Jak darovat do potravinové banky?
Pokud potřebujete potravinovou pomoc, postupujte následovně – nejprve vyhledejte potravinovou banku, která poskytuje potraviny ve vašem regionu. V seznamu jejích odběratelů vyberte organizaci, ke které to máte ze svého domova nejblíže. U ní pak můžete zažádat o potravinovou pomoc.Potraviny je možné darovat potravinovým bankám sdruženým v České federaci potravinových bank nebo jejich členským organizacím, které mohou zboží odebírat např. lokálně v konkrétním obchodě. Pro informace o organizacích, které by od vás mohly potraviny odebírat, prosím kontaktujte nejbližší potravinovou banku ».Darovat můžete nejen trvanlivé potraviny a drogerii, ale i to nejcennější – Váš čas. Využijte registrační formulář a staňte se součástí jedné z největších dobrovolnických akcí v České republice. „Dobrovolníci nejsou placeni – ne proto, že jsou bezcenní, ale proto, že jsou k nezaplacení.

Kdo má narok na potravinovou pomoc : PRO KOHO JE POMOC URČENA Je důležité zdůraznit, kdo potravinovou pomoc využívá. Jedná se především o rodiče samoživitele, vícečetné rodiny, děti a mladiství v nepříznivé životní situaci, senioři, invalidé a další osoby sociálně vyloučené nebo žijící v sociálně vyloučených lokalitách.

Kdy je Potravinova sbirka

V partnerských online obchodech můžete nakoupit trvanlivé potraviny a drogerii, které pak poputují do regionálních potravinových bank. Online sbírka probíhá od 9. do 23. dubna 2024.

Jak získat zdarma jídlo : Najít organizaci

Potravinové banky většinou neposkytují potraviny přímo osobám v nouzi, ale dělají to prostřednictvím odběratelských neziskových organizací a nově i prostřednictvím Výdejen potravinové pomoci. Níže získáte kontakt na potravinovou banku, která působí ve Vašem regionu.

Potravinové banky jsou taková střediska, kde se schraňující potraviny, které by se jinak vyhodily kvůli natrženému obalu, špatné etiketě nebo docházející době trvanlivosti. Toto zachráněné jídlo se dále distribuuje do neziskových organizací po celém Česku, jejichž prostřednictvím mohou už obdržet pomoc potřební.

Podzimní Sbírka potravin vynesla 520 tun zboží Češi i v krizi pomáhají potřebným. Podzimní Sbírka potravin vynesla 520 tun zboží Dary od zákazníků opět přispěly k naplnění skladů potravinových bank Vysoká inflace a zdražován…

Co to je potravinová banka

Česká federace potravinových bank je zastřešující organizací potravinových bank v České republice. Zastupuje je na národní i nadnárodní úrovni a provozuje centrální sklad. Potravinové banky jsou neziskové organizace, které shromažďují potraviny a distribuují je odběratelským dobročinným organizacím.Vařte i bez masa

Jíst méně masa je také dobrý způsob, jak ušetřit peníze a současně obohatit jídelníček o rostlinné zdroje bílkovin, které jsou levné a velmi výživné. Plánujte si do jídelníčku pravidelně luštěniny, tofu, tempeh nebo pokrmy s vejci, například špenát nebo fazolky, květákový mozeček, lečo apod.Velmi skromné a levné jídlo jsou pečené brambory, brambory s tvarohem, bramborové knedlíky se smaženou cibulkou nebo neodolatelné bramboráky. Milovníci sladkého jistě vyzkouší bramborové šišky s mákem nebo strouhankou, sladké knedlíky z bramborového těsta, škubánky a lokše.

Ve sklepích máme většinou i uloženy zásoby kompotů, zavařenin a dalších potravin. Prošlé potraviny je třeba sesypat a vyhodit do směsného odpadu.

Kolik se vybralo na potravinové sbírce : Podzimní Sbírka potravin definitivně skončila. Dohromady se vybralo 580 tun zboží pro potřebné Zájem Čechů o darování zboží potřebným skupinám obyvatel průběžně narůstá Počet osob v tíživé životní situaci narostl kvůli koronavirové epidemii až o 60 % Sbírka v obchodech 20. listopadu…

Jak ušetřit peníze za jídlo : Jak ušetřit na jídle Tady je 7 užitečných tipů

 1. Naplánujte si jídelníček a podle něj nakupujte.
 2. Nenechte se zbytečně zlákat slevami.
 3. Chystejte si doma svačiny a obědy.
 4. Neplýtvejte jídlem a vařte z toho, co zrovna máte v lednici.
 5. Zužitkujte všechny části potraviny.
 6. Udělejte si vlastní zahrádku plnou jídla.

Co uvařit za 100 Kč

Vaříme levně: Recepty na jídlo do 100 korun

 • Sýrový chléb. Recept ještě nebyl hodnocen 5,0.
 • Brambory zapečené s medvědím česnekem, sýrem a smetanou v remosce. Recept ještě nebyl hodnocen 5,0.
 • Bramborový bochníček.
 • Gazdovský chléb.
 • Pečené batáty.
 • Krkonošské kyselo.
 • Jitčin ovocný koláč
 • Čočková pomazánka s Lučinou a mrkví


Vařte i bez masa

Jíst méně masa je také dobrý způsob, jak ušetřit peníze a současně obohatit jídelníček o rostlinné zdroje bílkovin, které jsou levné a velmi výživné. Plánujte si do jídelníčku pravidelně luštěniny, tofu, tempeh nebo pokrmy s vejci, například špenát nebo fazolky, květákový mozeček, lečo apod.

 1. Zapečené těstoviny s kuřecím masem a špenátem. Hlavní chody.
 2. Zapečené brambory s mletým masem. Hlavní chody.
 3. Vepřové nudličky s okurkami. Hlavní chody.
 4. Kuře na paprice se smetanovou omáčkou. Hlavní chody.
 5. Čočka na kyselo. Hlavní chody.
 6. Rychlá kuřecí čína. Hlavní chody.
 7. Vepřová kotleta s hříbkovým krémem. Hlavní chody.
 8. Žemlovka.

Co s Proslymi potravinami : Vše, co již nepotřebuji nebo nestihnu sníst a přitom je to zdravotně nezávadné – neplesnivé, nezkažené, neotevřené potraviny s označeným datem spotřeby. Prošlé ale zároveň neznamená zkažené. I potraviny po datu expirace můžete do lednice odnést.