Jak odstranit penetrací?
Jsou-li na dlažbě skvrny od penetrace, barvy, laku nebo silikonu, je nutné k jejich odstranění použít speciální čistidla nebo koncentrát RAKO SYSTEM CL810. V prostorech, kde je vhodné použití slinutých neglazovaných dlaždic TAURUS, je pro účely usnadnění postavebního úklidu doporučeno použít výrobky s povrchem SF.pokud byla použitá penetrace určená pod silikátové fasádní barvy není odstranění možné , pojivová složka (spec. vodní sklo) se chemicky váže i ke sklu. pokud se jedná o penetarci pod akrylátové nebo silikonové fasádní barvy je odstranění možné umytí nitroředidlem c 6000 nebo použitím odstraňovače starých nátěrů p 8212.Odstranit ji lze některým z odstraňovačů starých nátěrů např. ODSTRAŇOVAČ STARÝCH NÁTĚRŮ P8214, lze použít i ředidlo např. BALTECH ŘEDIDLO C6000. Oba způsoby doporučuji nejdříve vyzkoušet na méně viditelném místě, zda nenarušují podlahu.

Jak vyčistit penetraci z parapetu : Dobrý den, Na penetraci na obkladu můžete použít i silnější čisticí prostředek například na odstranění vodního kamene, písek na nádobí nebo čistič na trouby.

Proč se dává penetrace

Penetrační nátěr má za úkol sjednotit vlastnosti podkladu a snížit jeho prašnost a nasákavost. Současně zvyšuje přilnavost nátěrové hmoty. Pokud byste se do malování pustili bez nanesení penetrace, hrozí riziko odlupování nového nátěru a také vznik viditelných fleků a map u vyspravovaných stěn.

Kdy umýt dlažbu po spárování : V pravý čas umýt spárovací hmotu

Spárovací hmotu, která zůstane na povrchu obkladů, je třeba umýt vlhkou houbou. Nejlépe 10 minut po spárování, až je hmota tzv. zavadlá. Zároveň ale nesmí být ani tekutá, abyste ji nevymyli i ze spár.

Dobrý den, lze ještě zkusit odstraňovače starých nátěrů např. ODSTRAŇOVAČ STARÝCH NÁTĚRŮ P8214, ale je třeba hlídat, zda nepoškodí lino – mohou změnit strukruru povrchu nebo barevnost. Poslední možností jsou pak kyselé látky, kterým většina akrylátových disperzí neodolává – z dostupných kyselina citronová, octová.

Alkohol, odstraňovač laku na nehty, ocet nebo benzin do zapalovače – to vše vám může pomoct odstranit lepidlo ze sklenic nebo jiného skla (v případě, že horká voda ani led nefungovaly). Naneste některé z rozpouštědel pomocí hadříku, a poté lepidlo postupně setřete.

Jak odstranit rýhy na podlaze

Větší a hlubší poškození, rýhy a škrábance na vinylové či PVC podlaze lze vyplnit speciálním podlahářským voskem nebo tmelem. Ten lze zakoupit v truhlářských potřebách: vyberte si takový odstín, který se nejvíce blíží dekoru podlahy. Vosk či tmel zahřejete pájkou a vyplňte jím nežádoucí prohlubně.V první řadě je nutné umýt samotnou dlažbu, a to buď běžně dostupnými prostředky, nebo směsí octa, sody a citronu, případně jiné vůně. Na zašlé spáry účinně funguje parní čistič, který dokáže odstranit mastnotu, vodní kámen i skvrny od plísní. Pomůže rovněž prášek do pečiva, nebo soda.Pro vyčištění spár využijete kartáč a dezinfekční prostředek, který u cementové spárovací hmoty nesmí být příliš agresivní, aby ji nerozpouštěl. Vhodné je také vyčištění spár pomocí domácího parního čističe. Pokud to je možné, doporučujeme použití speciálních čisticích prostředků.

Před nanesením další vrstvy penetrace nebo barvy musí nátěr vyschnout. Jak dlouho schne penetrace To závisí na mnoha faktorech včetně okolní teploty nebo poměru ředění s vodou. Minimální doba schnutí je 4 hodiny, u neporézních materiálů penetrovaných při nižší teplotě však může trvat i 12 hodin.

Kdy je nutna penetrace : Penetrace fungují jako základní nátěr a vytvářejí základ pro bezchybnou výmalbu. Základní nátěr byste měli vždy použít, pokud potřebujete zakrýt nedokonalosti, zakrýt skvrny nebo neutralizovat barvu povrchu před lakováním, protože vytváří základ pro bezproblémovou aplikaci barvy.

Jak odstranit staré lepidlo po dlažbě : Můžete zkusit toluen směs , ředidlo BALTECH ŘEDIDLO S6005 nebo ODSTRAŇOVAČ STARÝCH NÁTĚRŮ P8214. V něktrých případech je možné podobná lepidla odstranit i lihem (BALTECH LÍH TECHNICKÝ P6413).

Kdy je třeba penetrace

VYUŽITÍ PENETRACE

  1. Nejčastěji využíváme penetraci na úpravu povrchu po seškrábání původních nátěrů nebo po odstranění tapet.
  2. Pokud je povrch zvětralý do větší hloubky, nedá se zpevnit výlučně penetračním nátěrem.
  3. V případě, že nasákavost povrchu není ve všech místech stejná, můžeme využít penetraci na sjednocení.


Aceton pomocí vatového tamponku jemně nanášejte na zaschlé lepidlo, dokud se skvrna nezačne změkčovat. Jakmile je skvrna měkká, naneste na ni prací prostředek, odstraňovač skvrn nebo odstraňovač určený pro likvidaci vteřinového lepidla. Následně prádlo vložte do pračky a vyperte na nejvyšší stupeň, který látka snese.První osvědčenou metodou je mýdlová voda. Smíchejte několik kapek prostředku na mytí nádobí nebo tekutého mýdla s horkou vodou. Do ní pak namočte žínku a položte na nálepku. Voda za několik minut nálepku rozmočí a nálepku potom mnohdy jde celou odtrhnout, aniž by na skle zůstaly stopy lepidla.

Jak opravit RYHY v plovouci podlaze : Pokud se na plovoucí podlaze objeví hlubší rýhy, je nutné použít podlahářský vosk nebo tmel. Toto příslušenství se vyrábí v řadě dekorů, je nutné si vybrat dekor, který se blíží nejvíce Vaší podlaze. Použití je pak poměrně jednoduché. Vytáhněte si pájku a vosk nebo tmel zahřejte.