Jak dlouho barvit vejce v cibuli?
Cibulové slupky dáme do staršího hrnce s vodou (starší smalt se obarví), přivedeme k varu a necháme z nich uvolnit barvu. Syrová, čistá, nejlépe světlá vejce se hodí na barvení víc, dobře na nich vynikne kontrast trávy a cibulové barvy.Podle vůle přidejte k vývaru buď 2 lžíce octa, nebo 2 lžičky jedlé sody. Vejce nejlépe chytají odstíny zastudena, pro silný odstín nechte vejce barvit i 12 hodin. Namodralou barvu připravíte i ze silného vývaru ibišku (např. ibiškový čaj) se lžící octa (tmavší modrá barva).Cibulové slupky vložíme do hrnce, zalijeme vodou a lehce osolíme, čímž zabráníme pozdějšímu praskání vajec při vaření. Obsah hrnce přivedeme k varu a vaříme na středním stupni asi 10 minut, během kterých se uvolní barvivo. Pokud nemáme dost slupek, přidáme sáček černého čaje, který s barvením pomůže.

Kolik slupek na barvení vajec : Barvivo: 500 ml vody, slupky z 10 žlutých cibulí a 2 lžíce octa. Pokud chcete dosáhnout jednolité a krásně syté barvy, doporučuji barvit zatepla. Barvení zastudena dává o fous živější barvy a vejce budou mít na povrchu i mírnou texturu.

Jak dlouho barvit vajíčka v cibuli

Vaříme cca 15 -30 min na mírném ohni. Postupně kontrolujeme barvu vajec. Čím déle je v barevné vodě necháme, tím budou tmavší. Hotová vejce vyndaváme na připravený ubrousek a necháme oschnout.

Jak přírodně obarvit vajíčka : Červená barva byla nejenom symbolem lásky, ale také měla chránit před zlými démony. Pro svěží jarní barvu využijte barvicí schopnosti špenátu nebo kopřivy, za vyzkoušení také stojí petrželová nať. Pro svěžejší odstín doporučujeme do „vývaru“ přidat špetku kmínu. O krásně modrá vajíčka se postarají listy červeného zelí.

Přírodní barvení velikonočních vajíček cibulí, červeným zelím, řepou, kurkumou, čajem i kávou. Efektní a levné – to je přírodní barvení velikonočních vajec, které si získává čím dál více příznivců. S dosažením překrásných odstínů vám pomůžou cibulové slupky, kurkuma, červené zelí, řepa, špenát, káva i černý čaj.

Vysvětlení: Přidáváním soli do vody se zvyšuje její hustota. Jakmile hustota slaného roztoku bude větší než hustota vejce, vajíčko začne stoupat ke hladině.

Jak dlouho vařit Cibulačku

Vhoďte bouqet garni a počkejte, než se víno zcela vyvaří (až přičichnete a neucítíte alkohol, je to v pořádku). Podlijte horkým vývarem, přidejte sůl, pepř a nechte pomalu vařit zpola zakryté 45 – 60 minut. Po této době máte hotovo, případně si polévku dochuťte solí a čerstvě mletým pepřem.Využijte k tomu např. ekologický prostředek na nádobí, postačit by ale měla i teplá voda se špetkou jedlé sody. Do hrnce vložte přírodní barvící materiál (viz níže), zalijte vodou (cca 750 ml), mírně osolte a přidejte 2 lžíce octa. Přiveďte k varu, přidejte vajíčka a nechte dalších 10 minut vařit.Vařte vajíčka se lžící sody

Do vody, ve které budete vařit vejce, přidejte polévkovou lžíci sody bicarbony. Už jsme nastínili záležitost zásaditosti v souvislosti s časem, který vejce stráví v lednici. Přidáním sody se tento proces ještě urychlí. Výsledek je takový, že skořápka se od vajíčka oddělí téměř sama.

Před samotným barvením je důležité vajíčka pořádně umýt a odmastit. K tomu výborně poslouží obyčejný ocet.

Jak obarvit vajíčka fixem : Zdobení vajíček fixy

Postačí k tomu jedno stříknutí z rozprašovače. Vajíčko umístíme na vybarvený podklad a zabalíme tak, aby se barevné části ubrousku či folie dotýkaly celé plochy vajíčka. Chvíli jemně „pomačkáme“, abychom barvu na vajíčko přenesli, rozbalíme a necháme uschnout.

Jak spravne obarvit vejce : Asi nejznámějším postupem je barvení vajíček pomocí cibulových slupek. Hnědá vajíčka získáte také povařením s dubovou kůrou, o tmavší hnědou se pak postará vaření v silné kávě se lžící octa nebo luhování v silném černém čaji. Nejtmavších odstínů docílíte vařením vajíček ve vodě spolu s dávkou sazí.

Jak odmastit vajíčka před barvením

Před samotným barvením je vajíčka třeba omýt a nejlépe odmastit octovou nebo jarovou vodou, aby se na skořápky barvy lépe chytaly.

Jak dlouho vařit vejce Uvařit vajíčka není nic složitého. Nechte je ohřát na pokojovou teplotu a teprve pak vložte do vroucí vody. V ten moment zapněte stopky a počítejte: 3 minuty pro pošírované vejce; 5 minut pro vajíčka naměkko; 7 minut pro vajíčka s tekutým středem zvaná nahniličko; 10 minut pro vajíčka natvrdo.Bojíte se, že vám vejce během varu popraská Přidejte do vroucí vody trochu octa ještě předtím, než vajíčka do horké lázně ponoříte. Pokud vejce praskne, ocet přispěje k tomu (stejně jako sůl), aby nevyteklo celé, ale ztuhlo a zatáhlo se v místě úniku do vody.

Jaké koření se dává do Cibulačky : Do hrnce dáme máslo, které pomalu rozpustíme a pak přihodíme na půlkolečka nakrájenou oloupanou cibuli, kterou restujeme s bobkovým listem a dalším kořením (šalvěj, tymián atd.). Restujeme a mícháme vařečkou, nejdříve zprudka, aby nám cibule změkla (cca 5 minut).