Jak funguje ultra Last minute?
Jedná se tedy zpravidla o zájezdy nabízené s velkým předstihem od vlastního termínu realizace.V souvislosti s Last Minute zájezdy se začal v posledních letech objevovat také pojem Super Last Minute, kterým se označují zájezdy, které lze zakoupit na letišti pouze několik hodin před odletem.Jak funguje Last Minute Teoreticky vzato by se dalo říct, že funguje v podstatě jako standardní zájezd. S tím rozdílem ale, že tentokrát si dovolenou zamluvíte skoro těsně před jejím termínem. Last Minute zájezdy se pak pravidelně objevují zhruba měsíc před odjezdem, a to údajně za výhodnější cenu.

Kdy se vyplati koupit last minute : Zájezdy Last minute doporučujeme : nejméně týden i více dní před odletem, vybírejte si hotely a destinace které se Vám líbí a my Vám pohlídáme cenu a volné kapacity. Rezervace bývá většinou pár hodin nebo 1 den. S klienty jsme ve stálém spojení a sledujeme vývoj ceny a počet volných míst.

Jaký je rozdíl mezi inclusive a ultra inclusive

Všeobecný rozdíl mezi all inclusive a utra all inclusive je ten, že all inc. máte pouze 5 jídel denně, snídaně, svačina v baru, oběd, odpolední svačina a večeře, zatímco u utra máte jídlo a pití nonstop celý den k dispozici – včetně pití.

Co obsahuje ultra all inclusive : All inclusive Ultra / Plus / Premium

U této varianty jsou obvykle zahrnuta všechna jídla, veškeré občerstvení a alkoholické i nealkoholické nápoje. Navíc bývá v nabídce zahrnutý i importovaný alkohol, který máte také k dispozici zdarma.

Obecně se dá říci, že zálohu nabízí většina cestovek. Obvykle zaplatíte předem mezi 1 000 – 1 500 Kč za osobu a doplatit celý zájezd musíte nejpozději 21 – 45 dní před začátkem dovolené.

Našel jsem několik internetových vyhledávačů zájezdů – Invia, zajezdy.cz, last.cz… je toho plnej google .

Jak se plati last minute

Nákup dovolené na splátky

Každý zájezd, který je objednán déle než 30 dnů před termínem realizace je možno hradit minimálně ve dvou splátkách. Zpravidla platí, že při objednání zájezdu je splatných 25-50% z ceny a doplatek nejpozději 30 dnů před odletem.Jako last minute označují cestovní kanceláře nabídku míst na zájezdech, která nestačily do jistého data prodat a „na poslední chvíli“ je nabízejí se slevou. Ta v minulých letech bývala kolem 30 až 40 procent z původní ceny.Last minute letenky (letenky na poslední chvíli) jsou obvykle výrazně dražší než letenky, které koupíte s předstihem. Důvodem je to, že čím více se blíží termín odletu a tím stoupá naplněnost letadla, ceny letenek se zvyšují.

Nákup dovolené na splátky

Každý zájezd, který je objednán déle než 30 dnů před termínem realizace je možno hradit minimálně ve dvou splátkách. Zpravidla platí, že při objednání zájezdu je splatných 25-50% z ceny a doplatek nejpozději 30 dnů před odletem.

Co znamená 24 h all inclusive : Nejlepší typ all inclusive a obsahuje: neomezenou konzumaci jídla i pití včetně importovaného kvalitního alkoholu, některé hotely opět nabízí tento servis do určité hodiny, některé hotely nabízí 24 hodin denně – opět, raději si ověřte před zakoupením.

Co je ultra all inclusive Turecko : Ultra all inclusive (24 hour all inclusive)

Jedná se o stejný typ stravování jako all inclusive. Navíc bývá v nabídce zahrnutý i importovaný alkohol, který máte v ceně.

Kolik je storno poplatek za dovolenou

Pokud onemocníte nebo jinak prokážete, že jste na dovolenou nemohli odjet, pojišťovna vám proplatí až 80 % storno poplatků zpět. Zbylých 20 % je u většiny pojistitelů účtovaných jako spoluúčast. Tedy částku, kterou se pojištěná osoba přímo podílí na pojistném plnění.

Co je „zájezd na vyžádání“ Občas se stává, že zájezd je možné rezervovat pouze v režimu „zájezd na vyžádání“, protože kontingent letenek nebo ubytovací kapacity má příslušná cestovní kancelář vyčerpána. V takovém případě CK musí závazně vyžádat u letecké společnosti nebo hotelu požadovaná místa.All inclusive Ultra / Plus / Premium

U této varianty jsou obvykle zahrnuta všechna jídla, veškeré občerstvení a alkoholické i nealkoholické nápoje. Navíc bývá v nabídce zahrnutý i importovaný alkohol, který máte také k dispozici zdarma.

Kdy je nejlepší koupit zájezd : Vůbec největší slevy, výhody a výběr je na začátku prodeje. Když máte „svoji“ vyzkoušenou cestovní kancelář, která organizuje zájezd tam, kam chcete jet, tak pokud dotyčná cestovní kancelář zahájila prodej již v prosinci, byl nejlepším termínem prosinec.