Jak funguje last minute?
Zájezdy Last minute doporučujeme : nejméně týden i více dní před odletem, vybírejte si hotely a destinace které se Vám líbí a my Vám pohlídáme cenu a volné kapacity. Rezervace bývá většinou pár hodin nebo 1 den. S klienty jsme ve stálém spojení a sledujeme vývoj ceny a počet volných míst.Nákup dovolené na splátky

Každý zájezd, který je objednán déle než 30 dnů před termínem realizace je možno hradit minimálně ve dvou splátkách. Zpravidla platí, že při objednání zájezdu je splatných 25-50% z ceny a doplatek nejpozději 30 dnů před odletem.V souvislosti s Last Minute zájezdy se začal v posledních letech objevovat také pojem Super Last Minute, kterým se označují zájezdy, které lze zakoupit na letišti pouze několik hodin před odletem.

Jak sehnat nejlepší last minute : Jak vybrat Last Minute dovolenou

 1. Nabídky pečlivě sledujte.
 2. Pokud nechcete odjíždět doslova za pár hodin, nabídka pro vás bude podle znalců nejvýhodnější už 2-3 týdny před termínem.
 3. Nekývejte hned na první, která se vám zalíbí.
 4. Ověřte si cenu, kterou stál zájezd ještě předtím, než se objevil v sekci Last Minute.

Kdy je last minute nejlevnější

Kdy jsou ceny nejnižší Ceny klesají na minimum zhruba dva týdny až týden před odletem. Zajímavé ceny taky můžete nalézt na odlet za pár dní nebo třeba i druhý den.

Kdy zacinaji last minute : LAST MINUTE – tyto slevy začínají platit v době, kdy se blíží termín odletu. Bývá to zhruba měsíc – měsíc a půl před odletem.

Obecně se dá říci, že zálohu nabízí většina cestovek. Obvykle zaplatíte předem mezi 1 000 – 1 500 Kč za osobu a doplatit celý zájezd musíte nejpozději 21 – 45 dní před začátkem dovolené.

Se super last minute zájezdy se pojí super slevy. Ty se většinou pohybují okolo 40 %, ale můžou se vyšplhat až na -70 %. Mrkněte na nabídku a hledejte červený rámeček.

Jak na nejlevnější last minute

Kontaktujte ihned prodejce zájezdu, který Vám ověří jeho dostupnost, a zájezd Vám zarezervuje. Sjednanou cenu je potřeba zaplatit ještě ten den, a to většinou vhotovosti na pobočce cestovní kanceláře nebo vkladem do banky prodejce zájezdu.V případě, kdy tě limituje třeba práce nebo partner, je nejvýhodnější nakupovat letní dovolenou už na podzim, případně pod stromeček nebo nejpozději do 31. ledna následujícího roku. Některé z cestovních kanceláří nabízejí výhodný nákup třeba až do 28.2. Omrkni nabídku třeba od Fischer nebo Exim tours.Stále totiž platí, že nejdražší jsou zájezdy v nepojmenovaném období mezi „first minute“ a „last minute“, tedy například měsíc dva před odletem. Zájezdy na poslední chvíli, tedy takové, které s přibližujícím se časem nástupu skutečně zlevňují, stále existují, jen je třeba si na ně počkat.

Co je „zájezd na vyžádání“ Občas se stává, že zájezd je možné rezervovat pouze v režimu „zájezd na vyžádání“, protože kontingent letenek nebo ubytovací kapacity má příslušná cestovní kancelář vyčerpána. V takovém případě CK musí závazně vyžádat u letecké společnosti nebo hotelu požadovaná místa.

Jak je to se zrusenim zájezdu : Zrušit zájezd, resp. odstoupit od uzavřené smlouvy s cestovní kanceláří může ještě před jeho zahájením jak zákazník, tak pořadatel zájezdu. V jeho případě je to ale možné pouze tehdy, když dojde ke zrušení celého zájezdu nebo porušil-li zákazník nějakou svou povinnost, například nezaplatil sjednanou cenu.

Co je to first minute : Slovní spojení First Minute pochází z angličtiny a znamená "první chvíle". Zajímavostí je, že podobně jako v případě Last Minute se v anglicky hovořících zemích v souvislosti se zájezdy používá spíše pojem First Moment (tedy "první moment").

Co to je ultra all inclusive

All inclusive Ultra / Plus / Premium

U této varianty jsou obvykle zahrnuta všechna jídla, veškeré občerstvení a alkoholické i nealkoholické nápoje. Navíc bývá v nabídce zahrnutý i importovaný alkohol, který máte také k dispozici zdarma.

Jedná se tedy zpravidla o zájezdy nabízené s velkým předstihem od vlastního termínu realizace.U first minute nakupujete při první možné příležitosti a na last minute naopak na poslední chvíli. Podle něj má obé své výhody a také nevýhody. „Statisticky koupě zájezdů na first minute rok od roku roste, je to výhodné samozřejmě nejen pro cestovní kanceláře, ale opravdu i pro klienty.

Co zařídit před odjezdem na dovolenou : Co zařídit před odletem na dovolenou

 1. Platnost pasu. zkontrolovat platnost cestovního pasu nebo občanského průkazu.
 2. Vízum v destinaci.
 3. Registr DROZD.
 4. Očkování a cestovní pojištění
 5. Tisk dokumentů
 6. Naplánovat příjezd na letiště
 7. Zvážit si zavazadla.
 8. Zbytečně se nestresovat.