Jak odstranit penetraci z PVC?
Dobrý den, Na penetraci na obkladu můžete použít i silnější čisticí prostředek například na odstranění vodního kamene, písek na nádobí nebo čistič na trouby.Jak odstranit skvrny z vinylu

  1. Skvrny od krve či inkoustu odstraníte pomocí silně zředěného alkoholu.
  2. Skvrny od značkovačů či kuličkových per otřete hadříkem s trochou benzinu, ihned je opláchněte vodou a místo osušte.
  3. Na skvrny od rzi vám postačí houbička s vodou.

Jsou-li na dlažbě skvrny od penetrace, barvy, laku nebo silikonu, je nutné k jejich odstranění použít speciální čistidla nebo koncentrát RAKO SYSTEM CL810. V prostorech, kde je vhodné použití slinutých neglazovaných dlaždic TAURUS, je pro účely usnadnění postavebního úklidu doporučeno použít výrobky s povrchem SF.

Jak odstranit Fasadni penetrací : Dobrý den, lze ještě zkusit odstraňovače starých nátěrů např. ODSTRAŇOVAČ STARÝCH NÁTĚRŮ P8214, ale je třeba hlídat, zda nepoškodí lino – mohou změnit strukruru povrchu nebo barevnost. Poslední možností jsou pak kyselé látky, kterým většina akrylátových disperzí neodolává – z dostupných kyselina citronová, octová.

Jak se zbavit penetrace z oken

pokud byla použitá penetrace určená pod silikátové fasádní barvy není odstranění možné , pojivová složka (spec. vodní sklo) se chemicky váže i ke sklu. pokud se jedná o penetarci pod akrylátové nebo silikonové fasádní barvy je odstranění možné umytí nitroředidlem c 6000 nebo použitím odstraňovače starých nátěrů p 8212.

Jak odstranit asfaltovou penetrací : asfaltové pásy je nutné odstranit mechanicky, strhnutím. pokud jsou přilepené horkým asfaltem ( natavené na beton) můžete zkusit při odstraňování lepenku postupně nahřívat el. horkovzdušnou opalovací pistolí, rozehřátý asfalti usnadní odstranění.

Na vinylovou podlahu, linoleum a PVC s jemným saponátem

Na vinyl, linoleum a marmoleum je, po vyluxování nebo zametení nečistot, ideální vlažná voda smíchaná s čisticím prostředkem na vinyl, linoleum neboli PVC podlahy. Vyhněte se použití jaru na nádobí, ten by podlahu příliš odmastil.

Pro vyčištění staré dlažby je třeba začít alkalickým čističem, například CL 810 s pH 8,5 až 9 (podle ředění). Byl vyvinutý k odstraňování organických nečistot, jako jsou různé tuky, mastnoty a oleje, ale také třeba guma nebo černé šmouhy od podrážek bot.

Jak odstranit Stary nátěr z fasády

Nesoudržné nátěry a velké vrstvy nátěrů se nejdříve odstraní mechanicky. Rozrušený a změklý nátěr se seškrábne špachtlí a poté se plocha opláchne tlakovou vodou. Při odstraňování organických nátěrů (i omítek) se plocha hustě natře odstraňovačem starých nátěrů a omítek.Alkohol, odstraňovač laku na nehty, ocet nebo benzin do zapalovače – to vše vám může pomoct odstranit lepidlo ze sklenic nebo jiného skla (v případě, že horká voda ani led nefungovaly). Naneste některé z rozpouštědel pomocí hadříku, a poté lepidlo postupně setřete.Dobrých výsledků dosáhnete s všestranným zázrakem zvaným WD-40. Nastříkejte samolepku tímto univerzálním mazadlem a nechte jej chvíli působit. Poté navlhčete hadr teplou vodou a drhněte a drhněte, abyste ze skla samolepku i zbytky lepidla odstranili.

Na drobné plochy znečištěné asfaltem jako jsou například osobní automobily apod. lze úspěšně aplikovat přípravek Technox, který zbytky asfaltu rychle a bezpečně rozpouští. Zbytky rozpuštěného asfaltu ihned snadno opláchnete roztokem Novalonu 2000 SP, který současně na povrchu laku vytvoří ochrannou vrstvu.

Jak odstranit asfalt že srsti : Máslo nanášejte na postižené místo a stírejte plastovou nebo gumovou stěrkou, případně dřívkem. Co máte zrovna po ruce. Máslo začne asfalt z kůže a srsti uvolňovat a natahovat ho do sebe. Díky tomu se zbarví a vy tak jednoduše poznáte, že to opravdu funguje.

Jak odstranit propisku z PVC : Efektivním prostředkem je chomáček vaty s čistým teplým lihem. Patrně nejspolehlivějším způsobem, jak se lze skvrn od propisky, ale i od inkoustu z PVC podlahy zbavit, je pomocí chomáčku vaty, jež je napuštěna čistým teplým lihem. Tímto chomáčkem stačí skvrnu několikrát přetřít, až zmizí.

Jak odstranit lepidlo na PVC

Dobrý den, zaschlé lepidlo jde narušit a odstranit delším namočením, zvlhčením. Dále pomocí BALTECH ACETONU P6401, BALTECH TOLUENU P6406 nebo dalších silných rozpouštědel, ale zde je nutné nejdříve vyzkoušet na méně viditelném místě, zda nenarušují podlahovou krytinu.

Zašlapaná dlažba se dá Decavilem rovněž vyčistit v kombinaci s odmašťovačem 100USI Decavil F odstraní rez i letitou usazeninu v konvici na čaj nebo v hrníčcích. Nečistoty a usazeniny v koupelně se mohou vyřešit i výrobkem CITRUS který je chemickým složením na bázi kyseliny citronové.Použít můžete třeba tupý nůž, špachtli, plochý šroubovák nebo vrtačku s hrotem k broušení spojů. Poté opatrně vložte sekáč s tenkou čepelí, nebo špachtli pod dlaždici a poklepávejte kladivem. V momentě, kdy se dlaždice odrazí, je důležité dát pozor, aby nedošlo k poškození hran.

Jak odstranit barvu že stareho nabytku : K odstraňování se používá plamen benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen nahřeje nátěr, který měkne nebo se přímo rozloží. Změklý nahřátý lak velice jednoduše odstraníte starou štětkou nebo malířskou škrabkou. Se zbytky seškvařeného nátěru pak skoncujete broušením papírem nebo pemzou.