Jak natřít pozink?
Pokud se rozhodnete natírat čerstvý pozink doporučuji polymérovou barvu Pegarust. Je to membránová barva, vytváří stabilní vysoce pružný film (až 200% pružnosti). To zabezpečuje dlouhou odolnost i při použití na velkých plochách jako jsou například střechy nebo konstrukce.Na očištěný pozinkovaný plech je možné použít jednovrstvé barvy S2820 Hostagrund 2v1 zinex nebo S2177 Hostagrund prim. Použitelná je i základní barva S2003 Formex + vrchní email S2013 Industrol .Pozinkování zajišťuje životnost pletiva nejméně 20 až 40 let v náročných oblastech průmyslové sféry a 50-100 let v běžném využití. Ocelový drát je chráněn zinkováním hned třikrát. Zinkový povlak koroduje ve srovnání s ocelí velmi pomalu a stejnoměrně, proto lze životnost tohoto materiálu velmi dobře predikovat.

Čím natřít pozinkované okapy : na očištěný pozinkovaný plech je vhodná velmi kvalitní jednovrstvá barva s 2810 hostagrund na pozink, která vykazuje dobrou přilnavost i k novému, nezoxidovanému pozinku a dobře odolává povětrnostním vlivům.

Čím natřít starší pozinkovaný plech

Vhodnými nátěrovými hmotami na pozinkovaný plech jsou jednovrstvé barvy S2810 Hostagrund 2v1 na pozink (velmi kvalitní), S2141 Fest-B nebo základní barva S2003 Formex + vrchní email U2029 Industrol profi, S2014 Industrol na konstrukce a pod.

Čím odmastit kov před nátěrem : 7. Čím před nátěrem odmastit kov Jako univerzální odmašťovač můžete použít odmašťovač pro lakýrnické práce (náš UNidegreaser) nebo benzínový čistič nebo líh. Pro kovy, které nejsou opatřeny nátěrem, můžete vybrat aceton nebo nitroředidlo C6000.

7. Čím před nátěrem odmastit kov Jako univerzální odmašťovač můžete použít odmašťovač pro lakýrnické práce (náš UNidegreaser) nebo benzínový čistič nebo líh. Pro kovy, které nejsou opatřeny nátěrem, můžete vybrat aceton nebo nitroředidlo C6000.

Pokud se však objevují trhlinky či praskliny, je nutné stávající nátěr odstranit chemicky – ODSTRAŇOVAČEM STARÝCH NÁTĚRŮ nebo horkovzdušnou pistolí za pomocí špachtle. Efektní nátěr je ve výsledku elastický, se schopností sledovat rozpínavost plechů v závislosti na tepelných změnách prostředí – mráz vs horko.

Jak natírat pozinkovaný plech

Povrch natřeme nejlépe ve dvou vrstvách, mezi jednotlivými nátěry doporučujeme technologickou přestávku nejméně 12hodin. Při aplikaci stříkáním můžeme provést druhý nástřik cca již po 30minutách, takzvaně „mokrý do mokrého“, tím podstatně zkrátíme dobu aplikace.Polyuretanové barvy jsou již dost vhodným řešením pro nátěr střechy. Střecha opatřena polyuretanovou barvu má podstatně delší životnost a udrží si lesk, než při nátěru syntetickou barvou.Pro běžné zamaštění lze použít klasické saponáty (bez silikonu) s vodou a následné opláchnutí čistou vodou. Také lze kombinovat – pro hrubší omaštění použít např. BENZÍNOVÝ ČISTIČ P7005 nebo ACETON TECHNICKÝ R7003 a vše poté doporučujeme vždy zakončit „vodou“ jako je saponát nebo emulzní čistič.

Nanášení je možné prakticky všemi běžnými způsoby, natíráním i stříkáním. Povrch natřeme nejlépe ve dvou vrstvách, mezi jednotlivými nátěry doporučujeme technologickou přestávku nejméně 12hodin.

Čím řezat pozink : Uhlíkatá ocel, nerezová ocel, hliník, mosaz, pozink a další kovy lze bez problému řezat na laseru. Klíčový je dostatečný výkon a kvalitní pracovní hlava, které usměrňuje výkon zdroj na opravdu malý prostor. Tam se generuje obrovské teplo a dochází k termickému dělení materiálu.

Jak často natírat plechovou střechu : Stejně jako snad všechny jiné povrchy, i plechy je potřeba natírat minimálně dvakrát. Pokud ovšem renovujeme stávající nátěry, nejprve je nutné zlikvidovat případnou původní nesoudržnou nebo sprašující vrstvu. A to mechanicky, ať už broušením, špachtlí, nebo drátěným kartáčem. Účinná bývá i tlaková voda z wapky.

Co rozpouští mastnotu

Univerzálním čisticím prostředkem je i kypřicí prášek. Odstraní mastnotu podobně jako pasta ze sody, navíc ho s trochou vody můžete přisypat i do připálených hrnců. Směs povařte, připáleninu by měla uvolnit. Mastnotu z kachliček na kuchyňské zástěně odstraní neředěný ocet.

Odpověď: Dobrý den, k impregnaci pařezu postačí UNIBAL FERMEŽ LNĚNÁ P6420. Můžete také použít LAZUROL AQUA NAPOUŠTĚDLO V1314 a povrch přetřít vrstvičkou bezbarvého laku LAZUROL AQUA S AKRYL V1302 jen v množství, které dřevo pojme a nebude vytvářet vrstvu na povrchu.Možností je nátěr fasádní silikonovou (BARLET SILIKON BARVA FASÁDNÍ V4018) nebo akrylátovou (BARLET AKRYLÁT BARVA FASÁDNÍ V4013) barvou ve zvoleném odstínu. Životnost těchto barev se pohybuje i okolo 20 let, pokud jsou na suchém podkladu (není uvedeno, zda zeď bude odizolována od zemní vlhkosti).

Jak odstranit rez z pozinku : korozi, vč. začernaných míst, je pro dobrou funkci nátěru potřebné dobře očistit až na čistý kov, např. mechanicky rotačním drátěným kartáčem. na případné zbytky koroze lze použít bezoplachový odrezovač.