Jak Odvzdusnit zadni brzdy?
Pokud jsou okruhy instalovány paralelně a spojují zadní a přední kola, pak se systém musí odvzdušnit v kruhovém směru. Nejdříve se vzduch odstraní z mechanismu zadní brzdy, nejdále od hlavního brzdového válce, pak z druhé zadní brzdy. Následně se přejde na přední kola.Zavzdušněné brzdy poznáš snadno a ani nemusíš mít nastartovaný motor,stačí sešlápnout opakovaně pedál brzdy pokud zůstává po opakovaném sešlápnutí ve stejné poloze je to v pořádku jestli-že se pedál začne zvedat a zabírat dřív znamená to zavzdušněný systém.Jak kdy, ale tak za 5 – 10 minut je to vetsinou hotovo.

Kolik stojí Odvzdusneni brzd na autě : Servis kol

Brzdy Cena
Výměna brzdových destiček na jedné brzdě včetně vyčištění brzdového třmene 249 Kč
Odvzdušnění jedné hydraulické brzdy včetně seřízení 399 Kč
Výměna brzdových čelistí/ jedna brzda včetně seřízení 299 Kč
Výměna brzdové páky/jedna strana včetně montáže a demontáže gripů, rohů, 299 Kč

Jak Odvzdusnit brzdy u auta doma

S klíčem v ruce jemně otevřete odvzdušňovací ventil na prvním kole. Po otevření ventilu nechte brzdovou kapalinu proudit do odvzdušňovací nádoby. Postup opakujte pro každé kolo, začínajíc od nejvzdálenějšího od brzdového hlavního válce. Během procesu odvzdušňování sledujte hladinu brzdové kapaliny v nádobě.

Jak správně odvzdušnit : Lehce povolte odvzdušňovací ventil a pod ním držte nádobu na vodu. Z ventilu začne unikat horký vzduch, dávejte tedy pozor na opaření. Jakmile se všechen vzduch dostane z těla radiátoru, začne ventilem unikat voda, která je znamením, že je topení odvzdušněno. Ventil nakonec znovu uzavřete.

Rozeznání opotřebovaných brzd se za jízdy dá spolehlivě poznat sluchem či citem v rukou a nohách. Ojeté destičky se projevují zvýšenou hlučností, vada se pozná rovněž taháním auta na stranu, vibracemi ve volantu nebo impulsy v brzdovém pedálu.

Pokud jste na odvzdušnění brzd sám, použijte kompresor. Přes nádobku na kapalinu natlakujete brzdový okruh stejně, jako přes brzdový pedál. Tlak v okruhu by neměl překročit 0,1 Mpa. Odvzdušnění brzd provádějte pravidelně.

Jak se projevuje Zavzdušněné brzdy

Zavzdušněné brzdy se mohou projevovat různě, pokud se prodlužuje brzdná dráha nebo musíte na pedál šlapat silou, pravděpodobně je něco špatně. Problémy o sobě můžou nechat zdát i samy od sebe, např. pokud auto samo přibržďuje během jízdy, čímž je zbytečně a nadměrně namáhán brzdný mechanismus.Brzdová kapalina je na omak také mazlavá, ale jinak než olej. Barvu má většinou čirou, případně fialovou nebo červenou. Pozor, pokud to voní, je to s jistotou kapalina do ostřikovačů, což není až tak fatální závada.Stlačíme brzdový pedál a držíme ho. Po chvíli začne „vrčet” čerpadlo ABS a pedál začne stoupat nahoru resp. Začne tlačit proti noze (pedál držíme pořád stlačený) 9. Program nás vyzve, abychom uvolnili brzdový pedál.

Zavzdušněný radiátor poznáte snadno – pokud je topné těleso horké u regulačního ventilu, ale na opačném konci je studené, nejspíš v něm bude vzduch.

Jak poznám Zavzdušněné podlahové vytápění : Jak poznáte zavzdušněné topení

Pokud je teplo jen u regulačního ventilu a na druhé straně topení nehřeje, dostal se do něj nejspíš vzduch. Ten se neprohřívá stejně jako voda a část radiátoru proto nehřeje. Dalším indikátorem je, že z topení slyšíte bublání nebo šplouchání – přívod pouští vodu do vzduchové bubliny.

Jak poznám že je špatný posilovač brzd : Brzdový pedál, který se po vypnutí motoru jen stěží dá sešlápnout, může rovněž ukazovat na vadný posilovač brzd. Kromě toho může posilovač brzd při netěsnosti součástí nebo rzi v pouzdře slyšitelně syčet. Toto syčení je způsobeno podtlakem, který vtahuje vzduch do pouzdra posilovače brzd.

Jak poznat že je potreba vymenit brzdy

Když svítí kontrolka systému ABS, autoservis je potřeba navštívit co nejdříve. Také v případě, že se při brzdění třese volant. Když se na vodě nebo na kluzkém povrchu auto stáčí do strany, když při brzdění slyšíte divné zvuky. Také v případě, že se Vám na přístrojové desce objeví symbol opotřebení brzdových destiček.

Za zvuky někdy stojí i opotřebované brzdové kotouče s nánosem koroze na jejich horní hraně. V takovém případě je možné lem odstranit ořezáním na soustruhu, ale ideální variantou je výměna kotoučů. Opotřebované brzdové destičky jsou častou příčinou pískání a je potřeba je vyměnit.Nedostatek brzdové kapaliny v lepším případě zjistíte rozsvícenou kontrolkou brzd nebo louží pod autem, v horším případě pak propadlým pedálem až na podlahu a náhlé ztráty brzdného účinku.

Co delat kdyz dojde brzdová kapalina : Nedoporučuje se pokračovat v jízdě, protože při spojování a brzdění s příliš malým množstvím brzdové kapaliny v systému může dojít k dalšímu poškození. Oprava by měla být provedena v servisu, protože je nutné následně odvzdušnit celý brzdový systém.