Kdy jsou prázdniny v Polsku?
Státní svátky v Polsku 2024

Státní svátek Datum Státní svátky – obchody
Velikonoční pondělí 1. dubna (2024) zavřeno
Svátek práce 1. května zavřeno
Den ústavy 3. května zavřeno
Letnice 19. května (2024) zavřeno

Pokud jedete k moři či jinam na dovolenou do Itálie, hodí se kromě zřízeného online cestovního pojištění také vědět, kdy mají tamní děti letní prázdniny. Letos mají v Itálii prázdniny od soboty 29. června do neděle 1. září 2024.Jarní prázdniny ve školním roce 2023/2024 jsou jako obvykle dlouhé týden a konají se v rozmezí od 5. února 2024 do 17. března 2024 podle jednotlivých okresů.

Kdy jsou v Německu letní prázdniny : Letní prázdniny v Německu v roce 2021

Spolková země Termín letních školních prázdnin v roce 2021
Berlín 24.6. – 6.8.
Braniborsko 24.6. – 7.8.
Brémy 22.7. – 1.9.
Hamburg 24.6. – 4.8.

Kdy jsou obchody v Polsku zavrene

Do Polska určitě nejezdi o státních svátcích. Poláci stejně jako my o svátcích vyráží na výlety, takže je všude plno. Nakupovat také nejezdi, obchody mají o svátcích a také v neděli zavřeno.

Kdy je otevřeno v Polsku v neděli : Otevírací doba. Polské obchody mívají otevřeno od pondělí do pátku od ranních hodin do pozdního odpoledne i večera v případě větších supermarketů. V sobotu počítejte s kratší provozní dobou, v neděli pak obchody nejsou otevřené vůbec. Výjimkami jsou obchodní centra.

Vůbec nejkratší prázdniny mají děti ve švýcarském kantonu Aargau, pouhých pět týdnů. Rekordmani jsou pak Italové, kteří si užijí 14 týdnů letního volna. Dlouhé prázdniny čekají taky děti na prvních stupních v Bulharsku, kde si dopřávají volno 15 týdnů.

Italové jsou zvyklí trávit dovolenou u moře, a to vždy ve stejném období. Tímto termínem je srpen – doba, kdy se všechny velké i menší továrny hromadně zavírají a Italové vyrážejí k moři. Dříve bývala typická dovolená 3–4 týdny, kdy se pronajala velká vila u pláže a sešla se zde na dovolené celá rodina.

Kdy mají děti v Polsku prázdniny

Letní prázdniny v Polsku letos začínají už 25. června a trvají do konce srpna.Jarní prázdniny v Polsku

Probíhají ve čtyřech termínech na přelomu ledna a února.Letní prázdniny v Chorvatsku jsou od 24. června do 30. srpna 2024.

Termíny letních prázdnin v Evropě 2024

Německo
Anglie 5.7. – 3.9.
Severní Irsko 20.7. – 1.9.
Skotsko 29.6. – 13.8.
Wales 23.7. – 1.9.

Kdy jsou v Polsku státní svátky : Státní svátky v roce 2024 – Polsko

Datum Svátek
4. červen (út) Boží tělo
15. srpen (čt) Nanebevzetí Panny Marie
1. listopad (pá) Svátek Všech svatých
11. listopad (po) Svátek nezávislosti

Kdy jsou polske obchody zavrene : Do Polska určitě nejezdi o státních svátcích. Poláci stejně jako my o svátcích vyráží na výlety, takže je všude plno. Nakupovat také nejezdi, obchody mají o svátcích a také v neděli zavřeno.

Kdy mají v Polsku zavřené obchody

Zákon omezující nedělní obchodování vstoupil v Polsku v platnost 1. března 2018. Na začátku roku 2018 zákaz neplatil první a poslední neděli v měsíci. Od ledna 2019 bylo možné nakupovat pouze poslední neděli v měsíci.

Na konci května nebo začátku června začínají prázdniny například v pobaltských zemích. Během první poloviny června pak začínají prázdniny i v Bulharsku, ve Finsku, v Chorvatsku, v Itálii, v Maďarsku nebo v Řecku.Školní rok v Americe trvá obvykle devět a půl měsíce – od konce srpna nebo začátku září do poloviny nebo konce června. Mladí lidé tak mají o letních prázdninách přibližně dva a půl měsíce na to, aby se věnovali aktivitám, které jsou pro ně smysluplné.

Kdy nejezdit do Itálie : Kdy nejezdit Jestliže nad cestou autem do Itálie opravdu uvažujete, máme závěrem ještě jednu radu, a to kdy nejezdit. Nejhorší termín vůbec už je za námi – poslední červnový víkend, kdy začínají prázdniny v Česku, Rakousku a vybraných spolkových zemích Německa.