoz bazénu na 4 400–6 200 Kč. Při prodloužení koupací sezóny a využití tepelného čerpadla se částka kvůli elektřině zvyšuje, maximem je nicméně 11 300 Kč při půlročním provozu.

Kolik cm betonu pod bazén : V každém případě doporučujeme, aby hrana bazénu nakonec přesahovala 10 cm nad okolní terén. Po vykopání a odvodnění (případně po provedení štěrkového lože ) stavební jámy se provede alespoň 10-15 cm tlustá základová deska z betonu B 25 (B 225).

Zaručuje, že vodu nebude potřeba vypouštět až několik sezon. Při správné a pravidelné péči o bazénovou vodu ji stačí vyměnit až po několika sezonách.

Bez bazénového lemu ani ránu. Jako bazénový lem se označuje dlažba okolo zapuštěného bazénu, která se používá k ohraničení a překrytí jeho horního okraje. Nejenže zakrývá případné nerovnosti, ale slouží také jako bariéra proti vylévání vody z bazénu i jeho znečišťování z okolního prostředí.

Co se dává pod bazén

PODLOŽÍ POD BAZÉN

Především z důvodu bezpečnosti a také s péčí o dno bazénu. Ideálním podložím je jemný písek, měkká tráva bez drnů nebo například starý koberec či lino. Samozřejmostí je také beton či zámková dlažba.Cena kompaktního nerezového bazénu se skimmerem o rozměru 7 x 3 m začíná od 850 000 Kč (bez technologie). Cena za dopravu je individuální, cena za instalaci a zaškolení uživatele je 55 000 Kč. Doba dodání nerezového bazénu se pohybuje okolo 3 měsíců od objednání, záleží na výběru materiálů i provedení.Obsyp zapuštěného bazénu pomocí keramického kameniva Liapor je snadný a rychlý. Lze jej použít při realizaci všech typů zapuštěných bazénů (plastových, ocelových, betonových, atd.). Postup je obdobný, jako při využití jakéhokoliv jiného kameniva.

Pokud potřebujete, aby byla voda teplá hned ráno, investujte do bazénového tepelného čerpadla. Stojí kolem 30 000 Kč a běží na elektřinu, ale pracuje efektivně. Z každé spotřebované kilowatthodiny vyrobí zhruba 3 kWh tepelné energie.

Kolik zere Bazenova filtrace : U privátních bazénů doporučujeme filtrovat celkový objem bazénové vody minimálně 2× denně. Vždy však záleží na zatížení bazénu. Čím je bazénová voda teplejší a čím více se v bazénu koupete tím více by se mělo filtrovat.

Co dát na dno bazénu : Ideálním podložím je jemný písek, měkká tráva bez drnů nebo například starý koberec či lino. Samozřejmostí je také beton či zámková dlažba. Podloží by mělo být bez nečistot, a především bez kamenů a dalších ostrých předmětů, které by mohly poničit dno bazénu.

Jak izolovat dno bazénu

Pro izolaci bude vhodný již zmíněný extrudovaný polystyren (tj. extrudovaný polystyren XPS). Tento materiál má vynikající izolační vlastnosti a je mnohem odolnější vůči zatížení než běžný polystyren, díky čemuž může účinně odizolovat dno bazénu od země bez rizika jeho deformace.

Stačí do vody nasypat velké množství mořské soli v příslušné koncentraci. Doporučuje se na jeden kubický metr asi 3 kg soli. Jinak se ale všeobecně objevují stále více chemické čisticí přípravky šetrné, přičemž šetrnost spočívá obvykle právě v absenci chloru.Existují způsoby, jak množství chloru ve vodě minimalizovat, například pomocí kyslíkové nebo bromové chemie.

  • Kyslík. Pokud jste na chlor alergičtí, zkuste výrobky na kyslíkové bázi.
  • Brom.
  • Kyslíková bomba.
  • Ozáření UV lampou.
  • Sůl nad zlato.
  • Dezinfekce ozonem.

Jak srovnat zem pod bazenem : K vyrovnání terénu je nejlepší použít prkno nebo lamelu o délce rovnající se průměru bazénu. Desku umístěte na vybrané místo a postavte na ni vodováhu. Otáčejte deskou kolem jejího středu, dokud nebude povrch dokonale rovný. Nezapomeňte, že půda v místě, kde bude stát bazén musí být řádně zpevněná.